• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIDAMyšlenkové mapy (Mind Maps)
    Myšlenkové mapy (Mind Maps) - koncept, tvorba, nástroje a využití v praxi.

    Stručný návod na tvorbu myšlenkové mapy – jako myšlenková mapa (Workaholic na webu Mít vše hotovo)

    Více na nástěnce.



    Související auditka: [ Paměť a učení ] | [ Topic Maps ] | [ Vizualizace informace ].
    rozbalit záhlaví
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    neni to tu mrtvy, zrovna jsem chtel udelat treskutej vtip na umelou inteligenci

    ale na tom preci neni nic?
    CROSS
    CROSS --- ---
    tady je to sice mrtvý, ale pro jistotu cross post (pun not intended)
    [ CROSS @ Macintosh - tipy, rady, návody, zkušenosti, software a kecy kolem ]
    VIDA
    VIDA --- ---
    VIDA: Jinak nový Zen release přináší i verzi pro iOS. To je fajn, třeba někdy dojde i na Android.
    VIDA
    VIDA --- ---
    Ahoj. Zkoušel už někdo XMind Zen? Mám ráda nové hračky, ale tady to vypadá, že nový produkt mi vezme čudlíky na hraní. Konkrétně nepodporuje Gannt chart, ten se mi líbil moc. Viz srovnání na obrázku.

    VIDA
    VIDA --- ---
    Blog SHINE: Myšlenkové mapy - nejlepší přítel paměti
    V článku mě zaujalo "klikatelné pdf" v příloze. Tváří se to jako normální pdf, ale může si v tom klikat jako v Mindjetu. To jsem ještě neviděla. Akorát přemýšlím, jestli bych to využila...
    VIDA
    VIDA --- ---
    Kreativní slovník - učení jazyků prostřednictvím slovních map.
    Tohle se mi líbí. Podobné mapky jsem si dělala, když jsem se učila na zkoušku z angličtiny. (via Forbes)
    CROSS
    CROSS --- ---
    CROSS: tak si odpovím sám situační zprávou stran Mindjet Mind Manageru.
    V současnosti to vlastní Corel, takže je otázka, jak dál s vývojem, a jestli to prostě nemaj jenom jako další segment v portfoliu.
    Verze pro Mac je už asi tři roky ta samá, resp. od r. 2013 nebo 2014, kdy jsem to přestal používat, se změnila cca z 10.2 na 10.6. Takže Mac je asi moc neoslovuje, ale na druhou stranu aspoň to pořád funguje. Fakt je, že na Macu je mnohem větší konkurence, aspoň mi to tak přijde, a v korporátním segmentu na Windows prostě víc vydělaj.
    Verze pro Windows je momentálně 17.2, pořád 32bit, a stojí hroznej ranec, i když mi support velkoryse nabídnul 10% slevu. Na i5 s 8GB RAM, Win 7 Pro to ale lítá jako z praku a že mám za ty roky naučený ovládání, klávesový zkratky a podobně, koupim si to.
    Verze pro iOS je sice pořád víceméně funkční, spíš méně než více (to jim nikdy nešlo), už je nepodporovaná a nevyvíjená a údajně pracují na nové, ale nevyjde určitě letos (říká support).
    VIDA
    VIDA --- ---
    A ještě doporučení:
    Scapple: https://www.literatureandlatte.com/scapple.php
    Skvělá věc, když si chci jen tak textově čmárat, přesouvat text a dělat spojení jen tehdy, když chci já. Není to mindmappingový nástroj, takže nás nenutí dělat větve a automaticky nic nepřesouvá.
    Asi takhle: https://www.literatureandlatte.com/gfx/scapple-paper_to_digital-lg.jpg
    Používám ho asi dva roky a už má mezi hračkami své pevné místo.
    VIDA
    VIDA --- ---
    CROSS: To by mě taky zajímalo, kdo ho teď používá. Měla jsem ho před pár lety, byla jsem spokojená, ale vlastně si nemůžu vzpomenout, v čem byl dobrej nebo lepší než ostatní nástroje. Teď mám od Mindjetu jen appku na android, která se mi zatím z mobilních hraček osvědčila nejvíc. Snadná obsluha a čtení freemindu tam a zpátky. Víc nepotřebuju.
    CROSS
    CROSS --- ---
    Kdysi jsem používal Mind Manager od MindJetu, ale na Windows to bylo hrozně náročný na systémové prostředky. Používáte-li to někdo v současnosti -- je to pořád stejný moloch?

    Jak jsem tu před dvěma a půl lety (před deseti příspěvky) psal, přešel jsem na MindMapple, ale ti přestali Windows podporovat, nebo aspoň pro ně vyvíjet... (což chápu -- korporace snese cenu za Mindjet a rozumnej freelancer si Windows nepořídí ;-]).
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    R_U_SIRIOUS: kouknu na to
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    LINKOS: TheBrain jsi zkoušel?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    mam takovy dotaz. Pouzivam nejaky Simple mind pro v telefonu. Celkem mi vyhovuje vizualne,ale co mi vadi je,ze nejde exportovat mapa,nejde to tedy ani tisknou atd. Schanim proto nejaky program,ktery by byl uzivatelsky privetivejsi,daly by se mapy prenyst do pocitace,tisknout atd.
    HANT
    HANT --- ---
    SH_PANDA: Musim rict, ze jsem si tenhle program opravdu chtel zamilovat, ale nejak to neklaplo. Jednou jsem prisel nejakou zahadou o cely brain (soubor se poskodil a nesel importovat). Pote jsem prestal temer na rok program pouzivat. Pak jsem vyzkousel dalsi verzi a ta mi padala. Skoncil jsem nakonec u FreeMind a zatim jsem spokojeny. Neni tak hezky, ma min funkci, ale je mene narocny, prehlednejsi a pro moje potreby staci.
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    HANT: woaaa, to je priblizne presne to co som hladal. aj ked mi tam chybaju niektore pre mna zasadne veci.
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    HANT: Mohu jedině doporučit, ačkoliv verze pro Linux zdaleka nefunguje tak pěkně a plynule jako ta pro Windows. :-(
    HANT
    HANT --- ---
    aby rec nestala...:) tohle vypada celkem hezky a je to multiplatformni:

    TheBrain :: Mind Mapping Software, Brainstorming, GTD and Knowledgebase Software
    http://www.thebrain.com/

    TheBrain: No Limits Mind Mapping and Information Management.
    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GFqLUBKCFdA
    CROSS
    CROSS --- ---
    Používáte někdo Mind Mapple na Windows? Zajímá mě, jak je na tom se systémovými nároky v reálném provozu. Starší verze Mind Manageru (tuším 8 — snad poslední, co nevyžaduje předplatné) je dost tragický spotřebitel systémových prostředků (u nás ve fabrice nic lepšího než 32 bit Windows 7 se 4 GB RAM nefasujeme). Mind Manager na Mac se nijak rozumně nevyvíjí, takže uvažuju, že přejdu komplet na Mind Mapple. No, za $10 to snad rovnou zkusim.

    (Potřebuju ideálně jedno řešení pro Mac i Windows.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam