• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAJKANizozemsko, Holandsko, The Netherlands, Nederland
    GUTO
    GUTO --- ---
    BOBES: Tech 150 EUR od Belastingu to je silnicni dan? Nemel bys k tomu nejaky odkaz?
    BOBES
    BOBES --- ---
    GUTO: Před pár lety jsem tu měl Daciu Logan MCV 1,5 diesel z roku 2011, přihlásil jsem ji na Belastingdienst a rovnou zažádal o slevu, protože jsem expat, a platil jsem 150€/měsíčně. Auto stále na cizích značkách, nic víc, vyřešeno.
    OLIII
    OLIII --- ---
    HURW: A imho jeste musis to auto v puvodni zemi vlastnit aspon rok.
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    PSYCHO: Jakoze hodne, znamy se stehoval o 3 mesice pozdeji, protoze by ho dane za nove auto koupene v CZ vysly asi na 80% ceny auta.
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    GUTO: Osobne nevim, jen pokud je to auto mladsi pul roku, tak to bude drahy.
    GUTO
    GUTO --- ---
    Ahojte, vi nekdo, jak to funguje, kdyz je clovek rezidentem v NL a chce si do NL dovezt svoje auto z Cech? Co vsechno je potreba udelat?
    CHRISTIANA
    CHRISTIANA --- ---
    PSYCHO: diky moc všetkým. V NL som, ale nemám momentálne žiadnu adresu, ktorú by som mohla uvádzať. Bsn number mam... Je potrebné pri spomínaných bankách uvádzať aj adresu bydliska v NL, či stačí BSN?
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    PSYCHO: Abych vysvetlil, jestli nejsi v NL, tak snad jedina banka co nepozaduje BSN, tak je BUNQ, ale zase je drazsi. (6-8€)
    BOBES
    BOBES --- ---
    CHRISTIANA: U ABN platím 1.70 EUR za měsíc a funguje to přesně na to, co píšeš. Internet banking mají i v angličtině.
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    CHRISTIANA: Jsi v NL nebo jen potrebujes NL ucet?
    CHRISTIANA
    CHRISTIANA --- ---
    Čaute, potrebovala by som si založiť holandský účet. Ideálne nejaký úplný basic s čo najmenšími poplatkami. Ide mi o to iba prijímať peniaze v eur a následne ich míňať. Ma niekto nejaký tip na banku? Ďakujem.
    CHRISTIANA
    CHRISTIANA --- ---
    Ahojte, nejde niekto prosím tieto 2 týždne trasu Praha - Den Haag? Potrebovala by som priniesť jeden malý balíček - tenisky. Ďakujem za info
    113KW
    113KW --- ---
    Zdravím, mám tady nabídku na brigádu, jednorázová, možná i delší spolupráce. 15-20 dollaru vyplaceno na paypal, ani ne hodina práce. najdu tady někoho, kdo máte holandské telefonní číslo? napište mi prosím zprávu zde do pošty, nebo mne kontaktujte na 777013123 , potřebuji od vás malou bug report pomoc s jednou appkou, na které se podílím.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Ahoj, mam tu brigadu pre holandskeho speakera (native alebo filolog/prekladatel). Jednalo by sa o par hodin prace z domova, kontrola textov oznacenych machine learningom. Odmena je 200/hod. Preferujeme osobu s aktivnym zivnostenskym listom v CR. Piste do sprav.
    OLIII
    OLIII --- ---
    Napriklad v Delftu frci Mobike a podle tohohle webu je par spolecnosti treba i v Rotterdamu http://www.fietschecker.nl/deelfiets-rotterdam/

    Sama jsem teda pouzila akorat jednou OV-fiets a sdileny kola nikdy, takze osobni zkusenost nemam.
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    OLIII: to nekde funguje? pouzil jsem to jedine v Antverpach.
    OLIII
    OLIII --- ---
    Jsou ruzny sdileny kola (deelfiets, treba Mobike), ktery se daji pujcit pres aplikaci a nechat kdekoliv. V nekterych mestech jsou ale imho omezeny.
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    ONLINEQUE: s OV fiets neni treba vracet jinde. proste vratis, nasednes na vlak a pujcis si dalsi tam kam jedes. proto ten priplatek taky. na OV fiets ale musis mit koupenej produkt na OV chipkarte.

    jinak teda nevim o takovy siti. + priplatek za kolo ve vlaku je temer stejna castka jako pujcit si novy imo.
    ONLINEQUE
    ONLINEQUE --- ---
    DUNICAN: myslim, ze by to mohlo resit treba tohle ?
    Informatie - Fietsenbon
    https://www.fietsenbon.nl/fietsverhuur/informatie/

    OV Fiets asi taky umi to, co zminujes, ale myslim se plati extra cena za vraceni jinde.

    Kazdopadne jen googlim, uz je to par let co jsem tam byl ;-) Urcite tu budou znalejsi.
    DUNICAN
    DUNICAN --- ---
    Ahoj, nevite, jestli existuje v Holandsku nejaka sit pujcoven kol, kde bych si mohl pujcit a vratit kolo v jinych mestech? Konkretne uvazuju o trase Leiden-Haag-Rotterdam.
    ANDULL
    ANDULL --- ---
    Nabizim spolujizdu: 2 mista 40€/osoba

    30.7. 15h Utrecht-Praha
    https://m.blablacar.cz/trip/carpooling/1605229211-utrecht-praha

    5.8. 22h Praha-Utrecht
    https://m.blablacar.cz/trip/carpooling/1605229218-praha-utrecht

    V pripade zajmu prosim kontakt na blablacar nebo email annpi@seznam.cz (NE SZ nyx).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam