• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAKNIHOVNY městské, lidové, obecné(í) i speciální
    PANTARIL
    PANTARIL --- ---
    Dobra diskuse:)

    Delam webmastera knihovny v Roznove pod Radhostem ( http://www.knir.cz ... stranky uz by potrebovaly predelat)

    budova nasi knihovny se mi dost libi, je skoda, ze nam za chvili nebude stacit z kapacitnich duvodu.



    Jinak jsem v posledni dobe prestal do knihovny kvuli knizkam uplne chodit. plne si vystacim s tim co si koupim a s tim co si stahnu a prectu na e-book ctecce.
    Nastesti krome knizek se da v nasi knihovne pujcit i zajimava hudba + se tam delaji casto vystavy v male podkrovni galerii + dalsi akce (prednasky, reporty z cest, budhisticke akce apod) na ktere se da zajit.
    LALINA
    LALINA --- ---
    na tohle bych docela šla...


    22. 3. pondělí
    Eddická a skaldská poezie

    PhDr. Jiří Starý, Ph.D., odborník na eddickou a skaldskou poesii, divákům ukáže počátky severské literatury a vyspělost tehdejší kultury. Vysvětlí také, jakému postavení se těšili tehdejší básníci a jaké verše byly mezi vikingy všeobecně známy.

    (ve spolupráci se Skandinávským domem)

    Přednáška se koná v pondělí od 18.30 hod. v klubovně Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1.

    Vstupné: 30,- Kč
    LALINA
    LALINA --- ---
    škoda, že to Háčko už odpadlo..ono tam visí ma drátu, ale není to tak vidět .-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    uf, tak konečně jsem našla , co jsem hledala.-))
    Z rekonstrukce pobočky ve Vršovicích

    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    LALINA: No joo, na pobočkách se škudlí. Mně kdyby loni nevyšplouchlo prasklé potrubí s horkou vodou, tak se taky nedočkám vymalování, nového pultu, sesle a regálu nových knih.:-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    JOGINKA: :-)))))) jojojo...nicméně jak jsem tak byla u na s na pobočce, tak jsem tam žádný moc "kni" nenasla... jenom dávno profláknuté a školní četba a tak....
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    ano,zakladni vec, kterou by se mel knihovnik naucit, ze i kdyby nevyzbyval radek, tak se KNI
    HOVNA
    nerozdeluje :-))))))
    LALINA
    LALINA --- ---
    to mi připomnělo, že moje sestřička ve škole odmítala říkat, kde pracuje maminka, že rpý je to sprosté .-))))
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    MOUNTBATTEN: Jj - přesně tak. Když už má ty knihy v názvu, měla by je mít jen k dispozici a ne jen zbytek názvu...:-))
    LALINA
    LALINA --- ---
    http://www.knihovna-pdy.cz/

    teda ale se nezlob, Jogínko, ta adresa je velmi vtipná.....to je až fekální .-))))))))
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    JOGINKA: v Cernem diamantu -kralovske Kodanske knihovne, ktera je na brehu more, nam na dotaz, kde maj knihy, odpovedeli "Knihy? My tu zadny knihy nemame":-))))

    Coz byl castecne vtip,fakt je,ze v te nove, moderni budove, knihy nebyly a byly v stare budove, vetsina v depozitari.
    Ale u akademickych knihoven to beru.
    U mestskych-lidovych by mi to chybelo
    (vim,jakej sem mela na stredni problem chodit studovat do akademie ved - zvykla z mestsky...)
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    MOUNTBATTEN: Pěkné!:-)

    Mě docela děsí ty supermoderní knihovny, které mají hlavní část fondu v depozitech a čtenář takřka nepřijde s knihama do kontaktu. V Liberci a Brně jsem takové nedávno viděla...:-(
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    tak prd bude, fotky tech "mediovych" zakouti nemuzu najit:-((

    Tak aspon:
    detsky koutek a studijni stul:


    A oboji je malinkata knihovnicka v malem meste (kazda v jinem), vetsinou romanticky na brehu more:
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    LALINA: No joo, máš recht - při přednáškách taky nabízíme čaj a kávu. Zrovna zítra u nás proběhne přednáška o havajské technice ho oponopono a další měsíc budou následovat víkendové kurzíky:
    http://www.cestanadeje.cz/
    LALINA
    LALINA --- ---
    jo, tak když mají v knihovně ně+jakej pořad, tak taky dávali čaj, ale to je neco jinýho..
    já jsem kdysi taky pripravila takový pořady pro knihovnu - neuskutečnil se ani jeden, ale aspon logo si vzali a používají ho prý dosud. no a k tem pořadům bylo vy,yšleno i pití, konkretní čaje nebo nápoje podle toho programu...jojo, to byly časy, tohle vymejšlet .-))
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    LALINA: To my alespoň v týdnu knihoven kávičku v čítárně nabízíme - na povolení jsme se preventivně neptali.:-))
    LALINA
    LALINA --- ---
    MOUNTBATTEN: no jasan! dej to sem!:-)

    jo, taky jsem tam propagovala i prodej občerstvení, čaje, kafe a tak, protože tam měli (mají možnost venku v léte mít židle a čítárnu pod stinnými kaštany...ale to prej nejde, protože by museli mít povolení na pordej jídla a to není jen tak.. nojo, já vím...
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    LALINA: Joo, je to smutné, ale obávám se, že je to všeobecné - v knihovnách brak vede.:-(
    LALINA
    LALINA --- ---
    MOUNTBATTEN: nojo...možná jsem to měla z těch knížek, ale faktem je, že si mi to přes mamí nepodařilo prosadit a dodneška to ještě není tak úplně slavné....

    se pamatuju, jak u nas ve firmě mel sklady Harlequin a já vozila mamce do knihovny plny tašky knížek, když jim nějak přebejvaly nebo co...Propadala jsem se hanbou, kdyz jsem si tam pro ně chdila, když jsem je vezla domů...ale mamka s nima asi fakt knihovnu zachránila... zvýšily se všechny parametry jako návštěvnost, počet výpůjček a tak dále, takže to byl argument, že město knihovnu potřebuje, nežene, jak tvrdila ta ekonomická madam... tak se paradoxně brak stal zachráncem knihovny před brakovými názory porevolučních obrazoborců...
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    A v malych mestskych knihovnach,v ty skandinavii, meli hezky koutky pro valeni se,cteni,poslech hudby - ano,kouty se sluchatky,pujcit si presencne CDcko.... i moznost pujcit si film online,ci hudbu. Pujcovni doba je trebas na tyden,tj.po tydnu se stazeny soubor smazne
    (ano,kdo umi,ochcije to.Ale...)


    Mam dat fotky, skandinavskych malych knihoven,mestskych?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam