• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    SUCUBIS: takze ten s hedvabim vydrzi i tezsi dite? Nebo jak? Protoze co jsem nasla satky s hedvabim tak byl pro lehke dite nebo novorozence.
    Nasla jsem jeden satek kde je len+hedvabi+bavlna.
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    tuhle se to tu resilo :)
    Back on Trees: Jak v létě obléknout dítě do šátku?
    http://backontrees.blogspot.cz/2015/06/jak-v-lete-obleknout-dite-do-satku.html
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    MEDVED007: ditko ma 3 mesice. Dnes jsem s ni byla vybavovat neco ve meste a v tom satku vydrzela celkem 4 hodiny (i s prestavkami na kojeni a prebaleni). Az na to, ze ji vadila cepka v budove neprotestovala skoro vubec. Koukala ven, a kdyz toho mela dost, tak zaspala. Ono my bydlime v mikromeste, kde v 19:00 zdechl pes a mame tu na vsechny smery do 10 min chuze les. Je teda zvykla na klid a prochazky v lese. No a jak jsme s ni jela min. tyden do Brna v kocare, tak z toho byla uplne na nervy. Ted jsem ji dala do satku a je o moc moc pokojnejsi a vubec z toho neni na nervy.
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    FRENNET: ja co mam s hedvabim, tak me prijde hutnejsi nez ten s lnem, ten je takovej o dost lehci a vzdusnejsi
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    FRENNET: nějak mi uniklo jak velké dítě máš, ale já bych radši s pořízováním obr výbavy vyčkala než člověk zjistí, jak to které dítě šátek snáší....starší holku jsem nosila opravdu hodně, u mladší jsem se na toho hooodně těšila a taky jsem vymýšlela, že si portfolio šátků rozšířím (měla jsem jeden :-) a mladá v šátku za boha být nechtěla, udržela jsem jí tam stěží do půl roka a konec....a to už to ke konci bylo fakt jen na rychlý přenos a honem jí vypustit...ani náhodou, že by tam pobývala celé dny jak starší....bylo mi to fakt moc líto a bylo by mi to líto ještě víc, kdybych si na to pořídila víc šátků :-)))
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    KLEVKA: No já jsem právě syna nosila výhradně v nosítku s tím, že motání sárí jsem si užila dost, tak že nechci vázat šátek. Pořizovala jsem si jeden úplně obyčejný jednobarevný jen tak abych to zkusila a moc jsem ho v něm nenosila. Dceru teď nosím zatím jen v šátku.

    Navíc ona má špatné kyčle a musí mít dečku, ale nosit ji můžu.....tak je to vlasně taková lepší ortéza :)


    ADD: Kolik jich půjde. Vzhledem k tomu, že obě mám císařem, to vidím maximálně ještě na jedno....bohužel.



    FRENNET: Promiň...neměla jsem v úmyslu svést tě na zcestí :)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    DALEEN: ja jsem dostala strasne divnz pocit, ze ten jeden satek (vatanai) mi nejak nestaci! Myslim, ze jsi strasne zla!

    Takze na leto hedvabi nebo len nebo jak? At si udelam radost z posledni materske :)
    ADD
    ADD --- ---
    DALEEN: Záleží na tom, kolik plánuješ dětí. ;-)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    DALEEN: (((((+: tvůj ortel je podepsán...hehe...pokud sis ujela na sárí, tak šátky to bude asi podobné.
    Já jsem každý den v údivu jaké kombinace jsou co do materiálů, barev, vzorů...No...
    Jinak yaro je výborná volba...Taky jsem chtěla-la vita s konopím ve fialové ale zatím čekám až budou...Na růžovou moc nejsem...
    Kolik šátků se dá unosit no (+: to je vtipná otázka...Můžeš mít delší délku na vázání dopředu a pohodlný doubl hammock do zadu, pak kraťase na batoh a jiné úvazy co ti vystačí kratší šátek...Pak konopí už na léto máš, klidně bych šla i do bavlny..Na zimu třeba něco s vlnou...
    Asi nejsem správná osoba na tuhle odpověď, kdybych měla finance tak mám víc než své dva šátky (+:
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    KLEVKA: Já vím, mám za sebou několik odškrobených sárí, to je podobná práce :)
    Je to tenhle http://www.isatky.cz/cs/yaro/1150-yaro-la-vita-blue-natural-40-konopi.html

    Nejhorší je, že se bojím aby mě nechytla stejná záliba jako jsem měla právě u sárí. Bavilo mě sbírat různé materiály, vzory a zajímavosti..... Kolik šátků se tak dá unosit?
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    INANNA: Dle mého se to začíná lámat kolem těch osmi desíti kil...Taky záleží na šátku...některý má víc bavlny, některý míň....v kombinaci s tou příměsí...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    DALEEN: super, neměj strach stačí nosit, nebo ho můžeš vánočkovat, ležet na něm, tím změkne... A od jaké firmy smímli se zeptat?
    INANNA
    INANNA --- ---
    KLEVKA: Co znamená těžší dítě, resp. do kolika kgjsou vhodné?
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    Mě dneska dorazl šátek s konopím a musím říct, že na první omak je to dost tuhé. Po vyprání mnohem lepší. Asi bude trvat než se opere a zanosí, ale pak to bude miláček :)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    INANNA: Bambusové šátky jsou neskutečně měkké, poddajné a pokud je v šátku obsaženo větší množství, tak jsou i velmi lesklé a na slunci barevně proměnlivé. Jsou to dokonalé šátky na léto, protože velmi dobře regulují teplotu, odvádí pot a jsou lehoučké a prodyšné. Bohužel všechny tyto úžasné vlastnosti jsou na úkor nosnosti. Pokud nejsou v kombinaci se lnem, pak nejsou vhodné pro těžší děti.



    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    INANNA: http://www.nosenideti.cz/karta_zbozi/349/Labradorite/Little-Frog-Labradorit-s-bambusem/

    Držela jsem v ruce tady ten a byl úžasně měkounký...
    Ten bych doporučila na novouška....Jaký bude ale s větší zátěží na ramenou to z vlastní zkušenosti nevím....To by chtělo ozkoušet potom...
    INANNA
    INANNA --- ---
    KLEVKA: A co příměs bambus?
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    KLEVKA: A já měla pocit, že jsem tohle četla jen u lnu....no nic :) Tak to bude jako péče o sárí vyšívané drátkem, to se taky musí přeskládávat (stejně to nedělám)

    Vidíš, Moira, to bych mohla zkusit.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    DALEEN: Konopí

    Šátky s příměsí konopí je vhodné vždy po vyprání vyžehlit. Pro rychlejší zanošení šátku můžete při žehlení šátek napařovat. Žehlete na program na bavlnu, protože i ta je součástí konopného šátku. Po každém navázání a odvázání šátku je vhodné šátek rukama uhladit a poskládat, aby se netvořily trvalé sklady, které by mohly ovlivnit životnost šátku. Pokud šátek delší dobu nenosíte, je vhodné ho pravidelně přeskládávat. Konopné šátky nikdy neperte v sypkém pracím šátku, může dojít k poškození a polámání jejich vláken.

    Asi to nebude taková hrůza jako len ale úplně bez údržby taky ne...
    Jinak konopí je super měla sem možnost vyzkoušení a ve dvojitém kříži s batoletem pohoda...
    Jojo dítko je malé topítko..(+: Já to řeším bodyčkem od moiry...


    DALEEN
    DALEEN --- ---
    Jinak, mě tedy v nosítku bylo stejné vedro jako v šátku. Nějak jsem nepociťovala rozdíl. Prostě to dítě na břiše moc hřeje :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam