• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    Pro všechny co ví něco o těchto krasných a starých řemeslech a chtějí se zapojit nebo se jenom pokochat nádherou těchto předmětů.. Nápady, fotky vašich výtvorů, tipy a triky a všechny ostatní zkušenosti vítány. Předem díky za slušné chování .)
    rozbalit záhlaví
    METALLIAN
    METALLIAN --- ---
    RODRIGO_: To vypadá na fajn akce:) Příjemné..
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    http://www.rajce.net/a3139131 tak jsem přidal nějaké výkovky ze Světla v mýdle, ale sorry za kvalitu
    HLOH
    HLOH --- ---
    ZCR: Někdo dává místo písku i rozemletou antuku.
    ETTELWENKE
    ETTELWENKE --- ---
    ahojte, píšu teď seminárku do školy o zpracování a broušení živců (šperkařství a glyptika), máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Případně, doporučíte mi někdo nějakou literaturu k tomu? Strejda google moc nepomohl.
    VRINDAVAN
    VRINDAVAN --- ---
    ZCR: to máš sakra pravdu, ted jsem si vzpoměl že mně jich pár taky ruplo když jsem lil olovo.
    ZCR
    ZCR --- ---
    VRINDAVAN: hlavně dobře vysušit a předehřát, jinak hrozí roztrhnutí formy vzniklou vodní párou
    VRINDAVAN
    VRINDAVAN --- ---
    ZCR: díky ta sádra s pískem mě zaujala, to by možná šlo, smíchat ji s ultra jemným pískem, třeba by tu teplotu ustála.
    VRINDAVAN
    VRINDAVAN --- ---
    RODRIGO_: kdyby ses mě poptal bylo by to super. mám doma náké stříbro co jsem po venku za čas po zemi posbíral a co my kdo dal. hořák a bombu taky akorád ty formičky nevím z čeho udělat, možná ze sádry ona je taková vděčná....;)
    ZCR
    ZCR --- ---
    RODRIGO_, VRINDAVAN: silikonové formy tuším vydrží tak do 300 °C, stříbro taje nad 900 °C... ale možná to nějak jde, nevím. Jinak odlévá se do sépiové kosti, případně do sádry s pískem, ale bližší podrobnosti neznám... každopádně vzhledem k té vysoké teplotě tání je to komplikovanější než u olova.
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    VRINDAVAN: lukopren, takovej siikon či co, kdyžtak se mužu zeptat přímo slevaču nebo tě na někoho odkázat.
    VRINDAVAN
    VRINDAVAN --- ---
    chtěl jsem se zeptat jestli nevíte z čeho se dělají fomičky na odlévání ze stříbra? potřebuju odlít stříbro, jako kluk jsem si takhle dělal formičky ze sádry a odléval olověné blbůstky.:)
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    fotky z akce, vystavené výkovky dodám během dne, dvou...
    http://rodrigo.rajce.idnes.cz/Svetlo_v_Mydle_7/
    DYDY
    DYDY --- ---
    Super diky za prispevek :)
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    [ Světlo v Mýdle / party + vystava / 22.2.2010 / bar Mydlo, Traubova 3, Brno ]

    7. ročník kultovní jednovečerní výstavy kovaných svítidel


    MARVEL
    MARVEL --- ---
    ELLANOR: ..zlato. Nicméně pokud se Tvá váha neblíží hmotnosti železničního vagónu - což si nemyslím - tak se nic nestane ani se stříbrem :o)
    ELLANOR
    ELLANOR --- ---
    diky, a kdyz treba na prstynek slapnu (ta pravdepodobnost je fakt mala, jen pro zajimavost), tak vydrzi spis zlato nebo stribro ? asi mi reknete, ze podle toho, kolik je tam primichanych jinych kovu, ze ? :)..

    tak asi budem hledat vyhradne bile zlato..
    MARVEL
    MARVEL --- ---
    ELLANOR: ...jsou lide, kteri maji takto agresivni pot. Doporucil bych Ti o oceli vubec neuvazovat ( vc. nerezu - ma to byt snubni prsten koneckoncu ). Zkus treba bile zlato, nebo kombinace slitin zlata ( par barev tam na vyber je :o) ).
    DYDY
    DYDY --- ---
    ELLANOR: Stribrny prstynek ti casem ztmavne a budes ho muset cistit.. coz neni problem ale je to otrava.. ja bych spise volil smes titanu, bileho zlata nebo platiny.. popripade damascenskou ocel viz obrazek :) to by melo vydrzet, pokud zvolis neco takoveho :)
    ELLANOR
    ELLANOR --- ---
    Mam dotaz na odborniky.. rozhodujem se pomalu pro snubni prstynky, velice se nam libi jedny stribrne z Fleru, ale stoji jen asi 800, coz by nevadilo ze, ale ja nevim, jestli takovy prstynek cely zivot vydrzi.. Ta osoba z jineho materialu nevyrabi a me se samozrejme nechce prijit do zlatnictvi a rict ze chci stejny, kdyz je to jeji napad..

    Navic ja jsem clovek s relativne agresivnim potem - nerezove jehly mi v rukach casem zcernaji.. bronzovy prstynek mi udelal na prste zelene kolecko.. nevim, jestli je to normalni, mozna jo :).. prstynky normalne nenosim, ale ten snubni hodlam nosit.. mam proste zafixovane, ze zlato je nejlepsi.. urcite bych chtela ale bile.. mozna i tu nerez, viz zahlavi klubu..
    METALLIAN
    METALLIAN --- ---
    JOSLIACKY: To má, chlapec je to nadmíru šikovný:)
    DYDY: já to v tom třeba vidím a možná i ty. To mu hádám stačí:)
    DYDY
    DYDY --- ---
    METALLIAN: tak tohle bych opravdu delat nechtel.. to muselo byt prace jak na 8 kostelech a vetsina lidi by to v tom nevidela :) jinak respect- moc hezka prace.. obdiv
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam