• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOCURMOSURSlovensko, Slováci a Slovenčina
    UCKO
    UCKO --- ---
    mě se líbí když mluví slovensky slovenka. Když slovák, tak to bych blul
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    MADIETTA: neni zač, to sa dobre počúva :)
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    MARINNE: děkuju! Jo, zní to moc hezky, to je pravda. :-) Ale mně zní ve slovenštině snad úplně všechno hezky, ten jazyk nekriticky zbožňuju :-D
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    MADIETTA: "máli" je slovesný tvar od "málo"
    Ak sa mi niečo máli, znamená to, že mám toho značný nedostatok. Dnes je to zriedkavý tvar, trochu archaický, ale pekný :)
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    Já jsem asi blbá a je to úplně zřejmé, ale nemůžu přijít na význam slova v jedné popové písničce, kterou teď pořád hrajou v rádiu.

    Zpívá se tam: "Za niečim stálym, tak rýchlo ako sa dá, sa všetko máli, aj napriek výhodám..." nebo tak nějak.
    Co znamená MÁLI?
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KULHY: prefarbená iste nie, dala by som farebný
    KULHY
    KULHY --- ---
    Např.
    Probarvený podkladní nátěr na bázi akrylátové disperze, připravený k přímému použití.

    Nejspíš může být prefarbený, ale i sfarbený které nakonec použil kolega (i když nedává ten pocit nabarvený zevnitř.. díky každopádně. :)
    MARDUK
    MARDUK --- ---
    KULHY: asi prefarbený, ale krátky odsek s kontextom by to určil na 100%
    LUDO
    LUDO --- ---
    KULHY: jediné čo ma napadá je prefarbený
    KULHY
    KULHY --- ---
    Ahoj, poraďte prosím jak ve Slovenčině napsat probarvený (ve smyslu nabarvený uvnitř objemově - např. materiál). Díky za případné rady! :)
    BLATO
    BLATO --- ---
    chod na UFO urcite, nadvorie SNG a teraz aj super vystava vnutri, chod na Slavin, Devin, Kc dunaj
    na jedenie: Mestiansky pivovar- su asi 3, Prasna Basta, indicka restika Ganesh a Ashoka

    inak super veci robi tento moj znamy
    AuthenticSlovakia.com - Alternative tours around Bratislava, Slovakia
    http://www.authenticslovakia.com/
    LUDO
    LUDO --- ---
    ILAB:
    LUDO: len neviem ci netreba nejak dat vediet dopredu pokial by si chcel ist do restauracie, treba zistit od niekoho kto ma o tom viac prehlad
    LUDO
    LUDO --- ---
    ILAB: UFO na Novom Moste funguje, vstup na vyhliadku stoji 6.5 E pre dospelych. Hostia restauracie maju vstup zdarma.
    ILAB
    ILAB --- ---
    BLATO: asi spis vino, koupani, hrady... a jedu obytnou dodavkou
    v kazdem pripade dik za potvzeni lokalit, tyhle me na webu taky zaujali, ale o jinych se tam nepsalo :) danubia zaujala na prvni pohled...
    z navstevy bratislavy sem naposled nemel moc zazitek, teda prosli sme jenom centrum a zasli na hrad, co dal?
    funguje ta vyhlidka na moste? nebo kam zajit, pres den bude urcite cas se trochu poflakovat po bratislave
    BLATO
    BLATO --- ---
    ILAB: no podla toho co ta zaujima, hrady?vino?kupanie?

    chod sa kuknut do galerie danubiana, ak mas auto, ale tusim tam chodi uz aj bus a lod
    Danubiana Meulensteen Art Museum
    http://danubiana.sk/eng/index.html
    To co tam vystavuju neni niekedy bohvieco, ale priestor je fasa
    Potom super su mestecka ako Pezinok, Modra, dediny v okoli, kde mas kopec vinnych pivnic a budu mozno uz aj vinobrania

    Hrad- Cerveny kamen, Devin
    kupanie: senec, termalne smer na madarsko
    mesta este pekne su Piestany a trochu dalej Banska Stiavnica

    alebo chod do rakuska na Neusiedler see

    zalezi fakt od auta a preferencii..aj v BA sa da vselico robit
    ILAB
    ILAB --- ---
    nemeli byste tipy co videt v okoli bratislavy? chtel bych se par dni zdrzet po uprisingu ale zatim nemam moc predstavu jestli je v okoli do 100km neco co nejde nevidet :) budu rad za kazdy tip , jestli vite i o nejakem volnem kempovani tak to by bylo uplne nejlepsi dik moc
    NYA
    NYA --- ---
    majitelé telefonních čísel se slovenskou předvolbou, pomožte! díky

    OZ Different » Blog Archive » BAŠTA – kultúrno-komunitné centrum, Bardejov
    http://ozdifferent.sk/2012/07/13/basta-kulturno-komunitne-centrum-bardejov/
    GOTHIGH
    GOTHIGH --- ---
    prepáčte že stým otravuju ale potreboval by som menšiu pomoc v okolí nových zámkov zajtra ohladom zelených dobrot... ozvite sa pls
    N_I
    N_I --- ---
    budeme mno....tak celkove si to zajistujeme sami,...a pod mostem spat nebudem..:]

    sona...i proto ze jezdilo dost lidi z SK jsme se rozhodli to k vam prestehovat....jsme tam do vanoc...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam