• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOIvýroba stříbrných šperků - art clay silver
    KOI
    KOI --- ---
    COLOMAN: vazne?? to je super, kdyby to fungovalo takhle snadno.. zkousel si brozn / med ?

    ESL
    ESL --- ---
    COLOMAN: Ten bronzový art clay?
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    ohladom patinovania však by sa rad volaco priučil....
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    KOI: ja to riešil s propanovým stredne velkým horákom.. nechal výrobok poriadne vysušiť na radiatoroch a variči,, potom zlahka s malým a na konci v klidu drsne so silným plamenom,,,, výsledok uplna pohoda
    KOI
    KOI --- ---
    vlastne - nemate nekdo pristup do dilny, kde je vypalovaci pec na acs (jako maj treba v rooya) v praze? klidne za nejaky mensi penize za pujceni .. musim dojizdet a je to dost casove narocny..
    KOI
    KOI --- ---
    ESL: ja mam ten instruktorsky kurz na art clay silver - tzn ze muzu ucit ostatni jak to delat, takze bych rekla ze muzu ucit i sebe :-) .. ale nemam zatim dilnu, takze to budeu zkouset doma, a na vypaleni to odnesu do dilny, kterou nekdo ma..
    ESL
    ESL --- ---
    KOI: Ty bláho! Kde se to budeš učit? :o)
    KOI
    KOI --- ---
    http://www.copprclay.com/images/welcome_guide.pdf
    tady je k medi i bronzu navod - doma se to urcite delat neda - chce to tu pec a vypaluje se to nekolik hodin.
    KOI
    KOI --- ---
    ESL: tak se to dá. je to komplikovanejsi nez art clay silver, trva to mnohem dyl a potrebujes na to vic nastroju, ale pristi tyden se to jdu naucit, tak dam vedet :-)
    ESL
    ESL --- ---
    KOI: Tak to dej prosím vědět, budu moc zvědavá. Taky mě to láká velice.
    KOI
    KOI --- ---
    ESL: no prave, je na to potreba ale nejaky specialni uhli . http://www.bronzclay.com/using_bronzclay.htm - jestli to chapu spravne - mam ale mozny pristup k mini peci na art clay, zjistim, jestli by se to dalo v tom..
    ESL
    ESL --- ---
    KOI: Jestli máš na mysli bronzový art-clay, tak tam je to myslím trošku komplikovanější s tou výrobou, jak jsem koukala, rozhodně to není vytvarovat-usušit-vypálit třeba i na sporáku. Ale už je to delší čas, co jsem po tom pátrala, můžu se v něčem mýlit. V Čechách jsem na to zatím nikde nenarazila. (A lákalo by mě to taky, jen ta komplikovanost mě zabrzdila v dalším pátrání.)
    KOI
    KOI --- ---
    mam dost roupy si nejakej ten bronz sehnat, i kdyz v cechach se to myslim jeste neporadava - mate s tim nekdo zkusenosti?
    KOI
    KOI --- ---
    kombinace stribro, bronz a med art clay - vypada to vyborne ..
    KOI
    KOI --- ---
    WAMP_ELF: hej, akademii. chtela bych pracovat s klasickym stribrem a na denni ucnak asi nemam.. klidne bych chodila nekam pravidelne i dlouhodobe, ale treba jednou za tyden .. coz je dost tezky najit
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    No pracovat s kovy je hodně širokej pojem. Co máš na mysli konkrétně? Akada, tím myslíš akademii? Já jsem vyučený umělecký kovář, zámečník...
    KOI
    KOI --- ---
    WAMP_ELF: nevis, kde nabizeji moznost naucit se pracovat s kovy bez toho, ze bych se musela tlacit nekam na akadu?
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    KOI: jen jednou jsem dělal jednomu přítely, normálně dělám z mědi a chirurgie. Ale musím říct že se my s tím dělalo celkem dobře, jen sy myslím že do obyč kovářský výhně to moc nejni..
    KOI
    KOI --- ---


    takhle vypada trochu naborene, ale je to laska na prvni pohled ..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam