• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    POLOVIBlackBerry
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    KALTY: Ví bůh, zkus ifixit nebo něco takovýho.
    KALTY
    KALTY --- ---
    JAKUBMOKRIS: Tak mám odcvaknuto. Jseš si jistý, že musím odšroubováváat když chci jen tu baterku vyndat?
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    JAKUBMOKRIS: Já čekám na DTek 70... ale taky s výměnou počítám
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    KALTY: No to jsem zvědav, klidně udělej i nějakou fotodokumentaci z výměny.
    KALTY
    KALTY --- ---
    Tak si pro ni už jdu :) Tak budu referovat :D
    KALTY
    KALTY --- ---
    MILAZAJICEK: Tak super. Díky
    Jako fakt je, že tak tři měsíce na nový telefon mít nebudu a tohle by mě mohlo zachránit.
    Jinak funguje v Q5 MicroSD 64GB karta? Potřebuji kvůli 50gb muziky co s sebou furt tahám :)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    KALTY: Q5 nemá tu baterii zase tak moc integrovanou, zada jdou jednoduse odloupnout (trsátko, kreditka, pevny nehty) a pak uz jen dva sroubky kteryma je baterie pripojena měnil jsem ji pritelkyni a bezela zase jak nová.
    KALTY
    KALTY --- ---
    JAKUBMOKRIS: tady je nejlevnější za 362 v Sunnysoftu.
    Mrknu pak na YT, jak je moc složitá výměna :) 360 bych do toho dal kdyby to fungovalo :)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    btw Whatstup je dobrá díra do systému při instalaci to chce snad všechny opravění které existují, včetně PINu telefonu. Nic nejde odškrtnout.
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    KALTY: Pravda, Q5 má integrovanou baterku, tak jedině zkusit zjistit v servisu, co by to stálo nebo DIY.
    KALTY
    KALTY --- ---
    JAKUBMOKRIS: Jako taky se mi to moc nezdá.
    Např. dnes z nabíječky v 6:29. Teď je 9:05 a mám 84%. V monitoringu systém 3,9%, 2,9% zobrazení a 2,4% pohotovostní.
    Jenže Q5 má baterii integrovanou. No uvidíme. Zase se mi do náhradního x let starého mobilu nechce rvát prachy. Na druhou stranu zase teď nemám volných 6k na nový telefon.
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    KALTY: Tak to vypadá na vadnou baterku, zkusil bych koupit novou, nemělo by to bejt nějako drahý.
    KALTY
    KALTY --- ---
    Já mám Q5 jelikož jsem někde na akci nechal telefon (Xiaomi Mi3) a tohle mám od kolegy jako náhradní.
    Chvilku to byl dost nezvyk, ale systém se mi jinak líbí. Tím, že se tam dají nainstalovat androidí aplikace tak jsem v podstatě spokojen. Na FB chat používám DISA (dá se i na watsupp) a FB používám v prohlížeči + mám nainstalovanou poslední fungující verzi FB, aby se mi to ukazovalo v hubu.

    Jelikož teď nemám prachy na nový foun tak s tou Q5 asi chvilku vydržím. Jen co mě štve je výdrž. Strašně to padá.
    Nevolám skoro vůbec, hlavně tedy nějaký ten internet, FB, chat a v práci tak 4-6h muzika.
    V 7 sundám z nabíječky a v 16:30 už mám jen 40%. To mě tedy celkem štve. Padá neskutečně.
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    VOJTAM: No, pokud už psali, že to zapíchnou a nestane se tak, tak jedině dobře, nicméně, já už jsem změnu telefonu, jak radili, provedl, takže pro mě to nic nemění.


    KAZATELL: Ano, největší bezpečnostní riziko je vždy uživatel, ačkoliv, vzhledem k uzavřenosti iOS si nějak nedokážu představit, jak by mohl "běžný Franta uživatel" tu svoji bezpečnost ohrozit. S těma dírama nevím, nevím teda. A pokud je systém otevřený, tak je vždycky problém ho zabezpečit (viz. Windows pro PC). Android jsem v ruce měl, jako služební a při přechodu z BB jsem o některých modelech (i o BB) uvažoval, nicméně se obávám, že v dlouhodobé uživatelské zkušenosti pořád vede Apple.

    Jinak bezpečnost OS, jako takového samozřejmě beru i z pohledu uživatele, který telefon ztratí, je mu odcizen, případně zabaven. Tam bych měl u Andooidu strach, u Applu ani moc ne a u neandroidového BB bych byl v klidu. Ale to by bylo na delší povidání.
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    JAKUBMOKRIS: to jestli je systém bezpečný ovlivní hlavně uživatel... řekl bych tak z 90% pokud pak porovnávám jednotlivé systémy, tak jsou oba děravé jak cedník. Výhodu v androidu vidím v tom že je otevřený a proto ho třetí strana dokáže zabezpečit (samozřejmě pokud uživatel bude ctít nějaká pravidla)
    Btw. aby to nebylo špatně chápáno, nejsem hejter apple pokud se budu muset rozloučit s passem tak se nejspíš vrátím k apple (uvidím co bude v té době na trhu, třeba bude BB Mercury dobrý a půjdu do něj), ale nedělám si falešnou iluzi o tom že bych se vracel k nějakému zabezpečenému systému (natož stabilnímu)
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    JAKUBMOKRIS: WhatsApp pojede dál.. prodloužili podporu myslím o 6 měsíců nebo rok a půl .. teď nevím když aktualizuješ a spustíš WhatsApp tak ta hláška o ukončení supportu zmizela
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    KAZATELL: No Apple mi připadá, že má tu bezpečnost zatím asi tak nejlepší, hned po starších BB. Ale to je asi věc názoru, případně vhledu do problematiky.
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    JAKUBMOKRIS: o bezpečnost máš strach a používáš iPhone? Ten je po každé aktualizaci deravjejsi a ty nejhorší díry nebyly zatím vyřešený
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    BBAN4N: mám tu apku koupenou ale nějak to moc nepoužívám, jako Facebook. Jinak já jsem s passem spokojený a vidím to že ho budu využívat dokud pojede
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    FIELDMAN: Classica jsem měl taky a nikdy na něj nezapomenu, měl jsem ho fakt moc rád. Ta výdrž baterky byla neuvěřitelná, i s červenym polem (20% a míň) to vydrželo den běžného provozu. Klávesnice pecková, odolnost taky. Geniální telefon na nějaký chatování a maily, jediný co, tak údržba BB serveru, který všechny ty telefony obsluhoval, byla peklo. Jo a fotoaparát to mělo nepoužitelnej.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    BBAN4N: Ta apka FB10 se tu myslím někde níže řešila,ale rychlým filtrováním to nenalézám
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam