• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TEREZAVOSALesní mateřská škola
    Mohou být děti venku za každého počasí?
    Rozvíjí výchova v přírodě klíčové kompetence pro udržitelný rozvoj? Jsou děti v lesní mateřské škole odolnější proti nachlazením, alergiím a úrazům? Existují už státy, kde to funguje? A co na to česká legislativa a vzdělávací systém?
    Dočkáme se lesních MŠ i v České republice?

    Sem s příklady dobré praxe v ČR - mateřské školy (i soukromé), mateřské kluby, iniciativy... které jsou s předškolními dětmi pravidelně přírodě

    Kdybyste mohli změnit českou legislativu týkající se výchovy a vzdělávání předškolních dětí, co by to bylo?
    rozbalit záhlaví
    TYCZKA
    TYCZKA --- ---
    TUVDEN_NIMA: dobrá náhoda!! tím spíš musím přijít co nejdřív na návštěvu :)
    TUVDEN_NIMA
    TUVDEN_NIMA --- ---
    Ahoj,

    v blízkosti Kolovrat připravujeme na podzim Lesní klub inspirovaný Lesní mateřskou školkou (zatím jedno až dvě dopoledne v týdnu), později bychom rádi klub rozšíříli na celý týden. Hledáme jednoho pedagoga, může to být i student/ka se zájmem o Lesní MŠ a podobné směry, který by měl zájem se na projektu podílet a připravovat program pro děti ( byl by placený), a jakékoli další lidi ochotné se do věci nějak zapojit.

    v případě zájmu nebo jakéhokoliv dotazu se prosím obraťte na mne na 724 051 943, nebo na info@kontaktnirodicovstvi.cz (http://www.kontaktnirodicovstvi.cz/)

    budu moc ráda i za další šíření informace
    TEREZAVOSA
    TEREZAVOSA --- ---
    už klíčí nový web pro české příznivce lesních MŠ: www.lesniMS.cz
    DITKA
    DITKA --- ---
    Ekolist.cz: V USA vznikají mateřské školky v lese
    http://ekolist.cz/zprava.shtml?x=2231485
    DITKA
    DITKA --- ---
    Nabídka brigádky - sice nejde o lesní MŠ, ale přijde mi to tématicky spřízněné a tak to sem dávám. Kdyžtak se omlouvám, pokud to sem nepasuje...

    Hledáme 2 zajímavé, nápadité lidi
    Podrobnosti: Hledám 2 (nejlépe kluk+holka) lidi jako instruktory na letní tábor pro děti 5-9 let. Na každého instruktora max. 6 dětí. Bydlení v jurtě (tedy společné), spaní na karimatce/nafukovačce atp. V blízkosti farmy, strava bio - vegetariánská. Upřednostňujeme lidi se smyslem pro ekologii a bio a studenty VŠ pedagogické/učitelku MŠ.
    Hledáme lidi kreativní a nápadité, kteří pomohou vytvořit program pro děti. Jedná se o červenec-srpen. Místo: Městečko u Benešova.
    V případě telefonické domluvy volejte prosím od 9h. do 19h.Děkuji.

    Kontakt. osoba: Jarka HIRATO
    Telefon: 607610465
    E-mail: jarkahirato@centrum.cz
    TEREZAVOSA
    TEREZAVOSA --- ---
    Článek Skleníková generace v Sedmé generaci na téma víc než blízké
    TEREZAVOSA
    TEREZAVOSA --- ---
    WANTED: hledáme právníky, lékaře, učitele/ky..všechny přátele a příznivce pobytu dětí v přírodě pro přípravu návrhu na změnu legislativy, všechny dobré duše ozývejte se pls do pošty..
    TEREZAVOSA
    TEREZAVOSA --- ---
    pro velký úspěch seminář První kroky k lesní mateřské škole v jurtě Šárynky podruhé 21.dubna
    TEREZAVOSA
    TEREZAVOSA --- ---
    CATT: dík
    TEREZAVOSA
    TEREZAVOSA --- ---
    Ekodomov pořádá v sobotu 20.3. odpoledne seminář První kroky k lesní mateřské škole
    CATT
    CATT --- ---
    MF DNES to na webu nemá, pouze ekolist:
    http://www.ekolist.cz/clanek.shtml?x=2216533
    TEREZAVOSA
    TEREZAVOSA --- ---
    TEREZAVOSA
    TEREZAVOSA --- ---
    Ach to tání sněhů..opět začíná "gumové" období...
    TEREZAVOSA
    TEREZAVOSA --- ---
    MIMISEKU: pak je škoda, že mají na webu něco jinýho..má to asi důvod v tom, že ne všichni movití rodiče slyší na pobyt dětí v lese a třeba výuka golfu je naláká víc.. Každopádně přístup paní ředitelky je podle tvých slov na 1* A malý počet dětí a více učitelek je v každém případě velké významné plus, situace v klasických MŠ je fakt hrozivá...
    MIMISEKU
    MIMISEKU --- ---
    TEREZAVOSA: aha, mně paní ředitelka říkala, že když jen trochu počasí dovolí, tak bývají dopoledne v lese - je hned za školkou, a při nepřízni počasí využívají sokolovnu co je o ulici vedle, na konci roku pořádají olympiádu všech možných disciplín. Jinak mi je školka sympatická i tím, že k "výchově/výuce" používají dramatickou formu a učí se i od starých a jiných kultur. Malý počet dětí a více učitelek. Mají i plavání a angličtinu, na místní výběr školek mi to přišlo fajn..
    TEREZAVOSA
    TEREZAVOSA --- ---
    Na brněnské konferenci EV v MŠ (18.2.) bude řeč a dílna o lesních školkách http://www.lipka.cz/index.php?prac=jezirko&menuid=122
    TEREZAVOSA
    TEREZAVOSA --- ---
    MIMISEKU: ??? na jejich webu jsem nic o "denně do oběda v lese" nenašla, jen "3x týdně hodinu v přírodě, 1x týdně hodinu v tělocvičně a 1x týdně 1 hodinu v bazénu" :( už jsem se chtěla radovat, že je na světě další česká lesní..i když ta cena byla trochu podezřelá... nebo je to jinak?
    TEREZAVOSA
    TEREZAVOSA --- ---
    CATT: dá se říci - jsem 2x týdně na praktiku v německý LMŠ a spolupracuju s Ekodomovem na Šárynce..
    MIMISEKU
    MIMISEKU --- ---
    V Plzni Královská školička (6tisíc kč měsíčně), denně do oběda v lese :)
    CATT
    CATT --- ---
    Ty v nějaké LMŠ pracuješ?
    TEREZAVOSA
    TEREZAVOSA --- ---
    Rekord v lesní MŠ: -17C ! V moudrých knihách sice píší, že to už se ven nechodí, ale proč by ne, když se sáňkováním pěkně zahřejem ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam