• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    K_A_R_K_U_L_K_APsychosomatika, celostní medicína
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    MUDr. Radkin Honzák: Střevní mikrobiom aneb duše v břiše
    https://www.youtube.com/watch?v=gCL6eTT5F58
    KATUSA
    KATUSA --- ---
    K pramenům zdraví / IPMT 2019: Moudrost stáří – naplnění a nový počátek
    Mezioborová konference zdravotnických a dalších pomáhajících profesí
    17. – 24. srpna 2019 / Český Krumlov
    -------

    Vážení a milí přátelé,
    před pěti lety jsme se vydali hledat prameny zdraví v různých etapách lidské biografie. Prozkoumali jsme čas narození, dětství, mládí a dospělosti – a nyní stojíme před zcela zvláštním prahem. Naším letošním tématem bude moudrost stáří, která se rodí z vědomí blížící se smrti a vede člověka k hlubším rozměrům života. Je to zároveň rozloučení s každoroční konferencí IPMT v Českém Krumlově – i její biografický běh se tímto naplní, v této podobě se letos koná naposledy.
    Pro naši dobu je charakteristické, že od života chceme stále více a jeho problematické stránky stále více vytěsňujeme a tabuizujeme. S lidským stářím jsou spojeny nejen velké společenské výzvy – demografické a ekonomické – ale i výzvy psychosociální, nelehká setkání jednotlivců s chronickými nemocemi, s bolestí a samotou, přičemž tyto stíny stáří v naší době stále narůstají. Stáří má však i další, zcela odlišnou tvář: jako se z uvadajícího květu rodí ovoce, které v sobě skrývá semena – zárodky budoucnosti, nese v sobě i stáří zásadní úkoly, možnosti a perspektivy. Jak proměnit tělesné chřadnutí v angažovanou lidskost, sociální zralost a moudrost? Jak v sobě probudit a udržet při síle životadárné ideály pravdy, dobra a lásky? A jak pojmout svůj život již dříve – třeba již v mládí – tak, aby si člověk připravoval zdravé a naplněné stáří?
    Kdo se zabývá stářím, musí se vypořádat i s mysteriem umírání a smrti. Dnešní medicína se k těmto tématům staví s určitou paradoxní dvojakostí – na jedné straně se snaží život co nejvíce prodlužovat, na druhé straně chce co nejvíce zkrátit dobu umírání, přičemž koketuje i s řízenou sebevraždou. Z etického hlediska jde o balancování nad propastí, proto nám přijde důležité, podívat se na celou věc jinak – obrátit náš pohled k základním myšlenkám lidsky důstojné paliativní medicíny a k nové, vědomé kultuře umírání. Co když smrt není koncem, ale branou do jiné podoby bytí? Tímto tajemstvím se lidé zabývali odpradávna, je nedílnou součástí všech náboženských a moudrostních tradic. Antroposofie se snaží k tomuto tajemství přiblížit ponejprv zkoumáním naší každodenní zkušenosti: Kde se setkáváme se stárnutím a rozkladem (s procesy smrti) v přírodě a v okolním kosmu? Co mají společného spánek a zapomínání se sestřičkou smrtí? Do jaké míry jsou procesy odbourávání a rozpadu základem pro vývoj lidského vědomí? A v jaké podobě se mezní, smrti podobné zkušenosti dají potkat v oblasti spirituálních cvičení, meditace a modlitby? Když prožijeme kvality a principy smrti takto „v malém“, mohou se nám osvětlit i její velké souvislosti, až po reinkarnaci a otázku lidského osudu. Neboť čím hlouběji člověk prozkoumá a uchopí sám sebe, tím více může porozumět i zákonitostem světa.
    V tomto duchu se bude nést i naše závěrečná konference v Českém Krumlově, na níž vás tímto srdečně zveme!

    Termín: 17. - 24. srpna 2019
    Informace o nabídce pracovních skupin, o lektorech, všechny organizační informace a přihlášku najdete na našich webových stránkách
    www.kpramenumzdravi.cz

    Na společnou práci se těší a srdečně zdraví
    Váš organizační tým
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    Radkin Honzák Psychosomatická prvouka
    https://www.youtube.com/watch?v=UflINAz9BMA
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    Radkin Honzák naživo | Psychologie.cz
    https://psychologie.cz/akce/radkin-honzak-nazivo3/

    Čím chytřejší telefon, tím slabší jeho uživatel

    V rozhovoru uskutečněném v roce 1967, nazvaném Už jenom nějaký bůh nás může zachránit a otištěném posmrtně o deset let později, upozornil německý filosof Martin Heidegger na skutečnost, že člověk jednak nerozumí technologii, kterou vytvořil, ale navíc ji vůbec nezvládá a ta de facto ovládá jeho. Nad její tehdejší úrovní se dneska ošklíbáme. To, co v technologiích vzniklo, předčilo fantazii autorů sci-fi těch dob. Zcela bláhová je domněnka, že tato technologie nám slouží, naopak: ti, kteří ji používají, jí otročí. Desítky studií navíc prokazují, jak pod jejím vlivem její vlastníci doslova blbnou.
    KATUSA
    KATUSA --- ---
    Jiří Šavlík – Vztek na sousedovic psa

    Představte si, že přijdete kvůli vředům, nebo s bolestí zad za lékařem, který se vás místo toho, kde vás to bolí a kdy to začalo, začne ptát: “Na co jste v životě nejvíc hrdý? V jaké rodině žijete? Nebo taky: Baví vás současný život s manželem?” A místo tuny prášků si odnesete pozvánku na další hodinku povídání.

    Jiří Šavlík – Vztek na sousedovic psa | Časopis Vital
    https://vitalplus.org/jiri-savlik-vztek-na-sousedovic-psa/
    KATUSA
    KATUSA --- ---
    Vážení,
    přijměte pozvánku na přednášku Dr. Haralda Merckense na téma CÍN A RTUŤ a jejich terapeutické využití

    Přednášku pro veřejnost pořádá Nadační fond Na prahu v neděli 14.10. od 17 hodin (Obec křesťanů, Na Špejcharu 291/3, 170 00 Praha 7).

    Dr.Harald Merckens je antroposofický lékař, internista, gastroenterolog s dlouholetou praxí. Jeho přednáška na jaře tohoto roku na téma Měď a železo sklidila velký úspěch, proto Vám i tuto vřele doporučujeme. Přednáška bude tlumočena a vstupné je dobrovolné.
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    Neléčím nemoc, ale člověka, říká český doktor House, vyhlášený internista Jaroslav Svoboda | Plus
    https://plus.rozhlas.cz/...veka-rika-cesky-doktor-house-vyhlaseny-internista-jaroslav-7607188#volume
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    Radkin Honzák - Psychosomatická prvouka
    https://www.youtube.com/watch?v=HHE2wiDbFvc


    mám i s věnováním. velmi užitečná kniha. trošku náročnější, musí se u ní trošku přemýšlet, není to beletrie. ale medici a lékaři to mohou číst rychleji :)
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    nevím, někdy se i ukliknu, těžko říct. nechám to plavat, nechce se mi po tom pídit
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Ublizeny OT: Karkule, proc me mas v ignoru? Me tvoje prispevky zajimaj a sleduju kvuli nim tohle auditko... muzu udelat neco pro to, abys me vzala na milost? :-)
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    K_A_R_K_U_L_K_A:
    - děti narozené císařem mají 2x větší (v průměru!) rizikovost k alergiím, atopiím a autoimunitním chorobám vzhledem k dětem narozených normálně
    - další výzkumné poznatky ohledně placeba (zdůrazňuje, že to není podvod. ani nocebo není švindl) ukazují, že léky určené na stejnou obtíž, jsou účinnější tím víc, čím je preparát dražší (nesmí to být ale přehnané)
    to by mohlo omlouvat MUDr. Jana Šulu :D
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    další Honzák pro vaše uši. zpovídá Marie Retková
    Radkin Honzák: Když stůně tělo, stůně něco i na duši | Vybíráme z vysílání
    http://www.rozhlas.cz/dvojka/radiozpravy/_zprava/1802522
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    TRAUMA: netřeba nic lámat. netvrdím, že všichni, co šli císařem, maj blbou imunitu
    TRAUMA
    TRAUMA --- ---
    K_A_R_K_U_L_K_A: dovolím si nalomit tvou heuristiku dostupnosti jiným příkladem ze života: já i brácha jsme taky císařským a na alergie netrpíme, zatím co chudák přítel je alergický málem i na kyslík a prý šel normálně.
    asi to nic moc neznamená, jen mě to tak napadlo, tak uvádím pro úplnost...
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    odpověděl i na otázku, jestli sám chodí k lékaři: jen pár let zpět si na 7x zlomil nohu, pak přestal kouřit po 50 letech a za to si "od trpaslíků" vysloužil rakovinu. 33 ozáření... no doufám, že ho pán Bůh ještě nevolá
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    taky zmínil u mikrobiomu císařský řez
    a mi došlo, že 1 z mých 2 sester šla ven císařem a jediná trpí alergiema
    císařský řez je blbej pro mikrobiom, takže si zahráváme nepěkně tím, že ho rodičky žádaj
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    přednáška z dubna
    Radkin Honzák - Psychosomatika (ÚMKP, VDV OH 4.4.2018)
    https://www.youtube.com/watch?v=TUlG3fOCD-8

    v rámci dotazů publika:
    - Radkin Honzák vysvětluje, proč brát vážně očkování: průběh dětských nemocí býval kdysi jiný. před válkou mívaly skoro všechny děti hepatitis A a i černý kašel a obrnu zvládly bez následků, jenže dnes to zabíjí. hygienická opatření nám postupně vymlátily část střevního mikrobiomu a tak nemá infekce takovou konkurenci jako dřív ("breberky v rovnováze, návzájem se hlídaj")
    - chudší mikrobiom je i příčinou tolika alergií - přehnaná hygiena, agresivní dezinfekční prostředky, nadužívání antibiotik
    - zaujala mě poznámka k depresím - kdyby to nedejbože nastalo, raději pude na elektrošoky než brát antidepresiva :o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam