• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DEJFFDetekce a klasifikace obrazu
    Tato diskuze je pro všechny, kteří mají zkušenosti s detekcí a rozpoznáním obrazu z kamery či statických snímků a také pro ty, které daná tématika zajímá...
    rozbalit záhlaví
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    @ MICA : S čím jsi tam jel?
    MICA
    MICA --- ---
    nesoftí náhodou někdo ze zdejších algoritmy pro robota na soutěž Robotour? ;)
    ALONSIA
    ALONSIA --- ---
    ONDRAP: To je ono. Díky. Když o tom mluvil, neměl zrovna žádný na ukázku, tak to bylo dost abstraktní.
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    ALONSIA: nejspis mel na mysli tohle http://en.wikipedia.org/wiki/QR_Code
    ALONSIA
    ALONSIA --- ---
    Ahoj, vůbec tomu nerozumím, ale nedávno jsem se setkala s jedním programátorem, který dělá pro geopark. Bylo to zajímavé a trochu mi to připomělo. Chtějí tam zavést systém tagů, které se vyfotí mobilem a ten je přepne na webovou stránku. Určitě víte, co myslím a tak vás nebudu urážet tím, že bych se to snažila popsat :-) Snad jen to není úplně mimo mísu.
    DEJFF
    DEJFF --- ---
    ONDRAP: ano, přesně tak, řekls to naprosto přesně, moc dobře vím, že je to už dávno vymyšlené, a co v dnešním světě není... :-o)), jinak díky za příspěvek...
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    KEIKIN: No je to diplomka, co od toho cekas? Ze to vyresi problem svetoveho hladu? Urcite to resi nejaky zajimavy problem a jako u vetsiny diplomek to ma hlavni cil jen to, ze az pujdes neka do firmy zadat o zamestnani muzes ukazat, ze nejsi uplny zelenac. Ale mohlo by to byt zajimave i pro nektere automobilky...
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    DEJFF: oka ale co s tím dál ? pokud vím, tak existují pasporty dopravního značení (dokonce už i videopasporty). pro koho je to využitelné ?
    DEJFF
    DEJFF --- ---
    KEIKIN: ahoj, využití je prosté, jednoduše sednu do auta s kamerou v ruce a natočím sekvence, potom je proženu kodem a mělo by mi to detekovat a rozpoznat dopravní značky z natočených videosekvencí....
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    DEJFF: zajímavé...napiš využití. Já viděl pouze offline prezentaci jedné firmy, která vytvořila něco jako street view s tím, že každý pixel byl referencován v souřadnicích. Takže se pak defacto značky dají zmapovat.
    DEJFF
    DEJFF --- ---
    A ještě jedna příloha...

    Boosted Road Sign Detection and Recognation.pdf (2467333 B)
    DEJFF
    DEJFF --- ---
    Zdravim, jsem studentem ČVUT Fel a téma mé diplomové práce je "Detekce a klasifikace dopravních značek z kamery". Nemáte někdo zkušenosti s detekcí a rozpoznáním obrazu na toto téma? Vytvářím to v prostředí Matlab. Snažím se implementovat metodu Adaboost, která se využívá také pro detekci obličejů a nevím přesně, zdali postupuji správně. Potřeboval bych s touto metodou poradit jak postupovat. Zpracování v real-time není třeba.

    Robust Real-Time Face Detection.pdf (324215 B)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam