• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TEREZAVOSALesní mateřská škola
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: koupila jsem je uz pro dcerku podruhy minulou zimu v lesnacce taky obstaly... normalne snehulogumaky...dole gumak nahoru tkanina...
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    KLEVKA: a ty nepromokly? Protože mě většina maminek říká, že jejich děti musely mít dvoje boty na střídacku, protože to jejich děti vždy promočili :D
    merino, vlnu beru jako základ přežití :D díky tomu může být T. v zimě v -10 fakt dlouho venku a je mu teplíčko. Žádný jiný materiál nezahřeje podle mě lépe.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: snehuloboty z decathlonu-250,- , gumove gate lidl druha ruka 100,- pak mi dite zacalo odmitat chodit v gumovych gatich tak softshell kombineza lidl a na to gumova bunda aby to nepromoklo, pod to leginy, merino ponozky surtex, tilko, triko dlouhy rukav svetr.... nic spesl. ostatni mely neco vic treba merino. ono jde spis o to aby pruvodci meli behaci aktivity...kdyz je treba minus. pracovat s celou skupinou, nenechat nikoho stat stranou... slo poznat ze vic staticky deti mely vetsi tepelny diskomfort....
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    Co by mne zajímalo, do čeho jste třeba oblékaly své děti v zimě, aby tam venku vydržely celý den? A jaké jsou vhodné boty, které nepromoknou? Máte nějaké tipy?
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    SEVERINE: děkuji za pozvání, bohužel, den byl naprosto plný :)
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: tak jestli dneska máte volno, doražte na Moranu! jinak jsem taky fanda Hvězd v lese a poslední dobou mě dost baví Cestička. ale fajn lmš je dost - soudě podle lidí, který jsem potkala na letní škole pro jejich pedagogy. moje a druhý zakládající průvodkyně děti chodily do wmš Jarov, odtud orientace Kuchyňky.
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    SEVERINE: diky za odkazy, tam asi najdu, co potrebuju
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    SEVERINE: Hvezdy v lese, to je pro me osobne ta skolka, jak ja si predstavuji a byla bych opravdu spokojená, kdyby tam me dite mohlo být. Komunitní skolka v přírodě s waldorfský vzděláním s lidmi, ktere znam a vim, ze to umi, s jasne danymi pravidly a radem, které davaji dítěti bezpečí a svobodu. To je pro me osobně takový klenot, který se moc nevidí a je to škoda.

    Koukala jsem na kuchynku :)
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    PETUL_KA: co waldorfský věneček? Jsou na ke každému rocninu období, jsou tam nejen písně ale i povidani, rikadla, tvoření, etc. Zpevniky ke slavnostem vysly castecne minuly rok ve wmš Petřiny v Dusikovce, ale asi to bude interní materiál.
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: já tam dítě nemám. ale provázím v jedný lmš a ostatní dost sleduju.
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    PETUL_KA: co konkrétně potřebuješ? teď jarní je http://collegium.cz/noty/pdf/doubecek.pdf a vůbec dobře se čerpá z http://collegium.cz/?menu=noty&page=zpevniky
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    nevite nahodou o existenci zpevniku pisnicek ke skolkovejm slavnostem? pokud ne, chtela bych neco takovyho elektronicky spachat...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KLEVKA: osobne si myslim, ze je dobre vedet, jak deti travi cas ve skolce, ja vedela ze ve skolce hodne chodi, takze bylo jasne jak odhadnout sily. Pokud je skolka vic na miste a neni tam takovy vydej energie, tak si myslim, ze by dite mohlo zvladnout i vic dni ve skolce v tydnu. Z druhe strany vidim , ze pro moje dite pokud se mnou den neni je to videt, druhy den si potrebuje tu pozornost docerpat, potrebuje se vic tulit a tak, ale tohle muze mit taky kazdy jinak, takze se dostavam ke klasice, je potreba to vyzkouset.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: Prvni dceru jsem zacala davat ve trech letech do lesni skolky na jeden den, pruvodkyne je tam kamaradka s kterou se znala uz zdrivejska i s jejimi dcerkami. Tento skolni rok chodi jednou semnou kdyz jsem pruvodkyne, nebo varim a jednou chodi sama, takze dvakrat. Pristi rok bych rada pridala dalsi den navrch.
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    SEVERINE: ano čtyřdenní docházku mají. Jdu tento víkend na setkání. :) Zajímalo mě pár věcí předtím, než tam půjdu :)
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: mají tuším jen čtyřdenní docházku a ne kratší .. a ani ne před měsícem měli Setkání pro zájemce - https://www.facebook.com/events/1189637624540726/ - se jich optej, všechno povědí.
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    kdybyste chtěli vynýst Moranu a byli blízko Prahy 8, doražte
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    Ahoj, měl jste někdo děti ve školce Hvězdy v lese na P6?
    Od kdy jste prosím začali dávat děti do školky a na jak dlouho? Děkuji
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    ahoj vespolek, treba vas bude zajimat! jarni rovnodennost , oslava jara a lidi sympatizujici s domskolactvim, kteri tahnou svou skolku...
    https://lesni-kvitka.webnode.cz/slavnosti/

    VENIKA
    VENIKA --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s parkovou skolkou/klubem v Grebovce?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam