• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    VERCASKOCKAMA:
    Tohle má kapsu a kapucí ale princip je stejný - hadr co provázela sbírkou na nositko nebo šátek a který chrání děťátko , ty si můžeš vzít normální bundu
    www.google.cz/imgres?imgurl=https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/b1/e3/5d/b1e35d82634407e6c0413c7d17015a72.jpg&imgrefurl=https://www.pinterest.com/aliciadeyell/carrier-covers/&h=409&w=236&tbnid=fGgBqI3cnSNsPM:&docid=TpJCtFwahvXXyM&ei=nO6tVffjN8naU5_PgpgP&tbm=isch&client=ms-opera-mobile&ved=0CCAQMygdMB04ZGoVChMI96HH8dPrxgIVSe0UCh2fpwDz
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    VERCASKOCKAMA: co ti brání ustrihnout kus flisu, dat si na něj stuhu a poté co si dítě provázela na tělo tak přes něj ještě ten flis hodit, budete oba v teple domácí práce na deset minut, pokud bys chtěla aby to nějak vypadalo tak se to dá udělat jako nastavení zapínání( na jdnu stranu udělej dírky pro knoflíky a na druhou prosím knoflík ( když ti dají v krejčovství dostatečně velký kus flause mas to zadarmo) .
    Na nošení na zádech jsem vysekla do staré bu ndy díru a zastavila tak abych tam měla kapsu (pořizovací náklady dvě stovky za softshelku že sekáče)



    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    Jinak dám info i sem, třeba se to někomu místnímu bude hodit :)

    31.7. bude v Liberci probíhat kurz nošení v šátku na zádech :) http://www.nosime-deti.cz/kurzy/terminy-akci/
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    Já zpětně lituju, že jsem si loni nepořídila něco spešl nosícího, v zimě jsem kvůli tomu moc nenosila a když, tak jen v trochu teplejších dnech, protože pak stačil slabý rovně střižený kabát, který šel aspoň částečně zapnout. Zimné kabáty mám tři, ale jsou vypasované a dole se rozšiřují do áčka, takže šel sice zapnout spodní knoflík, ale nelíbilo se mi, jak to vypadá. Teď si říkám, zda v zimě ještě budu vůbec nosit a ev. v čem, neb na nošení na zádech nemám vůbec nic a asi se mi to už nechce kupovat (rodila jsem v létě, takže jsem v zimě jako těhotná nosila ještě svoje zimní kabáty, byť v tom únoru už značně napresované přes břicho). Jo, využila bych to v případném dalším těhotenství a nošení, pokud by byl druhý tvor, ale nikde není psáno, že na něj fakt dojde... A ty ceny kabátů jsou pro náš rozpočet docela nereálné :-/
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    RYNA: jasně, to bylo tím, kolik jsem jich měla zděděných a pak si přikoupila nový a hlavně jsem nemusela prát denně
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    RYNA: Nedalo mi to a sla jsem prepocitat...napocitala jsem 43 ctvercu a stacilo mi to bohate...do tri mesicu tusim sem davala jeden ctverec narovno pak novosklad a do toho jednu plinu narovno...a i tak mi stacilo ale prala jsem co dva tri dny max...plus 3 kusy haipa daipa pleny, 3 kusy vse v jdnom bum genius a az tak po pul roce jsem poridila sadu 11 kusu chobotovek od katyv baby na kterych jedu hlavne ted protoze ctverce uz jsou malo save...a asi jeste v budoucnu dokoupim nejake kalhotkovky, ponevadz prebalovat dite co chce stat, je zazitek a skladat to tam vsechno zacina byt nad moje sily...
    RYNA
    RYNA --- ---
    SINSEMILLA: KOTENCE: díky moc! 80-90 je teda masakr, počítala jsem tak s padesáti. Ale jak píše Kotence, chystám se pořídit si do začátků jen základ a pak přikupovat postupně, až zjistím, co bude vyhovovat.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    RYNA: To je otazka! Nevim presne, mela jsem pleny tak, abych je mohla prat cca dvakrat trikrat tydne a mela jsem ukadene dite, takze jsem prebalovala fakt hodnekrat denne. Suma sumarom to odhaduju na takovych 80 90 plen ve finale
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    INUSHKA: Ja ji nejak neunosila, ve meste.. Touzila jsem po svetru a mama jela do svedska a privezla misto toho tohle...
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    RYNA: já měla pro miminko 50 čtverců na zadek a 10 tenkejch na pusu. Měla jsem ty kikko deluxe a po čase jsem je vyměnila za plenky/osušky z IKEA, protože jsou o kus větší, obšitý ze všech stran a tlustší. Ale na novorozeně by ty Ikea byly moc veliký. Zatím bych nepanikařila, stejně ještě budeš něco přikupovat průběžně (a až zjistíš, jaký krásný plenky se vyráběj!!).

    První zimu jsem dítě zapnula pod bundu, druhou zimu jsem si koupila ten flísovej přehoz (to určitě neni elegantní řešení) a svojí bundu měla rozepnutou. Ale nebyly nijak krutý zimy. Kdybych tušila, jak moc budu nosit, tak bych si speciální bundu koupila už na břicho v těhotenství. Na nošení na zádech jiná bunda nejde vůbec.
    RYNA
    RYNA --- ---
    SINSEMILLA: no tak to je dobrá zpráva, díky! ty moje se mi zdály nějaké tenoučké, ale snad to teda půjde.
    a můžu se ještě zeptat, kolik cca čtverců jsi měla v oběhu? všude se píše něco jiného.
    KLEVKA: jo, mně je jasný, že podobné kusy oblečení, bohužel tohle se dost míjí s mým vkusem a navíc budu v začátcích s dítětem docela počítat peníze, takže dát podobnou částku za nosící kabát je pro mě spíš nereálné. ale díky!
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    SINSEMILLA: Já si třeba tu nosící sofshelku kupovala s tím, že žádnou nemám a stejně jsem ji pořizovat chtěla, tak holt bude mít zip i na zádech a bude k ní ta vsadka, ale sloužit bude i po odnošení dětí. Kdyby mi ve skříni už podobná bunda visela, asi bych taky měla s cenou poněkud problém.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    ale koukám, že ty libštátské mají teda o dost vyšší gramáž než ty kikko (71) , ale mě i ty kikko (136) přišly super a vyhovující
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    KLEVKA: no já mám nějakou těhotenskou softsehllku, tak uvidím, ale nic speciálního se mi asi zatím kupovat nechce, i když teda by se to s mým termínem možná i vyplatilo, ale uvidím, jaká bude praxe, jak moc budeme chodit ven, jaká bude zima atd.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SEBIEN: jasan...chapu...kazdy si muze najit co se mu libi...kdyz je vule nosit je jedno v cem...(+:
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    RYNA: já jsem nejdřív měla sadu zděděných čtverců, přičemž některé ani nebyly čtverce, ale prostě obdelníky, některé měly díry, každá trochu jiná, některé se žlutýma flekama... a když mi prostě nějaké čase odešly a byly už fakt fest děravé a tenounké, dokoupila jsem si nějakou sadu nových.

    konkrétně těhle: http://www.obchod-latkovepleny.cz/...BEiQA5APAAKssZmAWrcdVzE4Mr_dpcrBvOTOqg2pYNx2A0abJ-FAaAtmh8P8HAQ

    a pak tyhle velké jsem si skládala na novorozenecký sklad a ty staré neforemné na osminy jako vložku, když už čůral víc. kupovala jsem nebělené, ale jsou fakt bílé.

    nicméně na začátku toho stejně neprodukují tolik, takže jsem v pohodě vydržela s těmi starými. k dr. n akontrolu jsem ho vždycky zabalila do nějaké lepší, ne všechny zas byly tak strašné.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    KLEVKA: nj, ale ani se to nepřibližuje stylu, který bych normálně nosila a byla ochotná nosit ještě potom, takže pro mě fakt nereálná investice, i s tím, že bych to pak prodávala dál
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SINSEMILLA: myslim ze tohle ti bez vsadky taky vydrzi...na normalni bezdetne noseni....teda mam softselku od adelay a bez vsadky je to paradni bundicka a nedam na ni dopustit...a stala do dvou litru...i s tehotenskou vsadkou..popripade se tyhlety veci dobre prodavaji potom dal...
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    nenosila jsem výhradně, ale když už, tak jsem i přes dítě zapnula kabát, co jsem nosila na konci těhotenství, nebylo to zrovna módní nebe, ale v pohodě. takže jo, jde to zvládnout i bez specielního oblečení, kapes atp.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    KLEVKA: přesně, ono se dají najít, ale od čtyř tisíc víc a to je dost na takovouhle věc. něco jiného je zainvestovat do pořádného kabátu, který vydrží deset let
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam