• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOCURMOSURSlovensko, Slováci a Slovenčina
    HABRSTIK
    HABRSTIK --- ---
    TRAILER: čože????? ;)
    TRAILER
    TRAILER --- ---
    Uměl by někdo popsat rozdíl mezi tím, když se spolu baví Slovák a Slovenka, prostě dva mladí, a když je ta interakce Čech a Slovenka. Je pravdou, že holka kluk ze Slovenska spolu víc flirtují a nic to neznamená? Že je to mezi nimi jadrnější, víc jakoby v rovině "jdeme si to rozdat", ale je to jen zábava, kterou oba chápou?
    TRAILER
    TRAILER --- ---
    SEJDA: Děkuji.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    TRAILER: je to jako zase/opět. Vyjadruje to prakticke zkusenosti.
    TRAILER
    TRAILER --- ---
    Měl bych dotaz z lingvistického okénka. Jak funguje ve slovenštině "zas" - je to významově "opět" nebo to má ještě další význam? Příklad: "Zas budu mít reakci, když tohle sním." Funguje a) opět budu mít reakci, b) já budu mít reakci, atp.
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    MORECUTS: teraz hlasili sprisnenie neviem ci to uz funguje.
    MORECUTS
    MORECUTS --- ---
    SHARKIE: Takze partyzankej prechod hranice asi nejlepsi))))
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    MORECUTS: Dost ludi na FB hlasilo, ze sa nekontroluje, ale uplne by som sa na to nespoliehala. Na druhu stranu odist naspat do CR pocas karanteny na Slovensku by asi problem byt nemal, nie?

    Osobne skusenosti nemam, naposledy som tam bola v lete pred rokom. Teraz sme planovanj cestu kvoli karantenam zrusili.

    Jo a je potom povinna uz aj v CR myslim, ked sa vracias zo Slovenska.
    MORECUTS
    MORECUTS --- ---
    SHARKIE: No to mě napadlo taky....normálně bych to uhrál na výuku, ale těd bych musel vymejšlet rádoby uměleckej projekt...no každopádně diky za radu. A ohledně hranic a přísnosti kontrol nevíš osobně?
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    MORECUTS: Maju dost vynimiek, na ktore staci test, tak pozriet, ci do nejakej nespadas.
    MORECUTS
    MORECUTS --- ---
    Mám dotaz. Potřebuji urgent do Bratislavy vyřídit jednu osobní záležitost, ale 8 dní v karanténě je pro mě scifi. Dá se to nějak obejít, nebo nevíte jak přísné jsou kontroly na hranicích. Jel bych s pcr testem. Díky za tipy a zkušenosti))
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    MARINNE: Ja som prave zatial vsade videla info, ze sa to berie od casu toho vysledku.
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    SEJDA: no viem ze sme to pozerali, ci 72hod od odberu alebo vysledku, ale nikde sme sa nedozvedeli detaily. Kazdopadne niektore labaky (co som pocula od inych) na potvrdeni davaju datum vystavenia potvrdenia nie datum vyteru.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    MARINNE: negativny test, k nemuz byly vzorky odobrate nejneskor pred 72 hodinami. Takze kdyz dostanes vysledky za 48 hodin, tak mas 24 na to aby ses dostala na Slovensko.
    Pendleri, bez pobytu v zahranici maji povinnost, nechat se kazdych 14 dni otestovat.
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    FREELA: myslela som, ze PCR test nie starsi ako 72hod.
    Viem o ludoch co idu len na antigen. Uz som pocula aj verziu PCR test max 14 dni stary a potvrdenie o praci v CR. Kazdopadne neviem o nikom, koho by kontrolovali.

    Ja idem variantu 1, pre svoj vlastny kludny spanok.
    FREELA
    FREELA --- ---
    Nevite jak to bude s prechodem hranic (vlak, letadlo) kolem Vanoc? Uz jsem v tom zmateny.
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    HOLOBYT: ahoj, tu to moc nezije, tak neviem ci niekoho najdes. Ja som Trencan a divadla nablizku AFAIK su v Nitre, Bratisalve, Martine a Ziline... Ak bude v BA a mas rad ochotnikov, tak skus kulturne centrum AHA. Ja som tak kedysi chodil na subor Ívery, Tracyho Tigra, zakazdym ho hrali inak...

    Hadry neries, ked budu pocut ze si z ciech, bud Ta vrele uvitaju alebo su to nacisticki chuji. :D Ak sa zabavis, daj nam nejake tipy, ak budeme v PB kam ist.
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    FREELA: no to podla mojich Info nejde. Zatial
    FREELA
    FREELA --- ---
    Mne by stacilo tech 48 hodin, ale potrebuju teda nejak prekrocit 2x hranici (Ostrava - Cadca) a pak uz vyuzit vnitrostatni dopravu.
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    RAPHAEL_KOSMOS: inteligentna karantena. Ale funguje to (niekedy) iba na androidoch. Potom by si musel byt v karantene 2 tyzdne. Bohuzial kriticke zivotne situacie ti pri prechode hranice nepomozu. :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam