• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAKNIHOVNY městské, lidové, obecné(í) i speciální
    LALINA
    LALINA --- ---
    ZRADA: dobrá služba:-)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    LALINA: Právě proto si zajdeš (nebo zajedeš) na Smíchov, tam ti to ukážou :))
    LALINA
    LALINA --- ---
    KLUSI0: díky za vysvětlení, to je pro mě novinka teda...
    Já jsem staromilec a tak když knihu, tak papírovou a tyhle hračičky neumím..
    Ale je fakt, že když jsem to viděla u někoho v metru, tak ten displej opravdu nesvítil .-)) ale nějak mě vůbec nenapadlo, jak je to možné:-)))
    KLUSI0
    KLUSI0 --- ---
    LALINA: elektronický inkoust, pro e-book čtečky se používají displaye, které nesvítí, text se zobrazuje pomocí něho... vypadá to jak normálně vytištěná stránka
    LALINA
    LALINA --- ---
    e-ink? co to je?
    SKOT
    SKOT --- ---
    ZRADA: můžu doplnit že u těch čteček se jedná konkrétně o sony prs-300/sony prs-600/jinke hanlin v5 - takže z technologického hlediska již ne úplně nejnovější generace, ale pro základní seznámení s technologií e-inku pořád poslouží
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Pár "novinek" z pražské městské: dévédéčka se (prý, ještě jsem tam nebyl) dají vybírat volně v divadelním úseku (jako v Domě čtení), takže se nemusí do skladu. A na Smíchově půjčujou čtečky (ještě jsem tam nebyl). Máte s tím nějaké zkušenosti?

    Informujeme/www.mlp.cz
    http://www.mlp.cz/informujeme.php#731
    LALINA
    LALINA --- ---
    MRWN: já v knihovnách vidím středisko kultury. Centrum kultury i na tý nejmenší vesnici. Věřím, že lidi jsou pořád lidma a jednou se odfascinují od počítačů doma a budou se chtít setkávat. Ne jen v hosopodě a nejen v konzumu :-))
    LALINA
    LALINA --- ---
    ZRADA: jo, to je potom špatný:-))
    u nás si to dlouho myslela hlavní ekonomka ve meěstě...a to byl taky dost malér... naštěstí je pryč a knihovna trvá.
    LALINA
    LALINA --- ---
    stávka sama o sobě je prostě vydírání. to je její princip. prostě to tak vidím.
    Na to mají lidi právo, já jim ho neberu, ale je to prostě na principu vydírání. nehledej v tom žádný emočná náboj, já ho tam nedávám:-)
    MRWN
    MRWN --- ---
    ZRADA:
    vis, kdybychom se tu o budcnosti knihoven (hlavne tech verejnych) meli bavit v nejakem delsim casovem horizontu a nebrali jako hlavni duvod penize, stejne si myslim, ze tento druh knihoven zanikne ... respektive pretransformuje se jinam ... a logicky budou potreba jinak kvalifikovani pracovnici ... ale to je vazne na dlouhou debatu
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    LALINA: Jo, nejdrsnější je to, když si to myslí ministr kultury :/
    MRWN
    MRWN --- ---
    LALINA:
    sorry ale kdyz napises, ze stavkou nekdo vydira - tak se na me nezlob to je laciny ... ja s se stavkou nesouhlasim, ale je to nase ustavni pravo ... ale to co prezentuji odborasti bosove - je duvod proc stavkovat nejdu ...
    LALINA
    LALINA --- ---
    Strahovská knihovna po letech rekonstrukce otevírá takzvaný filozofický sál. ted to říkali v rádiu, podívám se na to blíže..
    LALINA
    LALINA --- ---
    MRWN: z čeho prosím tě usuzuješ, jak to vidím? vždyt jsem o svém pohledu na vec nenapsala lautr nic:-))

    jistěže je to důsledek hlubších věcí. Ba ještě hlubších, než si možná myslíš ty:-)) Povrchně vzato je to nereformováním hospodářství jako celku a je to neskutečnými krádežemi, tunely a excesy, které polistopadové vlády v klidu dovolily (ba z nich nejspíš i velmi profitovali její členové) .

    To nic nemění na tom, že knihovníkům se asi blbě stávkuje, protože mnoho lidí si myslí, že se bez nich stát obejde...(to NENI muj nazor).
    MRWN
    MRWN --- ---
    LALINA:
    - vidis to hodne jednoduse ... je fakt ze platy jsou fakt spatny ... ale je to jen dusledek neceho hlubsiho ve spolecnosti - treba toho ze se neudelaly vcas potrebne reformy ... nicmene - kolegyne to tak vetsinou nevidi, rady poslouchaji pohadky o nenazranych burzoustech co nam projedli budoucnost ... z toho co se deje neskacu radosti - stve me ze pujdu s platem dolu, ale chapu ze jinak to nejde a mam aspon praci ... jestli knihovny maji nebo nemaji budoucnost to je debata na nekolik dni
    LALINA
    LALINA --- ---
    no ono se asi knihovníkům dost blbě vydírá, co? Přidejte nám platy, nebo vám nepůjčíme knížku.
    Existuje mnoho lidí, kteří se domnívají, že knihovny jsou zbytečné :-))))))
    MARDUK
    MARDUK --- ---
    Censorship is censorship, especially when it’s the Library of Congress | Librarian in Black Blog – Sarah Houghton-Jan
    http://librarianinblack.net/librarianinblack/2010/12/censorship-is-censorship-especially-when-its-the-library-of-congress.html

    Mala by inštitúcia ako LC filtrovať prístup k informáciám na internete?
    MRWN
    MRWN --- ---
    LALINA:
    u nas vsichni pracovali ... preci si nebudou vybirat dovolenou:) ja takhle testoval novou webkameru :)
    LALINA
    LALINA --- ---
    a já byla včera prověřit Dům čtení na Ruské a mám z toho ty nejlepší dojmy:-) Nestávkval tam nikdo.
    Je to tam pěkný a knihovnice jsou milé a ochotné.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam