• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMPLICSComicsoví kreslíři - kdo je nejlepsi?
    MARZER
    MARZER --- ---
    TYLACIN: Ty vole sou to docela slusny temata, dal bych to do metra misto tech zvirecich stripu:D
    TOMATO
    TOMATO --- ---
    TYLACIN: Uuée, celkem fekál kámo.. Na druhou stranu má svůj styl a to se cení..
    TYLACIN
    TYLACIN --- ---
    starý klasik ivan brunetti




    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    Nedavno jsem si koupil tento Aargh! - Havraní speciál, pěkné ilustrace, pusobí zajímavě jako celek, moc ma bavi se ktomu vracet a kochat povedenymi skicami spousty českých kreslířů.



    - Tomáš Kropůpek, Tomáš Kučerovský
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    O Vánocích jsem dostal takový chytrý comics od Scotta McClouda - "Jak rozumět komiksu" v originále "Understanding Comics" - http://www.scottmccloud.com/2-print/1-uc/index.html

    Hned po prvním prolistování mě zaujala tato pyramida, kde Skott popisuje různé kategorie s ohledem na význam a zpracování. V celé knize je soubor všech možných známých i neznámých zásad, zákonitstí a pravidel při tvorbě komiksu. Vřele doporučuji, byť se nejedná o žádný kreslířský skvost, jeho docenění tkví v jiné rovině než obrazové, ale právě v té kombinaci - naučný komiks.

    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    REPLIKANT: no jo, neni spatnej - je super !!!
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    KURTZ: Thomas Ott me zase dostal... :)

    KERB
    KERB --- ---
    riccardo burchielli

    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    Simon Bisley

    Zdroj: http://www.thedeadcomic.com/album/cover-art/#simon-bisley-promo-sketch-jpg
    ostatni navrhy mi pripadaj nic moc, Bisley vyčnivá
    COMPLICS
    COMPLICS --- ---
    DITAMORG: a jeste mam doma tooo...nevim nazev....ted to jdu googlit...a uz to mam:Vrazdy a housle
    DITAMORG
    DITAMORG --- ---
    SIUDELAOIPOOIK: Dave Mc Kean rozhodně!
    Černá díra od Burnse taky výborný, hlavně strašně precizní - ono 10 let práce se asi neztratí - ale ten švih, co má Dave je prostě... no nejlepší, no;) A propos, kromě obálek Sandmana tady odněj vyšel jen Arkham, že?
    COMPLICS
    COMPLICS --- ---
    dnes
    Open-party KomiksFEST! (od 19:00) Klubovna 2. PATRO, Dlouhá 37 Festival zahájí Pakito Bolino (Le Dernier Cri), křest projektu BRUTTO, slam poetry exhibice, filmová projekce, módní komiksová přehlídka fashion shopu PARAZIT, hudba DJs Tobiáš Jirous a Radeq Brousil
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    :-)
    ahoj ..

    komiksi nijak nejedu a autory nesleduju, ale onehda sem narazil na tohle http://cadaver.produccionesbalazo.com/

    spanesky moc neumim, ale provedeni se mi libi hodne ,.. je to ale komiks od osmi autoru, tak je to takovy promenlivy
    COMPLICS
    COMPLICS --- ---
    ou, no jestli to nenajdu, proste je to obrazek, kde ta ulice je totozna s tou mou)
    RIP
    RIP --- ---
    CAR2N: Taky dík, jak mi mohl tenhle zajímavý článek utéct, vždyť jsem na komiks.cz za jeho živa chodíval pravidelně...
    Ale o Burnsovi tam není slovo, ne?
    COMPLICS
    COMPLICS --- ---
    ja a moji Vesmirni valecnici ve trinacti))...vedle TMNT
    WENCA
    WENCA --- ---
    CAR2N: diky moc
    WENCA
    WENCA --- ---
    RIP: to je fakt, navsteva komiksfestu je dobrej napad.
    kdysi mi kamarad co do komiksu dela, rikal, ze kdysi cetl nejakej clanek kde bylo popsano co vsechno do nebela ze zahranicniho komiksu bylo "prevzato". :)
    ale ok, nemyslim to zle. inspirace v urcity mire ma smysl.
    RIP
    RIP --- ---
    WENCA: To chce jít za 14 dnů na KomiksFest a zeptat se rovnou, buď autorů, nebo kdyby tam nebyli, tak někoho z Labyrintu.
    Já osobně pochybuju, že hoši o existenci nějakého Burnse v době, kdy se do toho dali, věděli. "Velké souvislé úplně černé plochy a do toho bílá jako světelný efekt" není zas tak samostatně neřešitelný výtvarný nápad :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam