• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SMAGUEmateřské školy
    Vážení přátelé, zasloužilé matky (a otcové), tato diskuze vznikla jako reakce na nedávné zkušenosti s přijímáním dítěte do školky. Nás naštěstí vzali, ale soudě podle rozčarování v řadách známých, klientek nebo jen z rozhovorů s matkami tříletých capartů někde na hřišti toto štěstí měl opravdu málokdo. Ráda bych tuto diskuzi věnovala osobním zkušenostem ať už s kontaktem s konkrétními mateřskými školkami či přímo názor na chod školky v případě, že do ní vaše dítě dochází či docházelo, v každé mi totiž bylo řečeno něco jiného a podle všeho má každá školka jiná kritéria pro přijímání dětí. Dále by mě osobně zajímal i záhadný systém jednotlivých obvodů v Praze pro výběr školky pro dítě v případě, že bylo přihlášeno na více školek atp. Tak kdyby o tom někdo něco věděl...
    rozbalit záhlaví
    JUNISEK
    JUNISEK --- ---
    Ahoj, nemáte někdo doporučení na MŠ se speciální třídou v Liberci?
    VANUSHE
    VANUSHE --- ---
    DLOUHA_POTVORA: K2 je naprosto skvela!
    ENDEE
    ENDEE --- ---
    ENT: Sto skupin pred par tydny otevreli novou skupinku nad Vinohradskou nemocnici, v Sobeslavsky. https://www.mezikamarady.cz/
    Dalsi maji na Belehradsky na P2 https://www.umalychcestovatelu.cz/

    Na Praze 10 je super You&Me, ve Vilovy, kousek od metra Strasnicka. Ale je to cenove dost palka.
    DLOUHA_POTVORA
    DLOUHA_POTVORA --- ---
    ENT: Na desitce muzu doporucit detske skupiny K2 :)
    Klub K2 | Klub K2
    https://klubk2.cz/
    ENT
    ENT --- ---
    Mate pls tip na detskou skupinu uplatnujici respektujici vychovu? Bydlime u Atria Zizkov, takze ideal v dochazkove vzdalenosti okolo, ale chapu, ze chci asi moc.:) Takze Praha 3;2, asi i 10. Statni/soukromou - je to jedno. Diky
    ABAYO
    ABAYO --- ---
    Omlouvám se za případné OT....

    Pro výzkum realizovaný v rámci mé diplomové práce hledám maminky, které by byly ochotné zapojit se do něj vyplněním anonymního dotazníku:

    Survio® | Návrat matek na pracovní trh z mateřské a rodičovské dovolené
    https://www.survio.com/survey/d/G2G5D7R2G7L8V7X7B

    Případně moc děkuji za vyplnění:)
    Za případné sdílení příspěvku/dotazníku budu také vděčná...

    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TRISSIE: Naše ano, ale to bude asi souviset s tím, že spadá pod základní školu.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    u nás se k tomu nakonec připojují ideologicky, ale nestávkujou - stejně tak gympl. základka je zavřená.
    tak snad si to během dneška nebo zítřka nerozmyslí (ano, vím, že se to má vyhlašovat dopředu, ovšem už jsem zažila to, že základka poslala informaci o stávce formou "papírku v žákovské" den před stávkou, moc fajn tohle zjistit večer po příchodu z práce, takže od té doby jsem lehce paranoidní)
    KATIA
    KATIA --- ---
    TRISSIE: U nás také stávka, psali včera. Máme asistentky, takže pokud to dobře chápu, tak jde zejména o to.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    TRISSIE: naše na praze dvě taky stávkuje. podporuju to.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    tak díky, na stránkách nic nemají, ale pro jistotu se ráno zeptáme.
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    MAAJAA: Tři dny... Naše školka stávkuje taky.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    Na P6 stavkuje cca polovina školek.
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    TRISSIE: Naše stávkuje (ty změny mají vzít penize třeba tetám školnicím které pro deti dělají první-poslední a to jak se to má snížit je nedůstojné)

    Oznámit to musí myslím nejpozději 2 nebo 3 dny předem (nevím jestli pracovní nebo kalendářní).
    IDLE
    IDLE --- ---
    TRISSIE: Některé ano (třeba v Letňanech prý). Naše naštěstí ne.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    prosím vás, školky stávkují taky nebo ne?
    IKA
    IKA --- ---
    Tiež sme to tak mali nedávno, syn v škôlke žltý sopel, doma nič. Nechápem.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    My to takhle meli s kaslajicim ditetem. Vecer nic, rano nic, o vikendu nic, u doktorky nic, jen ve skolce tuberak.
    Nejspis ji tam konkretne neco drazdilo, ale co,to se nikdy nezjistilo.
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    LBW: Teď mám ve školce první a učitelka to hned zkoušela. Ale driv jsem chodil s učitelkou z mš a obcas dělal i dozor na různých výletech a nedovedes si představit v jakém stavu jsou rodiče schopný dítě do školky dát..
    LBW
    LBW --- ---
    DUCATIMONSTER: Zavolaj v poledne ze skolky "sopli vam syn, pojdte si pro nej" tak jdu. Doma zadnej sopel, vecer zadnej sopel, rano zadnej sopel... 🤷‍♂️
    Ja jsem si tim prosel s nejstarsim kdysi, ale ted mi prijde, ze je to prisnejsi + jsme vysel ze cviku :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam