• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    TRISSIE: jj, to chápu a uznávám, nějak jsem automaticky brala v potaz jenom tu širší normu, co je v pořádku.
    Jinak Zorka se právě lehce ale soustavně propadá ve váze, a stoupá v délce, ale ke třem procentům má ještě daleko...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SEBIEN: hlavní smysl těch grafů je používat konzistentně jeden a v něm kontrolovat, jestli se dítě systematicky nepropadá nebo se nevyskytuje v dolních 3% - to může indikovat průser.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    KOTENCE: schválně jsem teď zkusila i něco, co mi nabídly český internety - pořád je to 75. percentil, byť teda těsně pod ním a v telefonu už nad ním. Na další stránce jsem se pak dozvěděla, že je to průměr, bez konkrétního čísla.
    Každopádně se asi shodneme, že jsou grafy na prd a o ničem nevypovídají :).
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    KOTENCE: ja myslim, ze treba WHO je obecne napresdrzku :)
    LYDI
    LYDI --- ---
    myslim si, ze sme byli kolikkrat pod carou ale furt stejne pod carou (jako ze rostla), tak to neresila ...
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    SEBIEN: Já myslim, že třeba WHO počítá celosvětovej průměr a tam musí bejt i hodně číňánků a jinejch malinkejch dětí. Grafy pro český děti můžou vzpadat jinak.
    Naše doktorka váhu vůbec nekometuje, jen mi řekla, ať ještě vydržím jen kojit do 6m.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    SOLEI: jsem teda rada, ze moje doktorka to neresi, fakt nevim, co bych jako mela delat, kojim, kdy si vzpomene, ted dva tydny i nezvykle nekolikrat v noci, mazozeleniny a kase dostane kolik sni a stejne z percentilu 50 spadla na 25. Doktorka mi akorat posvetila, ze ji muzu davat maso, aby mela dost energie, ale jinak nemela problem. taky nema co mit problem, dite zjevne netrpi...
    LYDI
    LYDI --- ---
    SOLEI: a pocitani pribere? (; jezis ja sem rada, ze ja nic neresim, doktorka nic neresi a neni obecne co resit :D
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    Budu si muset začít ty percentily taky počítat, dostala jsem na kontrole vynadano za nízké přírůstky, ma malo faldu ale vychrtly není a hlady ho plakat nenechavam
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Já mám taky podle percentilu dítě furt v polovině tabulek a přitom je mnohem větší, než většina, co potkáváme. Ony jsou percentilové grafy takové divné na srovnání. Jirka kupříkladu nosí velikost 92 teď, krátce před druhým rokem.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    KOTENCE: určitě je grafů víc, jen v týhle aplikaci jsou dva různý, CDC a WHO, nicméně oba mi ukazují 75. percentil, teď i o kousek výš. Ale právě proto píšu "podle mojí aplikace", protože na netu jsem to onehdá našla zas jinak.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    SEBIEN: To je divný, každej graf jinej. Nám doktorka v 5 měsících naměřila 66cm a podle nějakýho grafu, co jsem našla, je 65cm 50 percentil. Ale oblečení jí je většinou krátký a široký.
    Kvůli tomu jsem nakonec koupila ten extensor na body, je to hnusný, ale pod kalhotama to neni vidět.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    LYDI: jj, na to zrovna myslim, jak se to se "hodi" :-]. Nicmene, prakticky to nepouzivam, zapisuju si tam vyznamne udalosti typu "poprve se otocila na bricho" a ockovani a myslim, ze to posledni tam uz stejne nemam.
    LYDI
    LYDI --- ---
    SEBIEN: to je pak spis attachment telefonovani nez attachment parenting ne ...
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ALI_EN: ono je to na zaznamenavani kojeni, spani, jidla, zubu, fotek, zvuku... a krom jineho jsou tam grafy :-).
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    SEBIEN: aplikace na rust deti? to je pecka. jdu si stahnout nejakou na nocni kojeni :)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ELIZHANNAH: jo, to bude větší i na dýlku, řekla bych, aspoň podle aplikace, co mám v telefonu (Zorka měla v pěti měsících 65 a hlásilo mi to nadprůměr)
    ADD
    ADD --- ---
    ELIZHANNAH: Oni nechodili tak brzo, Nik prostě měl ve dvou a půl letech 86 a teď má 92 až 98 a jsou mu tři pryč. :-)
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    SEBIEN: tak dnes změřena u doktora má 64 cm a 7100 g, tzn. obojí asi nadprůměr? Já těm percentilům moc nerozumím... co jsem vyčetla z internetů, tak je asi na svůj věk průměrně vysoká a nadprůměrně vážící. Plus ty látkovky, tak to je pak jasný, že jedině větší oblečení.

    TRISSIE: u Bertíka už si to přesně nepamatuju, ale asi taky něco podobnýho, vím, že jednu velikost jsme úplně přeskočili, tak to možná bylo stejný jako u vašeho Pavla. Jednou jsem ho nasoukala do nějakýho bodýčka, kdy délka souhlasila, ale na šířku to bylo trošku těsný a okamžitě zčervenal v obličeji a spustil takovej ryk, že jsem ho z toho bleskem zase vysvlíkla :D

    ADD: tohle byl prý švagr, v 9m už chodil, ale byl postavou drobnej. Tvrdí tchýně :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ELIZHANNAH: Pavel nosil jednorázovky a taky měl 74 od 5 měsíců, mít látkovky, tak na ni došlo daleko dřív!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam