• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VOJTAPITRAKorejský hip hop
    Klub věnovaný korejskému hip hopu. Desky, videoklipy, živá vystoupení. AKTUÁLNĚ: V neděli 13. 12. budu hostem v pořadu Čajovna na ČR3 - Vltava a řeč bude i o korejském hip hopu a zazní několik písní.
    rozbalit záhlaví
    C8400
    C8400 --- ---
    VOJTAPITRA: to ze jsi odbornik to rikala ta moderatorka na CRo.. sorry :-/ nezlob se
    C8400
    C8400 --- ---
    VOJTAPITRA: omlouvam se. ale dekuju za odpovedi :)
    VOJTAPITRA
    VOJTAPITRA --- ---
    C8400: Odborník na hip hop obecně nejsem, korejským mám celkem hodně naposloucháno, ale nikde netvrdím, že mu rozumím. Kde jsi přišel na to, že ho čile recenzujeme? Já jsem v životě recenzi na KHH nenepsal. Dvouvěté hodnocení u uploadu se těžko dá považovat za recenzi:)
    VOJTAPITRA
    VOJTAPITRA --- ---
    C8400: Koreanofilství je u mě důvod toho, proč poslouchám právě korejský hip hop. Jinak hip hop se mi obecně líbí, poslouchal jsem i japonský, ale studuju korejštinu, takže vědomě upřednostňuju korejský nad jakýmkoliv jiným. A kromě toho se mi samozřejmě líbí, jinak bych ho neposlouchal vůbec. Proto prakticky neposlouchám Kpop, ten mi nesedí. Jinak teď hodně poslouchám partu okolo Kanyeho West, tj. Kid Cudi, Drake, Jay-Z, Mr Hudson atd.
    VOJTAPITRA
    VOJTAPITRA --- ---
    TRPASLICE: Máš ještě solo desku DJ Sun. Už ji nahrávám. Jinak mě nic podobného nenapadá. Abstraktní nebo temnější či jinak "neklasický" hip hop v Koreji moc nejede, nebo aspoň není k sehnání.

    Nějaké anglické překlady se najít dají, většinou u velkých jmen jako Drunken Tiger či Epik High. Musíš guglit a něco určitě najdeš:)
    C8400
    C8400 --- ---
    TRPASLICE: dekuji a sorry ze jsem ti zmenil pohlavi :-P
    ja jsem byl jednu chvili podobne nadseny cinskym, resp. taiwanskym popem/hiphopem, ale ... zase me to preslo. osobne jsem dosel k tomu, ze kdyz neco posloucham, tak je pro me dulezitejsi kategorie zvuk/hudba nez jazyk/madein. tak proto jsem se ptal.
    TRPASLICE
    TRPASLICE --- ---
    To, že nejsem odborník na hip hop jsem myslela tak, že se necítím způsobilá ho recenzovat (což tady, myslí, nikdo kromě Vojtypitry nedělal), což ovšem neznamená, že neposlouchám jiný hip hop (ale většinou má cedulku jako Made in Ouagadougou;)).

    Takže, pokud ti jde o tohle, čas od času si ráda poslechnu korejský hip hop proto, že na tento žánr mám náladu (a známý jazyk je k tomu bonus, když chceš), ne proto, že bych se najednou "nutila" poslouchat něco "made in Korea".

    A ano, cokoli, co souvisí s K-pop kulturou, mi velmi nesedí. Zkoušela jsem to. Věř mi, že i když nejsem v Koreji, jsem v majoritně asijském a asiofilním prostředí, takže konfrontaci (dokonce časté) se neyhneš.

    Ergo KHH se mi líbí.


    A PS: Jsem ženská, děkuji.
    C8400
    C8400 --- ---
    TRPASLICE: jo, nechci se navazet do vkusu... zajima me, jestli nekdo muze byt 'objektivne' nadseny. subjektivne to uplne chapu, mas rad soucasnou koreu, ucis se korejsky.. tak to k tomu nejak patri.

    a ze sis v ramci korejske hudebni sceny si vybral korejsky hip hop (KHH), to je ciste protoze se ti (a kolegum tady) 'nejvic libi'?

    osobne pokud bych mel vybrat neco typicky 'korejskeho' co budu 'poslouchat', tak to budou veci jako wonder girls nebo super junior... tam se myslim da rict, ze to je 'tak osobne pokud bych mel vybrat neco typicky 'korejskeho' co budu 'poslouchat', tak to budou veci jako wonder girls nebo super junior... tam se myslim da rict, ze to je 'tak spatne ze dobre' (ze zapadackeho pohledu) anebo proste 'cool' (z asijskeho pohledu).

    na tom KHH mi nejvic vrta hlavou, ze zda se nikdo nejste 'odbornici na hiphop' (myslim cesky, americky.. atd), ale najednou ....... se neco stalo a poslouchate korejsky hip hop a dokonce ho tu cile recezujete.

    jedna hypoteza je, ze k-pop hvezdy nemusite 'poslouchat' protoze je stejne slysite 'sorry sorry' trikrat z radia nebo telky v nejakym obchodu po ceste z domova do skoly/prace.. takze KHH je pak prijemne osvezeni ;) ale tahle hypoteza predpoklada, ze jste v koreji, coz asi nejste.... :-/

    (samo muzes odpovedet 'libi' a uz nebudu otravovat ;)
    TRPASLICE
    TRPASLICE --- ---
    Mně se třeba u tohoto typu hudby dobře učí - cokoli. Když je k tomu bonus toho, že uslyším jazyk, kterému se věnuji, tím lépe. (A přiznávám, že nejsem přílišný odborník na hip-hop, beru to podobně jako mnoho lidí s vínem, tedy líbí/nelíbí.) Mnou nadšeně citované Black Swarms se mi i hodně líbí. (Omlouvám se, nemohu objektivně posoudit a obhájit svůj subjektivní hudební vkus - pokud ho ty subjektivně nesdílíš, nech, prosím, bez komentářů být.)
    C8400
    C8400 --- ---
    Ahoj, mohli by jste trochu nastinit jako mate motivaci k poslechu neceho takovyho? Je za tim neco jinyho nez 'koreanofilstvi' (tj. posedlost cimkoliv jakekoliv kvality z dane zeme/kultury?)
    TRPASLICE
    TRPASLICE --- ---
    Tak jsem se konečně dostala k poslechu těch Black Swarms a je to vážně super! Není nějakých podobných desek víc?

    A ještě mne napadlo, kde by se daly sehnat ideálně dvojjazyčné texty s překladem ke všem těm ostatním, které se tu už objevily? Moje korejština je bohužel zatím hodně špatná, takže povětšinou textům moc nerozumím, ale ráda bych to změnila. Aj i fj překlady jsou pro mne OK. Děkuji.
    VOJTAPITRA
    VOJTAPITRA --- ---
    Druhé album.

    Dynamic Duo - Vol. 2 Double Dynamite (2005)



    01. Intro
    02. 고백 (Feat. 정인)
    03. 합죽이가 됩시다 합! (Stop)
    04. 덩덕쿵(retire) (Feat. Massive Tone ,DJ Friz)
    05. 아무도 모르게 (What's going on)
    06. Let's go (Feat.sixpoint from KOD)
    07. It's alright (Feat. Brown Eyed Soul, 개리 from 리쌍, 전제덕)
    08. 시큰둥 (funk the world) (Feat. 이적)
    09. 너나 잘하세요 (f*** you) (Feat. Tiger JK , Juvie Train from Bugakingz)
    10. Skit
    11. 서커스 (Feat. Dok2 from All-black, 노홍철)
    12. Love (Feat. t , 권기범)
    13. 파도 (Feat. Paloalto)
    14. 그림자
    15. 나쁜 소식 (Bad news is coming)(Feat. BMK)
    16. Bonus Track 덩덕쿵(retire) Feat. P-type, The Quiett
    17. Bonus track Sad Cafe (Fractal RoboticDuo Remix)

    http://www.megaupload.com/?d=QKB4CJN0
    http://rapidshare.com/files/320875741/Dynamic_Duo_-_Vol._2_Double_Dynamite__2005_.rar
    VOJTAPITRA
    VOJTAPITRA --- ---
    První z pěti albu Dynamic Duo.

    Dynamic Duo - Vol. 1 Taxi driver (2004)



    1. 이력서
    2. Taxi Driver Interlude 1
    3. 두남자 (feat. Brown eyed soul)
    4. 실례합니다 (feat. DJ Wrecks, Tablo)
    5. Pride (feat. The Name, Double K, Verbal Jint)
    6. Taxidriver interlude 2
    7. 신나? (우리가 누구?) feat. lisa
    8. Skit
    9. 사랑하면 버려야 할 아까운 것들 feat. 성훈 of Brown eyed soul
    10. Superstar (behind the Scene) feat. Tiger jk, sean2slow, dj tukutz
    11. 비극 Part 1 feat. k.o.d
    12. 무인도 feat. lazy
    13. 불면증 feat. bobby kim
    14. Ring My Bell feat. 나얼 of Brown eyed soul
    15. 우리는 바보 (Shake ya 엉덩 to da 이)
    16. My World feat. yankie of TBNY
    17. Outro

    http://www.megaupload.com/?d=R6W49LJQ
    http://rapidshare.com/files/320875738/Dynamic_Duo_-_Vol._1_Taxi_driver__2004_.rar
    VOJTAPITRA
    VOJTAPITRA --- ---
    V pohodě, na megáč klidně házet můžu:)
    SKOLD
    SKOLD --- ---
    VOJTAPITRA: Hele, moh bys to házet na mediafire nebo megaupload? On RS poslední dobou jde čím dál víc do kopru. No offence ;)
    VOJTAPITRA
    VOJTAPITRA --- ---
    Už jsem dlouho nic nenahodil, takže tady je kompletní discografie CB Mass, průkopníků korejského hip hopu. Ze CB Mass se později odtržením jednoho člena stalo Dynamic Duo, které mám hodně rád a určitě na ně taky dojde.

    CB Mass - Vol. 1 MassMediah (2000)



    1. Intro
    2. Final
    3. 나침반
    4. Smoke to Heaven
    5. 서울 Blues (Feat. 서영은)
    6. Massmediah (Feat. Zason, 양키, Bobby Kim, Juvie)
    7. Running
    8. The Movement 2
    9. Count on!
    10. Normal Life 2 Da 부르주아
    11. 진짜 (For The Club) (Feat. 신지선)
    12. 행복하면 됐잖아 (Feat. Bobby Kim)
    13. 늘 어둠에 맞서 (Feat. Dope Boyz)
    14. 주(酒)
    15. Zoo
    16. 불꽃 (Feat. 신지선, 윤미래)
    17. Survival (Feat. Zason, 에스더)
    18. 끙끙이의 거리 (Skit)
    19. 창가
    20. To Be Continue...2nd (Outro)

    http://rapidshare.com/files/320869690/CB_Mass_-_Vol._1_Massmediah__2000_.rar

    CB Mass - Vol. 2 MassMatics (2001)



    1. 행진 (Feat. DJ Wreckz)
    2. 휘파람
    3. DJ Wreckx Interlude
    4. CB Mass는 내친구
    5. Movement 3 (Feat. Drunken Tiger, Mikieyes, Sean2slow, Insane Deegie, Tasha)
    6. 흔적 (Feat. 이상은)
    7. 얕잡아 볼수 없는 이유
    8. 셋부터 넷 Feat. 이세진
    9. 일어나라
    10. New Joint (feat. dj honda, parrish PMD smith, and headcrack)
    11. Gentleman Interlude
    12. Gentleman Quality
    13. Sunshine Seoul
    14. Watch Out
    15. Outro

    http://rapidshare.com/files/320871061/CB_Mass_-_Vol._2_Massmatics__2001_.rar

    CB Mass - Vol. 3 MassAppeal (2003)



    1. Intro
    2. 동네한바퀴[Dong nae han bagwei]
    3. 서울부르스[Seoul Blues] Pt. II (Soul City)
    4. 그 양반 이야기[Geu Yangban Eeyagee] (feat. Yoo Jin A)
    5. 휘파람[Hweiparam] (feat. T, Lee Ju Han)
    6. 오아시스[Ohashiseu] (feat. JK Kim Dong ook)
    7. 노박사 심리 클리닉[Noh Baksa Shimree clinic]
    8. Mr.Liar
    9. 흔적[Heum Jeok] (abstract version)
    10. In My Lifetime (feat. Hey)
    11. 벗[Beot] (feat. Sin Ye Won)
    12. 진짜[Jeenjja] (real) (feat. Sin Ye Won) (mo' funk version)
    13. 동네한바퀴[Dongnei Han Bakwei] (feat. Epik High (massmediah version)
    14. Shout out remix

    http://rapidshare.com/files/320873454/CB_Mass_-_Vol._3_Massappeal__2003_.rar
    VOJTAPITRA
    VOJTAPITRA --- ---
    Dnes jsem zjistil, že jsem si tuhle desku už uploadnul dopředu na koleji, takže tady je. Dejte vědět, jak se líbí. Jinak ta hudba je dost podobná přebalu alba, depresivní, pomalá a atmosferická.

    DJ Son & Potlatch - Vol. 1 Black Swarm (2007)



    1. A Matter Of Perspective
    2. Black
    3. Dusky Synthesis
    4. Grey
    5. Hawaiian Lover
    6. Self Portrait
    7. She Ain'T
    8. The Stranger
    9. Thus
    10. Unquestionable

    http://rapidshare.com/files/326677119/DJ_Son___Potlatch_-_Black_Swarms__2007_.rar
    VOJTAPITRA
    VOJTAPITRA --- ---
    Napadá mě tak akorát DJ Sun, jeho solová věc a spolupráce s Potlatchem. Zkoušel jsem to nahrát, ale mám doma tak pomalý upload, že se mi to nepodařilo. V lednu až budu na koleji, tak nahraju.
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    Nebyl by i nejaky vylozene underground titul? Abstract hip hop? Neco ve stylu Stones Throw Records?
    VOJTAPITRA
    VOJTAPITRA --- ---
    MC Sniper - Vol. 5 Museum (2009)



    01. Magic Flow(Intro)
    02. 마법의 성
    03. 이별의 숲
    04. 강남nb
    05. 내려놓음
    06. 유서(강릉에서)
    07. 부산에서(Feat.태완)
    08. 나인코드(Feat.샛별)
    09. 사람의 마음이 이리도 쉽게 변할줄은 몰랐어
    10. Wind
    11. I Wander(헤매다...)
    12. 생활기록부(Feat.Mc Bk And Mr.Room9)
    13. 국화꽃향기(Feat.Outsider)
    14. 4 You(어쿠스틱버젼)

    http://rapidshare.com/files/320866001/MC_Sniper_-_Vol._5_Museum__2009_.rar
    VOJTAPITRA
    VOJTAPITRA --- ---
    MC Sniper - Vol. 4 How Bad Do You Want It (2007)



    01 . To be
    02 . 고려장
    03 . Run & run (feat. Outsider)
    04 . 봄이여 오라 (feat. 유리)
    05 . 김치 한 조각 (feat. Mr. Room9, 성은 a.k.a. AG)
    06 . 문을 열어 문으로 (feat. 호란 of Clazziquai)
    07 . 지도 밖으로의 행군 (feat. Skul1 of Stony skunk, 뭉 of 배치기)
    08 . 모의 태 (feat. 탁탁36 of 배치기)
    09 . 우리 집
    10 . 땅콩
    11 . Smile again (feat. 배치기)
    12 . Where am I?
    13 . Sniper sound
    14 . Girls
    15 . 안양1번가
    16 . Better than yesterday (feat. Mr. Room9, 배치기, KTCOB, MC BK, Outsider, P-masta)
    17 . 떠나는 너와 남은나 (feat. MC BK)
    18 . How bad do u want it?

    http://rapidshare.com/files/320865199/MC_Sniper_-_Vol._4_How_Bad_Do_You_Want_It__2007_.rar
    VOJTAPITRA
    VOJTAPITRA --- ---
    MC Sniper - Vol. 3 Be In Deep Grief (2004)



    01. Grief (Intro)
    02. Gloomy Sunday
    03. 신의 시 (Feat. BK)
    04. Swing
    05. 네자루의 M.I.C. (Feat. Room9, 飛刀승우, Illinit)
    06. Puregal (Feat. AG)
    07. Skit #1
    08. Seoul Station
    09. 대화 (Feat. 탁탁36)
    10. Scarface
    11. Skit #2
    12. 서울을 떠나며
    13. I Say (Feat. 배치기)
    14. 동행 (Feat. BMK)
    15. 달빛의 노래 (Feat. 유리)
    16. 마음난리 (Feat. AG)
    17. Skill N Message (Feat. Yesoul)
    18. Concelment (Outro)

    http://rapidshare.com/files/320864007/MC_Sniper_-_Vol._3_Be_In_Deep_Grief__2004_.rar
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam