• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ADAMMmBank
    mBank: http://www.mbank.cz/ - Internetové bankovnictví: https://online.mbank.cz/

    Pokud máte konkrétní problémy, které potřebujete řešit, můžete se obrátit na správce klubu (nyx pošta; id: ADAMM), který byl zaměstnancem a nějaký ten kontakt tam ještě má.

    Co je mBank: česká organizační složka polské banky mBank vlastněné ze 70% německou Commerzbank (2. největší banka v Německu). mBank vznikla v Polsku v roce 2001, v ČR od listopadu 2007.

    rozbalit záhlaví
    MVEK
    MVEK --- ---
    MRTVY_KENNY: Jo, právě možná placebo, které tě donutí ještě víc utratit:-).

    Ne, jako chápu to opravdu pro někoho, kdo běžně potřebuje spotřebitelské úvěry apod., že neumí sám šetřit na něco, takže taková pomůcka mu bodne.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    C8400: prostě to mám nastaveno (u každé platby mi jde 50kc bokem). a jednou za čas se podivim, kolik se mi tam toho nasyslilo, vyberu a koupím si zmrzlinu.
    spíš taková hračka navíc, napůl placebo, napůl spoření. :)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    BUNDA: Přesně můj případ! 🙃

    Ukládám teda i větší fix, ale jinam/jinak, mám nějaké proměnlivé příjmy, tak tohle mi přišlo jako taková zpětná vazba proti utrácení a na ukládání spíš drobných.
    Nakonec to ale stejně všechno hodím na jednu hromadu na spořicí produkty s trochu lepším úrokem, takže nějaký cíle se u mě míjejí účinkem.

    #firstworldproblems
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    C8400: já v tom vidím jedinou výhodu, že to může pomoci těm, kteří na spoření nemyslí a nejsou schopni si spořit vůbec. Takhle se jim alespoň část útraty zachrání na mspoření :)
    NELDE
    NELDE --- ---
    SPIKE411: Používám to jako normální spořící účty, protože to má lepší výnos. Zakládám to s měsíční platbou 1,- a pak to zruším - kromě toho jednoho, kam má chodit bonus z kreditky.
    C8400
    C8400 --- ---
    SPIKE411: Nikdy jsem nepochopil, k čemu to odkládání procent z plateb je dobré. Vždyť intuitivně to je přesně naopak. Pokud budu platit (vydávat) více, tak mi na spoření zbyde méně. Ale v mSpoření čím více vydávám, tím více spořím, to je absurdní. Já to používám jako normální spořák s fixní částkou plus manuální korekce.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Používáte někdo mSpoření?
    Mám ho aktivní hlavně kvůli bonusu z mKreditky, ale nakonec mi nepřijde úplně špatné, že mi nějaká procenta z plateb/výdajů odkladá stranou, aniž bych na to myslel.
    Blbé je, když pak třeba ty úspory chci přesunout na účet/produkt v jiné bance, tak mi to zase část peněz hodí na mSpoření.
    Není tam nějaká možnost určité platby (nebo cílové účty) vyjmout? Tady by se to fakt hodilo.

    No asi to budu muset předělat na nějaký jiný mechanismus, třeba fixní částku měsíčně.
    Nebo se na ten bonus vykašlat a posílat to na ten spořák/vklad v jiné bance rovnou. 🙃
    SDN33
    SDN33 --- ---
    MVEK: bylo top víc, komercka i airbank taky některým vypověděly službu
    MVEK
    MVEK --- ---
    Mně to taky večer kolem 23:00 nejelo až do půlnoci, dneska jsem to použil až v poledne. Potřeboval jsem tedy appku, ta nejela.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    ADAMM: Jo, pár lidem to jelo, spoustě ne
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    ADAMM: ale koukám, že někomu jo a někomu ne...
    https://twitter.com/schotek/status/1735904336163623272
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    KID_MCHUTT: no nevím, mě to ráno normálně jelo.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    Jsou to idioti. Jak dlouho mají výpadek? Někdy v noci přestala mbanka fungovat a furt nefunguje. Dobře, stane se, ale to, že nejsou schopni napsat ani blábol na web (hlavně že posílají spam), to je fakt na facku.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Mě spíš trápí, že kecají. https://www.mbank.cz/informace-k-produktum/info/internetove-bankovnictvi/jak-odblokovat-pristup-do-internetoveho-bankovnictvi.html říká, že to jde v appce. Ale návod je mimo mísu, takto to tam nevypadá, ale hlavně jsem tedy možnost odblokování nenašel. Jen když to není zablokované, tak to můžu zablokovat. Ale kliknutí na IB, když je zablokováno, nedělá nic.

    Ještě mě přitom naštvaly drobnosti, které ale jsou subjektivní.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    SDN33: vypadá to tak, ale jak jsem psal vedle, kdo je sakra cílovka těhlech blábolů?
    SDN33
    SDN33 --- ---
    C8400: tos nikdy nebyl u nás v práci. ale jestli je mBank taky chráněná dílna, tak to chápu
    C8400
    C8400 --- ---
    SDN33: Taky nad tím kroutím hlavou.. v létě posílají spotify playlist, v zimě vánoční recepty.. je to tak mimo, že mě to i trochu fascinuje.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    Bože to jsou idioti.

    MVEK
    MVEK --- ---
    Tak napodruhé to prošlo, ale už jsem místo 18 tisc. nabíjel jen 10 tisíc.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Už zas nejde nabít Revolut kartou z mBanky?
    Autorizace na mobilu vyskočila, potvrdil jsem, ale v Revolut appce to zůstalo a Confirm nic nedělá... A transakce neproběhla.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam