• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    SCHWALBE: jo tohle je fakt děsivý.. Pak mi máma líčí, jak jejich domácí Micina ve svejch 12ti letech chodí denně 2x na dvůr, ve 4 ráno mnouká za dveřma a nosí domu myši. V zimě v létě...
    A nám teď začala zima takže máme v bytě 23 místo letních 26 a obě kočky už zas nudlej :( :(
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    DOMINIQUE01: na druhou stranu, dostane se do každý konzervičky. i do těch mini paštiček :D
    DOMINIQUE01
    DOMINIQUE01 --- ---
    SCHWALBE: Působí na mně, jako by ji strkali tlamku do vysavače. Chůdě škaredý.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    chudátko maličkatý. Nešťastný a nemocný :( :(
    SARRI
    SARRI --- ---
    na mne pusobi smutne nebo uzavrene .. nevim
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    SCHWALBE: no teda nemocně vypadá na všech fotkách, já nevím no.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    SCHWALBE: nevím proč, buď blbá fotka, nebo nemocně.
    SARRI
    SARRI --- ---
    vam poslu par tandom fesaku z internetu kdyz uz se na ne divam









    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    SCHWALBE: jaj, já jsem ani diskusi vyvolat nechtěla, jen jsem uvažovala, kolik koček si tak jednotlivec nastěhuje do bytu :-D já má dvě a vzala bych si i víc, ale můj muž kočky nerad a tak je prakticky jen toleruje...
    chovu jako takovému vůbec nerozumím (mám jen kočky z útulku), takže s tou kresbou a typem, který "splňuje můj cíl," bych si neporadila :-D líbí se mi různé kočky, ale chov je myslím regulérní práce... chtěla bych jednou kočku, která by mě měla ráda ne jen jako krmičku. a doufám, že mi ji CRK jednou pošle :-D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SCHWALBE: přesně ta 3 shora, ta kresba je super.

    My moc chtěli habešku a ke skupině nalezených koček (nalézáme bohužel tak často, že spíš něco dáváme do útuklu, než si berem a to jich máme doma 7) jsme si ji koupili. A z dobré chovky, jak jinak asi, když chci zdravé krásné a socializované zvíře. A fakt nelitujem, habeška je ... divný zvíře, něco úplně jiného než kočka :). Navíc mít doma i normální sebevědomé zvíře bez pochybné minulosti je docela osvěžující.
    SARRI
    SARRI --- ---
    SCHWALBE: treti odshora je naprosto uhranciva .. dostala me! a vypada trosku jak pejsek ;)
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    SCHWALBE: jj, to jsem viděla. A ano, jsou výjimky, ale v globále je tam na 500 mourků jedna siama..


    SCHWALBE: Hehe, no tak jasně že se ptám, protože i některé chs jsou děs a hrůza a ač to bude znít neuvěřitelně sobecky, při svý práci si prostě nemůžu dovolit zvíře, který mě může potřebovat 24/7 dělší dobu s vysokou pravděpodobností.
    Už takhle jsem tady za crazy cat lady když si beru půl dne volna, abych šla s Firu na zuby, s Bofanem na CT, nebo prostě proto, že jsou nastuzení a mně se nechce je nechávat 10 hodin bez dozoru :-D
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    SARRI: všechno je otázka priorit. Já jsem odmala chtěla Siamku a tu v útulku nenajdeš. Pak mi kamarádka poslala inzerát na Firunku, která nemohla mít kotátka a byla neštastná v tlupě koček v chs.. Byla to lehce neurotická a poměrně bojácná kočka, návštěvy nesnášela. Dneska je z ní vrchní mazel, návštěvy bere na milost a pokud drbou a dodávaj kuřátko, je k nim i milá a přede jako malý traktor. Myslím, že si taky zasloužila být šťastná, i když ani před tím nebyla ve špatných podmínkách.. :)

    A naopak, kamarád, který nám Firu a Bofa hlídal, řekl, že chce útulkovky, protože to tak prostě cejtí a pořídil si dvě černá pometla a je štastnej jak blecha :)

    Kdo může říct co je dobře? A že se někdo cejtí vše-spásně, to je spíš na cvokaře než na komentář ;)
    SARRI
    SARRI --- ---
    a pak jsme tu my co daleko radsi dame domov zviratum co jsou vyrazeny z chovu nez tem z utulku (nic proti kockam z utulku, ale taky vyzaduju urcite chovani a hlavne znamou historii zvirete coz u utulkovych a nalezenych byva vetsi sazka do loterie), prestoze si to vsechna zvirata zaslouzi stejne ... obcas slycham kritiku, ze kocky z utulku potrebuji domov spis a ze podporuju chovatele na ukor potrebnejsich .. uz to radsi ani moc nekomentuju
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    SCHWALBE: ty čéče, kolik že členů už má ta vaše domácí smečka? :-D
    RADUZA
    RADUZA --- ---
    SCHWALBE: neříká se tomuhle výrazu " bojovně vysunutá brada" ?
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    SCHWALBE: je pravda, že kocoury jsme u ní neviděli. jenom kočky a koťata. uf!
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    SCHWALBE: my máme dneska s Djangem a Queenkou výročí, kdy jsme si je přivezli od Jany :). díky za to! ;)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    SCHWALBE: aby vám to doma nezapálila :)
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    SCHWALBE: jo, znáš ji?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam