• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    GIMEL: já to nevidim
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    agituju tady, aby se informace rozšířila.
    30.8. proběhne pokus o zápis do knihy rekordů v počtu rodičů nosících dítě na těle (rozuměj matky s miminem v šátku :). Zde je fcb event, nevím, zda ho vidíte, kdyžtak přepíšu informace. https://www.facebook.com/events/324634487705906/
    Park Mirákulum, Milovice, Nymburk od 11 hod.
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    dámy není to úplně k tématu, ale počítám, že tady byste některá mohla mít zájem
    [ OFFERINGNABÍZÍM: 1ks nový tampon z mořské houby Moontimes vel. M / Beroun / 180 CZK ]
    OXIS
    OXIS --- ---
    SEBIEN:
    TRISSIE: tak ten můj má v 11 měsících 87 cm a 12 kilo, furt slyším, jak je pořádnej a obrovskej, ale hejbe se strašně moc, chvíli neposedí, pořád musí kramařit, někam chodit (chodí od devíti a půl) no ale pupek a tváře a hromadu faldů na stehnech má furt! Jo a maso zatím nejí. Jsem vám jenom chtěla říct, jak to mám přesně opačně :D.
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    SEBIEN: díky za odkaz, tak to tak vypada ze je to dolní hranice, 3,5 měsíce 61 cm 5,2 kg, ale možná je to tím ze je celkem pohyblivý s velikym napětím v tele a ještě navíc cvičí vojtovku
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    SEBIEN: jako samozřejmě, že to neznamená, že každé dítě, které klesá na percentiláku, má vstřebávací poruchu. ale percentiláky rozhodně nejsou na prd. jen se s nimi musí umět pracovat - jako s každou statistikou
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    SEBIEN: nespecifické. atop, jasně, ale ten má kde kdo. až po nasazení diety jsem zjistila, že stolice může vypadat i jinak než to, co do té doby dítě produkovalo, ale to bez srovnávacího exempláře nezjistíš, no a pak ten pokles na grafu - což v praxi znamená, že dítě roste, aniž by odpovídajícím tempem i přibíralo, čili reálně hubne
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BALAENA: Bart je co do výšky na desátém a byl výš, doktorka ovšem tvrdí, že je to ok. Ale dohodli jsme se, že ho v září přeměříme. Nicméně on nemá po kom být čahoun.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    BALAENA: aha, no, uvidime. Melo to jeste nejaky priznaky?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    SEBIEN: to si dovolím oponovat. soustavný pokles na grafu výška-váha je často první signál u vstřebávacích poruch (u nás to byla polyvalentní potravinová alergie, po zavedení příkrmů syn během několika měsíců spadl z 25. percentilu na 8.)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    TRISSIE: naše doktorka včera akorát říkala, že jí můžeme rozšířit jídelníček, že by mohla klidně přibrat, ale jinak nic.
    Zorka je zase od pohledu dlouhá a hubená, a zase se hejbe furt, takže má asi holt vysoký výdej energie...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SEBIEN: moje holky jsou taky na 10. percentilu (na roce na 78cm 9,05 a 9,09kg) - doktorka to nijak nekomentovala.
    Přitom ony vyloženě vypadají baculatě, i neuroložka komentovala, že je vidět, jak rády jedí a že se není čemu divit, že jim ten pohyb moc nejde, když jsou takové udělané. Vlastně vypadají zhruba stejně "udělaně", jako jejich bratr, který měl ovšem na stejnou výšku o 2 kila víc!
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    TRISSIE: našla jsem si tohle http://www.jaknamiminka.cz/vaha-kojence-k-vysce-rustove-grafy-a39.html a i podle tohohle je Zorka někde kolem 10. percentilu, váhu vzhledem k výšce má na spodní hranici.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SEBIEN: u délky možná ne, zvlášť třeba v drobnější rodině.
    Váha sama o sobě moc nevypovídá, lepší je graf váhy k výšce, kvůli poměru (výška samotná vypovídající je, kvůli případnému nedostatku růstového hormonu).
    P. na váhovém percentilu byl v 18m někde kolem 75 nebo 80% - což by samo o sobě bylo alarmující, až na to, že na výšku byl nad 99%, takže výška-váha někde kolem 50%.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    (jinak mě napadá, že když už dítě bude v krajních třech procentech, tak to asi beztak bude vidět na pohled, ne?)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    TRISSIE: jj, to chápu a uznávám, nějak jsem automaticky brala v potaz jenom tu širší normu, co je v pořádku.
    Jinak Zorka se právě lehce ale soustavně propadá ve váze, a stoupá v délce, ale ke třem procentům má ještě daleko...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SEBIEN: hlavní smysl těch grafů je používat konzistentně jeden a v něm kontrolovat, jestli se dítě systematicky nepropadá nebo se nevyskytuje v dolních 3% - to může indikovat průser.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    KOTENCE: schválně jsem teď zkusila i něco, co mi nabídly český internety - pořád je to 75. percentil, byť teda těsně pod ním a v telefonu už nad ním. Na další stránce jsem se pak dozvěděla, že je to průměr, bez konkrétního čísla.
    Každopádně se asi shodneme, že jsou grafy na prd a o ničem nevypovídají :).
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    KOTENCE: ja myslim, ze treba WHO je obecne napresdrzku :)
    LYDI
    LYDI --- ---
    myslim si, ze sme byli kolikkrat pod carou ale furt stejne pod carou (jako ze rostla), tak to neresila ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam