• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    TABBY
    TABBY --- ---
    BEBERA: Mam kratky ciste bavlneny Didymos Indio a potvrzuji, je to tlusty hadr :-)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BEBERA: bývají blbě tkané, moc nepruží, takže je dost dobře neutáhneš, ty tenké zase pruží moc a vytahují se, například.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ANNAWA: ja vubec netvrdim, ze Didymos neni dobry, jen jsem nic jineho nepoznala a na tom satku mi nic zazracneho neprislo, proste satek, pruh pevne latky slouzici svemu ucelu...Koupila jsem ho tehdy, protoze ho mela Tabby, ta mi rekla, ze jsou satky dobre a spatne, Didy je dobry a vic jsem neresila...proto me ted dodatecne zajima, co je vlastne spatneho na tech spatnych...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BEBERA: tak vidíš, jak je to indivudální. J8 měla na druhé dítě Girasol, spíše silnější, ale sloužil perfektně, na třetí jsem dostala Didymos, taky silnější a měla jsem ho moc ráda :-)
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    TABBY: jen tak pro informaci pro nezkusenou, co presne muze byt na satku hrozne a na co si dat pozor? Mela jsem Didymos a z meho pohledu to byl jen tlusty kus hadru, necim podobnym vytirala mama v mem detstvi podlahu...
    SHARIE
    SHARIE --- ---
    Jeste k tem satkum - jsem si ted poridila elasticky Mam Eco a musim jen doporucit. Na tyhle horka je skvele prodysnej a dobre se vaze. Jen je hodne dlouhej, ale pri mem objemu to neni az takovy problem. Ted zvazuju, ze ho vyzehlim, predtim me to nenapadlo:)))
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    TABBY: já nakonec taky měla šátek, který byl sice levnější než vatanai, ale zas tak o moc ne a spokojená jsem s ním byla
    TABBY
    TABBY --- ---
    MEDVED007: Mam doma satek, ktery mi pred lety prodala znama, co mela tehda jako privydelek na materske SatkyProMimi.cz. Stal neco kolem tisicovky a je hrozny. HROZNY! Pujceny Vatanai mi nasledne prisel jako mana nebeska...
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    MADIETTA: ale existovaly i jiné...máme děti stejně staré a vatanai jsem neměla bo mi přišel zbytečně drahý a tak nějak celkově profláklý a vůbec :-)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MADIETTA: určitě už tehdy existovalo víc šátků, nicméně když jsme měla malé velké děti já, neexistoval v podstatě ani internet kde by se to dalo řešit :-D
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    Když to tak čtu o těch hromadách druhů šátků a látek, jsem opravdu velmi ráda, že když jsem měla první dítě, existovaly snad pouze šátky vatanai, takže nebylo dlouhé hodiny a dny co řešit :-D
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    SHINJU: Údajně jdou použít orrijská sárí, jsou ze silnější bavlny.
    IORETH
    IORETH --- ---
    SHINJU: Sárí, kromě toho, že nejspíš bude klouzat, je hrozně široké - dítě potřebuje tak půl metru šířky, víc by zavazelo a bylo spíš k vzteku.
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    RYBKA: tak dnes jsem si říkala, že jsem asi taky flákač. jen co dopršelo šli jsme na hřiště ( s hadrem v kapse ). pobyli jsme tam hodinu a furt jsme byli jediní. děti tam mají po dešti asi vstup zakázán.
    samozřejmě mluvím o chodících krapítek rozumných dětech co se nebudou válet na mokré zemi ale jen používat prolejzačky.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    SHINJU: Záleží jaké sárí, bavlněné možná...ale asi nebude tak pružné, jako šátek...u šátku jde myslím o to, aby byl pružný i pevný zároveň, toho se docílí nějakým výrobním postupem, nejsem na to odborník, něco málo jsem o tom jen četla...
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    SHINJU: Zkušenost ne, ale řekla bych, že sárí je z o dost tenčího materiálu než šátky. Myslím, že by v tom dítě moc dobře nedrželo a že by mu to neposkytovalo dostatečnou oporu.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Hm, dneska jsem si tu dočítala diskuzi o divných rodičích na hřištích, a hned odpo jsme na tom našem potkali maminku, která sice dceru (tak 2-3 roky tipuju) na písek pustila, ale zakazovala jí na něj sahat, směla ho nabírat jen lopatkou, rukama se ho nesměla dotýkat, protože je špinavej...
    MONIA
    MONIA --- ---
    NIENNA: klidně se zapojuj jen možná vždycky na začátek takového příspěvku dej nějaké upozornění nebudu to číst:D
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    MONIA: Promiň... Zase budu potichu a nebudu se zapojovat... Zdejším dětem samozřejmě nic nehrozí, neboť jsou opečovávané a milované a tak.... :-)) Navíc můj vzorek dětí VŮBEC neodpovídá reprezentativnímu zastoupení populace...
    MAKU
    MAKU --- ---
    TABBY: je mokrá :o))) Jako jestli se neničí? Máme tyhle červené asi 2 roky a pořád jsou ok. Každopádně na klouzání jsou dobré ty gumičky pod boty dole, některé druhy těhle kalhot je nemají a to by se asi vyhrnovalo...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam