• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZONICEKOpen source - řešení na webu "zadarmo"
    Reference na Open Source řešení - Galerie, CMS, CRM, E-shopy...
    Aneb jak objektivně vybrat ten nejlepší, podle subjektivního testování..

    Užitečné odkazy :
    http://www.opensourcescripts.com/dir/PHP/
    rozbalit záhlaví
    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    SUK:
    TBC: Resim momentalne tu samou vec , nejake tipy? Do MediaWiki se mi nechce moc jit neb je to zbytecne velkej a slozitej moloch na potreby nasi "firmicky" ... Me treba zaujal Phabricator (ma v sobe docela slusny mnozstvi toolu/appz), coz je sice vice vyvojarskym smerem orientovana zalezitost ale to nevadi ...
    SUK
    SUK --- ---
    TBC: Osobne bych sel do *Wiki. U nas zrovna DokuWiki. Jinak vseobecne neco, co ma dostatecny vyhledavani, nejlepe fulltext (coz si zrovna u DW nejsem jist, zdali ma, neb nepouziva DB ale FS)...
    TBC
    TBC --- ---
    Mate nejaky osvedceny a lokalizovany nastroj pro interni knowledge base? Pouzivate MediaWiki nebo neco jineho?
    SUK
    SUK --- ---
    Zdar, nema nekdo tip na nejaky soft ala kalendar (idealne i s upominkama atd), nejlepe ve forme web + nejaka desktopova app? Pobezi mi to na vlastnim serveru, tedy nejsem omezenej phpkem.

    Diky :)
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Náhodou nějaký open source systém na dotazníky ?
    Asi zastim nejlepší co jsem našel je: http://www.limesurvey.org/

    Nějaká vlastní zkušenost s jiným řešením? díky
    BONGO
    BONGO --- ---
    fer, dik za rady
    VIDA
    VIDA --- ---
    BONGO: Potvrzuji CZUPA, že Mantis je schopný nástroj. Používáme ho pro správu domu, což asi není původní určení, ale povedlo se za jeden večer upravit workflow i zobrazení a na systém si rychle zvykla správcovská firma i lidé z výboru domu.
    CZUPA
    CZUPA --- ---
    BONGO: schopny bugtracker je Mantis... na uplne jednoduchy issue tracking doporucuju sdileny Google Spreadsheets - jako excel, ale nikdo nic neinstaluje, nezrizuje ucty, nenahrava - a vsichni vidi aktualni stav

    LIQUIDEYED: Redmine neznam, treba je super, ale koukam, ze je to v ruby on rails a s tim byvaji jenom problemy
    LIQUIDEYED
    LIQUIDEYED --- ---
    BONGO: redmine
    BONGO
    BONGO --- ---
    ahoj,
    snad timhle dotazem nebudu moc OT :)
    potreboval bych jednoduchy issue tracking nastroj. potrebujeme to celkem urgentne, takze to musi byt instantni, pristupne z webu a free.
    pozadavky na evidenci nejsou nijak slozite, v excelu bych to naklikal za par minut, ale sdilet nekde excel neni uplne nejlepsi reseni :)

    dik za tipy!
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    ahoj, nemate nekdo primou zkusenost nebo tip na nejaky jednoduchy software umoznujici vest si databazi kontaktu, dulezite je, aby byl fakt jednoduchy... nepotrebuju zadny CRM system /....potrebuji mit na bazi client/server tj. databaze bezi na serveru a je moznost pristupu vice uzivatelu soucasne. serverova cast by mela mit moznost bezet bud na linuxu nebo na web serveru.


    Základní funkce:

    přístup více uživatelů najednou
    možnost editace kontaktů více uživateli najednou (netýká se editace stejného kontaktu, ale různých kontaktů)
    prohledávání kontaktů - po zadání klíčového slova se prohledají všechna pole databáze nikoli jen jedno, např. název firmy
    přístup přes prohlížeč
    pole na poznámky/historii o kontaktu neomezovat velikostí/počtem znaků
    zálohování databáze
    přehledné rozhraní pro prohlížení/editaci/vkládání kontaktů
    jazyková verze - angličtina (ale s podporou českých znaků)

    Extra funkce:
    možnost přidávat nová pole do databáze (např. zájmy kontaktu, další adresy, další emaily apod.)
    funkce massmailingu - výběr kontaktů podle určitého klíče nebo tagu
    možnost přiřadit fotku ke kontaktu
    možnost tisku adresních štítků na obálky

    libi se mi celkem http://www.simplecustomer.com/ , ale nemam na to reference a treba to nema zamykani kontaktu, ze kdyz ho edituje jeden uzivatel, aby do nej nemohl jiny, import/export nebere v potaz poznamky ke kontaktum apod. takze by to stalo nejakou praci si ho doprogramovat, cemuz bych se rad vyhnul, pokud mozno.


    diky za pripadne tipy
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    QUITE:
    On ten wordpress taky moc lidem nevyhovuje... Já se vněm třeba zorientuju, ale jednou jsem ho instaloval učitelce na VOŠ (určité znalosti by měla mít), která joomlu pochopila skoro okamžitě, ale ten wordpress jí taky nesednul :(
    QUITE
    QUITE --- ---
    ZONICEK: zkusil bych Wordpress Mu: http://mu.wordpress.org/
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Nějaké dobré zkušenosti s nějakým multi-blog systémem ?
    Já mám dobré s b2evolution, ale je to tak pro středně a více pokročilé uživatele. Nikde jsem nenašel nic pro takové ty maminky na mateřské...
    QUITE
    QUITE --- ---
    Nezapomeňte taky na Ruby on Rails a Django!
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Náhodou na nějakej OS e-shop s podporou multi-sellerů typu : www.shop.cz a po registraci franta.shop.cz marek.shop.cz (kde bude mít každej svůj simple e-shop) jste se někdo nesetkal ?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    F0B1C:
    To je moje know how, na kterem vydelavam :) myslis ze tu spasnou myslenku tu hodim do plena :)
    F0B1C
    F0B1C --- ---
    KOC256: tak nam schvalne ukaz to svoje one-man reseni, at se muzeme inspirovat, o co prichazime
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ZONICEK:
    me ted diky blbosti shodili cely server pomoci nezabezpecene casti v PHPMyAdminu. Nastesti u nove verze uz s tim pocitali a zabezpecili to blboidne hned na urovni aplikace a necekaji zda uzivatel to zvladne sam...

    no ja se vice citim jako programtor nez customizator. nikdy me nebavilo nasazovat cizi reseni protoze jsem si jednoduse do toho sam nesahl...

    Ale co je to eshop? produkty a jejich atributy zasazene do stromove struktury nejakych kategorii... proste mi to neprijde jako neco svetoborneho... Tak jsem si svoje napsal sam a novy shop je otazkou nove grafiky.
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Tim jsem taky trochu chtěl jenom naznačit, že pokud vám někdo shodí joomlu nebo něco podobného, tak je potřeba hledat chybu nejdřív u sebe a pak až u těch projektů...
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    KOC256:
    To je pak otázka ...
    Já například mám základy PHP (dokážu si předělat fce. tak jak chci), ale celej e-shop bych určitě nenapsal.
    Ale přesto na vmartu provozuji úspěšně pár obchodů a na joomle pár i velkých webů.
    Než to všechno psát sám, tak si prostě stáhnu modul a nainstaluju ho tam...

    Další věc je, že ty problémy se dají řešit například u vmartu s hodně lidma.
    Pokud položim dotaz jak udělat to a to u vmartu, tak mám větší šanci že dostanu odpověď, než jak to udělat u vlastního e-shopu, který skoro nikdo nezná...

    Každopádně u vlastního e-shopu máš menší šanci, že ti ho někdo shodí ...
    To co provozuju na joomle, tak tam jsou pořád ty samé a opakované útoky (tim si i joomla vysloužila celkem přezdívku dobře napadnutelného CMS), ale když jsem začínal, tak to bylo shozené tak 2x do roka, pak jsem se oto začal zajímat (přečet si pár článků) a pokud se to dobře nastaví, tak teď už tak 3 roky nikdo nic neshodil a dle logů tam ty útoky jsou pořád...
    Prostě si přes google vyjedou stránky které jedou na joomle a pak to hromadně posílají kde to projde...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam