• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PUSSYFOOTTimelapse-Časosběr
    KNX
    KNX --- ---
    Celestial Lights:

    Celestial Lights
    http://vimeo.com/40555466
    SYKES
    SYKES --- ---
    REDITEL: první část se mi líbí, sic tomu dlouho trvá než se to rozjede, ale postupný přechod a barvičky pak jsou super. Zbytek pro mě postrádá nápad.
    REDITEL
    REDITEL --- ---
    prvni pokusy
    praha timelapse - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=g0l7nmBA1wA
    BIRK
    BIRK --- ---
    bydlim v ulici kde mam vyhled na galerii cca 10 aut a 10 lidi projde za hodinu, na nebe se pratkicky nedostnau a ZNOVA jde mi o krajinu omg
    BIRK
    BIRK --- ---
    SYKES: resit jsme to zacal az ted... a musim rict ze jak pises v praze ted na foceni meho tematu zadnej slagr :D navic drepet nekde hodinu...:D vis co
    SYKES
    SYKES --- ---
    BIRK: já myslím, že na to jdeš vcelku dobře, úvaha o celkovém počtu snímků/frekvenci snímání se jistě opírá po potřebu délky výstupu a jeho fps. Co nechápu je to, že nehodíš foťák ven a nevyzkoušíš si to. I když, pravda, obloha v Čechách není v posledních dnech úplně malebná...
    BIRK
    BIRK --- ---
    no me s ejedna predevsim o krajinu
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BIRK:
    ja vzdycky (kdyz jsem to nejak resil) fotil tak abych mel dostatek materialu pro pozdejsi postprocesing. Fotil jsem treba zahajeni galavecera a fotil jsem (tusim) snimek co 5 sec. A nakonec aby to nejak vypadalo jsem treba kazdy druhy smazal aby to na videu netrvalo nudnych X minut.

    Asi fakt zalezi na konkretnim pozadavku... vstupu-vystupu.
    BIRK
    BIRK --- ---
    minimlane bys predem mmel vedet jeslti 15-25snimku na vterinu...si to vem ze ti to na vterine dava rozdil 10snimku coz za minutu je 600rozdil a 600 foceno ob 2 vteriny ti da 20minut rozdil
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BIRK:
    takze ty vychyzis z toho ze potrebujes 5 minut videa a podle toho budes fotit? Neresi se to tak ze nafotim X minut/hodin fotek podle toho kolik toho casu bude zajimaveho a pak to sestriham a nacasuji? :)
    BIRK
    BIRK --- ---
    no promin ale delka videa s parametrem kolik snimku na vterinu mi tka yurci kolik fotek potrebuju udelat...takze to bych mel vedet v cas
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BIRK:
    no nejdulezitejsi je kolik fotek poridis a jak casto je budes porizovat. toto jsou uz pak jen detaily... jako ale samo ze nemuzes snimkovani nastavt 1fps abys z toho nemel prezentaci ;-)
    BIRK
    BIRK --- ---
    a nebude tam problem s plynulosti?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BIRK:
    tak tam to uz musis udelat tak ayb to lahodilo tvemu oku. Podle toho to bude rychleji ci pomaleji skakat...
    BIRK
    BIRK --- ---
    KOC256: samozrejme ja myslel pri vytvareni videa...tam preci na jednu sekundu videa davas snimku nekolik
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BIRK:
    30 za sec ? to bude video a ne timelaps :)

    timelaps je treba prave o tom ze snimek udelas co 5sec nebo co 10 sec nebo co 5 minut. zalezi jak dlouhe obdobi chces zachytit... Jinak snimky staci mensi...
    BIRK
    BIRK --- ---
    muzu se dotazovat?

    jedu ted na nejakou dobu chodit do Andalusie a chte bych udelat nejaky time lapsy...a jen abych to mel vse pohromade

    1. kdyz se foti material kde se meni svetelnost obrazu tak se foti na M mode aby se nestalo ze fotak protahne expozici a zmeni svetelnost snimku neboli aby to melo ten rozsah od svetla po tmu, yep?

    2. jaka je optimalni velikos snimku? rikam si ze to stejne musi clovek zkomprimovat jinak (3minuty - cca 5000snimku by vychazeli v radech desitek Gb) takze otazka zni staci nastavit (maly rozliseni 2464x1632, stejne to video bude mensi nez tohle) vylsedna komprimaci dela uz video kodek co?

    3.je 25snimku/sec do videa dostacujici nebo mam radeji kalkulovat s 30?

    4. jeste co se tyce casu, je zmineno ze by porizeny snimky mely byt mazly aby na videu to vypadalo realisticky, plati to i u prirody (rekneme u more - vln ano) ale zapad slunka?

    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    NACITALKA: to mas pravdu
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    NACITALKA: V tomhle případě by šlo i snížit FPS...
    MILTRON
    MILTRON --- ---
    Jeden self made casosber
    Stavba sněhuláka / Building a snowman - YouTube http://www.youtube.com/watch?v=fRRn4MAH5B4
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam