• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ESPOOBoris Akunin
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    VANEK: ony anglické překlady bývají dost volné
    Ruske preklady z anglictiny taky, asi aby to bylo nejak v rovnovaze. Ctu ted Hobita, ktereho mam i v anglictine, a obcas koukam ze zvedavosti jak je co prelozene, a nejaka zmena vyznamu nikoho moc netrapi :)
    ESPOO
    ESPOO --- ---
    Po režisérovi je u Winter Queen vyměněn i Erast Petrovič.
    ESPOO
    ESPOO --- ---
    Ad film: moc nadějí do něj nevkládám; místo původního režiséra Paula Verhoevena, jehož jméno by mu snad zajistilo nějakou publicitu, ho bude podle IMDB režírovat Fjodor Bondarčuk [nic proti němu :)], takže s uvedením do kin nepočítám. Pouze možná [pokud v něm opravdu bude hrát Milla Jovovich] vyjde na DVD.
    ESPOO
    ESPOO --- ---
    VANEK: Díky moc za info. Aspoň víme s čím [ne]počítat.

    Že Akunina nikdo nekupuje se nedivím, propagace veškerá žádná, je tedy logické, že o něm nikdo neví.
    O nevydávání na Slovensku vím, dívala jsem se po něm v slovenských katalozích.
    S volným překladem se nějak smířím, beru to zároveň jako procvičení se v angličtině. Každopádně díky za upozornění, budu s tím počítat :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    Takže doslovná odpověď mailem byla

    # Hanba nám! (že neodpovídáme)
    # Ale jinak Akunin je provar, nikdo si to nekupuje...takže prozatím zůstává u ledu...

    Podle osobního sdělení prý ještě pořád zůstává naděje, že to film napřesrok podpoří. Jinak že v tom roce 2007 nechtěli lhát, ale holt v tu chvíli tak plán vypadal; Státní rada, o němž prý překladatelka tvrdila, že je ze všech nejlepší, ale už ani nebyl přeložen, takže rukopis nikde neleží.

    ESPOO: Jestli není lepší učit se rusky... Případně polsky (ony anglické překlady bývají dost volné - co si pamatuju, v Gambitu nechal Rumuna psaného Lukan místo správného Lucan a Charles d'Hevrais je přejmenován Charles Paladin); kupodivu ani Slováci ho nevydávají.
    VIDA
    VIDA --- ---
    VANEK: Pošťouchni, prosím.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    book
    Díky tomuhle auditku jsem objevila nového a sympatického literárního hrdinu.

    Máte nějaké osvědčené linky na zfilmované knihy? Docela bych byla zvědavá na vizuální podobu.
    ESPOO
    ESPOO --- ---
    VANEK: Pokud máš tu možnost, byla bych Ti neskonale vděčná, protože:

    V lednu 2007 jsem psala jsem do Albatrosu, zda mají v plánu vydat další díla Borise Akunina. Přišla mi odpověď:

    Dobrý den,
    ano, pro letošní rok máme zařazeno
    květen: "Zvláštní úkoly"
    září: "Stání rada"
    Albatros, a.s.

    Zvláštní úkoly vyšly v říjnu nebo v listopadu 2007, Státní rada nikdy.

    V prosinci 2009 jsem psala do Albatrosu a do Art Slovo [které kdysi vydalo Tajemství zlatého tolobasu] zda budou vydávat další Akuninovy knihy.
    Z Art Slova mi obratem odepsali že ne a ptali se proč se mi Akuninovy knihy líbí.
    Z Albatrosu dosud ani slovo. Dřív jsem zkoušela i komunikaci přes web, ale taky to žádná sláva nebyla.

    Momentálně to řeším tak, že si kupuji anglické překlady, ale to spíš proto, abych ty knihy měla, neboť číst v angličtině je pro mě obtíženější než v češtině.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Tady jsem si dovolil... http://www.advojka.cz/archiv/2008/7/minirecenze Škoda že to pak nějak zkrachovalo; budu muset hochy z Albatrosu pošťouchnout.
    ESPOO
    ESPOO --- ---
    Sláva :)
    VIDA
    VIDA --- ---
    ESPOO: No jistě - book :)
    ESPOO
    ESPOO --- ---
    Tak pro začátek jak vypadají filmoví Fandorinové:

    1) Seriál Azazel - Ilja Noskov


    2) Turecký gambit - Egor Berojev


    3) Státní rada - Oleg Menšikov


    4) Winter Queen - plánovaný film podle knihy Azazel, Fandorinna by měl představovat herec Dan Stevens
    ESPOO
    ESPOO --- ---
    Nechci mit svuj klub o Akuninovi, chci se prihlasit do klubu o Akuninovi, ale nikdo jiny ho bohuzel nevytvoril.
    REEFER
    REEFER --- ---
    Jasne, ze chces mit svuj klub o tvem Akuninovi. To je normalni :) Tak hodne stesti!
    ESPOO
    ESPOO --- ---
    Nepochybuji o tom ze, co se nenaplnitelnosti tyce, mas pravdu.
    Nejde mi to mit auditko s x prispevky za mesic.
    Jde mi to to, mit auitko, kam muzu shromazdovat informace o Akuninovi co se vydavani jeho knih v cestine a filmu tyce, protoze sama uz par let neco takoveho hledam.
    Proti klubu ruske literatury nic nemam, sama jsem ho jednu dobu navstevovala, ale pro muj zamer je prilis siroce zamereny.
    Necekam ze budu mit grandiozni uspech. Mozna sem nikdo neprijde a za mesic ho zrusim. S nizkym povedomim o Akuninovi u nas se to da ocekavat, ale me to proste za pokus stoji.
    REEFER
    REEFER --- ---
    kdyz si nebudes zakladat uplne minoritni obsahem nikdy poradne nenaplnitelnej klub a normalne pujdes pokecat do klubu rusky literatury asi najdes vic lidi (vcetne mne)... svuj klub tu neuzivil pelevin natoz akunin...
    ESPOO
    ESPOO --- ---
    Je tu někdo, kdo zná Borise Akunina a jeho knihy?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam