• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    POLOVIBlackBerry
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    jako prestavam trochu chapat snahu RIMu protlacovat bbUI.js a Tima Neila kde se da vcetne te posledni akce na programovani aplikaci pomoci a jedine bbUI o ceny a jeho postu o tom jak do sveho uzasneho pocinu zapojil iScroll, starej iScroll a jeste jen pro OS10. WTF? Stavi sice moc peknej batmobil ale jeho znalosti HTML5, CSS3 a javascript jsou trosku nedostatecne. Kdyz se podivam na Enyo ktery se pouziva pro WebOS a tu jeho splacaninu co neni ani kocka ani pes neni ani pro OS 5,6,7 ani pro OS10 tak je mi do breku jak RIM webworks potapi. Kdyby se radsi snazili vyresit problemy ktere se proste ani tim javascriptem nedaj ochcat:( Skoda ze RIM tehda misto Torch Mobile nekoupil Palm mohli vyresit nekolik much jednou ranou
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    SCHEEZE: vono to je celkem opruz ten trackbal to je spis za trest jak to maj vymslene az tam zas dam funkcni prihlasovani tak to pridam i na ten button. Spis sem se snazil vyresit skrolovani a pohyb tim trackballem v tom iscrollu je to cele takove ochcane kvuli tomu jak to je vymyslene v tech webworks:/ to trhani je spis problem iscrollu jeste sem to moc neresil spis sem zkousel jestli to vubec nejak vyresit jde. Cele to Webworks je strasny opruz clovek na ruzne veci trpce prichazi diky tomu ze se to od simulatoru pres ripple po realne zarizeni chova uplne jinak. Nektere html elementy jsou strasne brzdy a blokuji obsah a podobne. jedina bota je urcite v tom ze dost hloupe pocitam kam skrolovat to musim jeste prepsat.

    nejlepsi vysledky jsou pokud se pouzije nativni skrolovani to ma ale problem ze jde skrolovat jen cele body takze pruser s nejakyma animacema prechodu oken skakajici absolut nebo fixed prvky pokud se preskroluje a podobne :/ jeste tuhle variantu uplne nezatrauju nektere veci jsem vyresil

    jeste jsem trochu koukal na Enyo z WebOS, ale tam se mi zatim trackball sprovoznit nepovedlo kazdopadne maji trosku lepsi skrolovani nez iscroll kdyby mel nekdo cas a vysekal to z toho a prepsal na normalni knihovnu nezlobil bych se :D cele enyo je dost velke a na telefonu se to dost dlouho loaduje musim zjistit jak to zmensit trochu kdyz bude cas
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    SCHEEZE: na trackballu je to hodne cukane. Nechci te podcenovat ale mozna tam mas nejakou botu, nechce se mi verit ze by to bylo takhle "marne" vzdy a vsude :-) Proc ja nemam vice casu abych si mohl taky takhle hrat? :-D
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    POLOVI: jen na prvni pohled. Funguje to, nedostanu se trackballem na tlacitko login, to je skoda ze to neni normalni tlacitko. Kdyz na nej touch kliknu, jsem tam. Scrollovani pomoci trackballu je dost trhane ale funguje, jakz takz. Jeste si s tim pohraju, skoda ze tam nejsou realna data :-D
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    jo a zpet pres obrazovky by melo jit normalne back button kdyz se objevi login tak backbutton vypne aplikaci, v seznamu se na polozky da klikat. touch jde kamkoliv, trackpad klik jen pokud je to modre:D
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    POLOVI: zkousim ;-)
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    SCHEEZE: je tam OTAinstall adresar staci to hodit na kartu nebo do telefonu a instaovat pres interni filemanager enbo filescout nebo neco podobneho
    i pres browser by to nejak melo jit kdyz se zada file:// cosi :D
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    POLOVI: jdu na to. Teď se jen stačí dostat k windows. Nedalo by se to instalovat OVA z toho Dropboxu? :-)
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    kdyby se nekdo nudil muze prubnout trackpad ovladani, ma to zatim jeste mouchy(ze ja nedaval pri te matice ve skole vetsi pozor:D), obcas nevraci move up pohyb takze chovani se vetsinou opravi pohybem dolu :D login je jen na okrasu staci klik na tlacitko, na dotykovych by se melo skrolovani chovat trochu lip nez predtim

    http://dl.dropbox.com/u/24056796/Archive.zip
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    nemate tip na nejaky wifi hotspot pro BB?
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    tip na IMAP/POP3 klienta pro BB
    LogicMail for BlackBerry
    http://www.logicmail.org/
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    dostal jsem v praci bb curve 9360 a sebrali me xperii minipro ...jsem z toho celkem nestasny, aplikace zadarmo malo a naprd, klavesnice na moje pracky moc mala a ovladani joystickem nesrovnatelne horsi nez dotykove...celkove je to ve srovnani s anroidem celkem neintuitivni....jedine plus hmotnost a rozmery, jinak jsem zatim nic nenasel
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    POLOVI: ...je to aby sis to uchem nahodou nepolozil...
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    POLOVI: to je ficura, zarizuje to proximity senzor
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    MUI: ja si co mam ted dotykove BB spis nez taby oblibil to vyskakovaci menu po podrzeni, je to pro me pristupnejsi nez taby ve spodni casti obrazovky kdyz tu 9860 drzim jednou rukou vetsinou nekde uprostred

    copy link, send image address to,... se mi libi zkusim to nejak zapracovat pripadne pak
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    TYFELEK: tak pokud je zajem muzu to dodelat, puvodne sem na tom chtel jen otestovat jak funguje to bb webworks na telefonu ale znechutila me UI takove aplikace

    dneska sem delal nejake testy a vim jak zlepsit nacitani obsahu a tim i lepsi kesovani
    + lepsi skrolovani
    + zda se ze lip kesuje obsah
    + jednoduse se tim vyresi struktura
    + jednoduse se tim vyresi ovladani na nedotykovych telefonech

    - ovladani hlavne pres Option a Back tlacitko
    - zadne taby, titlebary, actionbary
    - kdyz budou taby, titlebary, actionbary budou mit neprijemnou vlastnost ze pri skrolovani uplne nahore smerem dolu nebo uplne dole smerem nahoru posunou se s obsahem a vznikne pod nima prazdny prostor dokud se nezvedne prst z displeje

    to by se asi dalo vsechno prezit mel sem je v planu zobrazovat stejne jen na dotykovych telefonech, na klavesnicovych by se asi vyplatilo vyuzit stejne celou velikost displeje pro obsah

    option tlacitko se da tusim odchytit a pripadne by se mohlo nejak znasilnit a udelat nejake vlastni graficke menu napriklad treba zobrazenim nejakeho actionbaru nebo neceho podobneho vyjizdejicicho jako na OS10

    dale bych asi pridal jako uvodni obrazovku s tim co sem planoval v tabech tim by se taby vyresily, pokud v tom teda nekdo nevidi nejaky zasadni problem:D
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    POLOVI: v praci se nedostanu na ulozto a doma jeste do pondeli nemam telefon. Pak to hnedle prubnu. Mam taky 9900
    TYFELEK
    TYFELEK --- ---
    POLOVI: na BB9900 funguje v pohode, mas v planu v tom nejak pokracovat?
    NICTUKU
    NICTUKU --- ---
    napr. oproti Nokiim tohle u BB funguje naprosto dokonale. Nokie jsou v tomto freakshow. Stane se mi, ze mam zapnutych pri telefonovani treba 5 veci najednou. Finove z Nokie jsou vylity hlavy obaleny microsofi stupiditou :)
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    zkousel nekdo tu aplikaci? ma cenu v tom pokracovat i pres vsechny neduhy toho webworks? ja sem z toho celkem znechuceny ale pokud by to nekomu stacilo tak to trea dodelam.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam