• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KATUSARomipen * cesta k romské duši *
    Toto nemá být diskuse typu "prostě řekněte, co si myslíte", ale pokud možno vážný dialog mezi těmi, kdo se romstvím SKUTEČNĚ CHTĚJÍ zabývat. Například i proto, abychom nacházeli opravdové možnosti, jak je možné s romy soužít, ve vzájemné úctě a souladu. Veškeré zbrklé slovní průjmy a slovní masturbace samozvaných mravokárců nechť hledají své uplatnění jinde. (viz. odkazy na nástěnce)

    Latcho Drom - část východní Slovensko
    Jarko Jovanovič Opre Roma
    slovník romštiny

    "Jestliže se chováme k lidem podle toho, jací jsou, škodíme jim. Jestliže se k nim chováme podle toho, jací by mohli být, pomáháme jim dosáhnout na jejich limity." J.W.Goethe




    Kdo by se chtěl podílet na tvorbě nástěnky, právech a povinnostech :) majitele diskuse atp., napište mi do pošty, budu jenom ráda.
    rozbalit záhlaví
    KATUSA
    KATUSA --- ---
    DIVA: nehledáme duši roma, ale romskou duši, což jsem se pokusila vysvětlit v záhlaví, co tím myslím, čhaje more ;)))
    a přestože romskou duši můžeme číst v každém Romovi, jako z každého Čecha či Slováka je možné vyčíst tu českou či slovenskou (toho národa, co je pro něj typické v duševní rovině), tak si myslím, že to neznamená, že každý Rom bude mít stejnou představu o možnostech soužití... možná to zbytečně okecávám, prostě jsem nepochopila tvůj první příspěvek... zaváněl mi zobecňováním..
    DIVA
    DIVA --- ---
    KATUSA: toho jehož duši tady hledáme

    (a který že to teda je?)
    KATUSA
    KATUSA --- ---
    ZUZKAOU: dík!


    DIVA: A kterého roma myslíš? Toho, co bydlí vedle mojí ségry v baráku? Nebo toho, co mu o víkendu vypálili barák a upálili dítě? Nebo toho, co sebral rodinu a odstěhoval se s ní do zahraničí? Nebo toho, co mu po výplatě sociálních dávek prachy vzal rovnou exekutor? Nebo toho, jak hlásí zprávy v televizi? Nebo toho, co hraje na housle v cikánské kapele? Nebo snad nějakého "typického", ukázkového R-O-M-A? Žeby nějaký prototyp? Jestli chceš psát dál ,tak si to prosím trochu promysli, nic proti more...
    DIVA
    DIVA --- ---
    docela by mě zajímala představa roma o způsobu, jakým je možné s gadžema soužít, ve vzájemné úctě a souladu. jaká je jeho vize přijatelného kompromisu. co očekává, co nabízí
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Publikace Romské dítě v adpoptivní rodině - koncentrovná problematika hledání identity ve většinové společnosti....

    http://pestounskapece.cz/aktuality/Prirucka_RD.pdf

    Případní dobrovolníci - zejména na hlídání děti vítáni.

    Projekt Naše romské dítě.
    http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?f_id=6443
    ZAMOTEK
    ZAMOTEK --- ---
    to jsem zvědavej,co na to místní náckové a rasisti :)

    Upre Roma!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam