• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  VSOUKOLOHLORLokální alternativní, etické a demokratické ekonomiky
  HHANULKA
  HHANULKA --- ---
  Praha 8 bude mít od jara vlastní potravinový klub založený na principu komunitou podporovaného zemědělství (KPZ) - podíl úrodě na lokálního a ekologicky pěstovaného ovoce a zeleniny si budou členové společně předplácet u místních zemědělců. Zajistí si tak přísun kvalitních potravin za dobré ceny pro obě strany a navíc jistotu jejich dodávek po celou sezonu. V příštím roce jsou v plánu odběry jednou za 14 dní z Biofarmy Žatec, která se chystá pěstovat až 60 druhů ovoce a zeleniny. Členové klubu si budou moci se zemědělci domluvit složení podílu i jeho cenu.
  Klub bude fungovat při Komunitní zahradě Kuchyňka, odběratel však nemusí být jejím členem.

  https://sites.google.com/site/komzakuch/kpz
  VSOUKOLOHLOR
  VSOUKOLOHLOR --- ---
  Zbyněk Fiala: Hladové zdi nestačí | VIP blogy známých osobností Vaše Věc
  http://www.vasevec.cz/ekonomika/zbynek-fiala-hladove-zdi-nestaci
  JAGA
  JAGA --- ---
  https://www.facebook.com/events/164310947099222/
  Akademie soběstačnosti - Jak sdílet a darovat
  NAKASHI
  NAKASHI --- ---
  Daně v rukou občanů - Deník Referendum
  http://denikreferendum.cz/clanek/16491-dane-v-rukou-obcanu
  JAGA
  JAGA --- ---
  S radostí oznamujeme, že jsme ve spolupráci s sdružením Veronica umístili na Ekomapu prvních devět ukázkových permakulturních projektů, které hodnititelé z naší organizace vytipovali a osobně navštívili a prověřili. Z pestré škály si můžete vybrat projekt, který vás inspiruje nejvíc, a po osobní dohodě ho navštívit! Přehled projektů je tady:
  Česká republika
  http://www.permakulturacs.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=162&Itemid=179
  JAGA
  JAGA --- ---
  Petr Vacek je spontánní permakulturník
  http://www.permakulturacs.cz/...etr-vacek-je-spontanni-permakulturnik&catid=38:spolecnost&Itemid=125
  Herec Petr Vacek má doma například TEG - domácí termoelektrický generátor...
  JAGA
  JAGA --- ---
  Letní balíček permakulturního čtení

  Připravili jsme pro vás zlevněný balíček dvanácti čísel permakulturního čtvrtletníku Klíčová dírka za 400 Kč, obsahující ročníky 2010, 2011 a 2012.
  Běžná prodejní cena této sady časopisů je 560 Kč, v našem zlevněném balíčku získáte zadarmo celý ročník časopisu 2010. Neváhejte a objednejte si pestré permakulturní čtení na léto za výhodnou cenu! Nabídka platí do konce září. K ceně připočítáme poštovné podle typu zásilky a balné.
  Pište na obchod@permakulturacs.cz, do předmětu zprávy napište „Letní balíček“, nebo telefonujte na 776 384 697.

  O časopisu Klíčová dírka
  Náš čtvrtletník nese název podle tvaru záhonu, který je typickým prvkem permakulturní zahrady.
  Jednotlivá čísla mají vždy hlavní téma, ale pokrývají celé spektrum zajímavostí a zkušeností souvisejících s permakulturním designem, zahradničením, bydlením a s trvale udržitelným způsobem života vůbec.
  A jaká hlavní témata v balíčku naleznete? V roce 2010 to je Agrolesnictví, Život v půdě, Přírodní zahrady, Etická ekonomika, v roce 2011 Voda na pozemku, Bylinky, Děti a divočina (dvojčíslo) a v roce 2012 Koloběhy živin, Vertikální zahrady, Hliněné pece a Ovčí vlna.
  Více o časopisu se dočtete na www.permakulturacs.cz, kde si můžete stáhnout i starší vyprodaná čísla.
  Přejeme vám příjemné čtení!


  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  KAILASH: tak ty máme samozřejmě v programu taky
  KAILASH
  KAILASH --- ---
  XCHAOS: Zapojte se do projektu lokalnich men, ktere sem-tam nekde existuji
  JAGA
  JAGA --- ---
  Jak mi certifikovali přírodní zahrádku. Blog - Eva Hauserová (blog.iDNES.cz)
  Jak mi certifikovali přírodní zahrádku. Blog - Eva Hauserová (blog.iDNES.cz)
  http://hauserova.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=350573&bk=70171
  O tom, jak mi z Veroniky přišli certifikovat zahrádku - bližší info o tomto procesu viz www.veronica.cz
  VSOUKOLOHLOR
  VSOUKOLOHLOR --- ---
  The current growth paradigm leaves no room for shrinkage and decline. Funding is geared towards incentivising growth. Local narratives tell us what we want to hear, not what we need to hear. Burying our heads in the sand and effectively abandoning places is simply storing up social problems and will benefit no one in the long term.

  So perhaps our future should rely on proactively managing decline – accurately aligning local land use, public service, economic, infrastructure and skills strategies to the needs of current and future residents. Being creative in rethinking the role and function of places. Acknowledging that shrinking cities which are in close proximity to growing cites will have a different trajectory and a different set of policy challenges compared to more isolated places ‘at the end of the line’.

  Look to Europe for how to proactively manage our declining cities | NewStart
  http://newstartmag.co.uk/...blogs/look-to-europe-for-how-to-proactively-manage-our-declining-cities/
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  Rád bych se zeptal, jestli by se někdo z lidí aktivních na tomto fóru nechtěl zapojit do tvorby finančního programu Pirátské strany. V současné době tam panuje trochu zmatená jazyků a podpora vzájemně nesouvisejících konceptů (viz např. snaha zakázat "vývoz kapitálu" ze země x současně podpora Bitcoinu, apod.). Je jasné, že v tom programu nebude moci být všechno současně (Bitcoin podle mě patří spíš do kategorie soukromí, než do kategorie finance, ale to je fuk... jedna věc je nezakazovat ho a propagovat jako příklad něčeho, na co mají lidé právo, druhá věc je ale prosazovat ho jako finanční alternativu na úrovni politické strany).. určitým trendem u Pirátů je být za každou cenu radikální, ať už to znamená cokoliv...
  KAILASH
  KAILASH --- ---
  Petr Robejšek » Rychlé peníze a oživení ekonomiky krizových zemí
  http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petr-robejsek.php?itemid=20076

  Za necelý rok oběhlo oněch 32 000 šilinků 463krát okolo rynku obecního hospodářství Wörglu a vznikly hodnoty v ceně 14 816 000 šilinků: nová kanalizace, vyasfaltované ulice, obnovená radnice, most a dokonce i skokanský můstek. Zatímco v celé zemi stoupla nezaměstnanost o deset procent, ve Wörglu klesla o čtvrtinu. Prostě - úspěch na celé čáře. Okamžitě se chtělo přidat dalších 170 obcí, ale rakouský stát chránil svůj finanční monopol. V listopadu 1933 byl experiment zakázán.
  KAILASH
  KAILASH --- ---
  JUNIOR: zaregistruj se a uvidis. myslim ze pro registrovane je nahled zdarma, transakce jsou umozneny ale az po osobnim setkani.
  JUNIOR
  JUNIOR --- ---
  KAILASH: Jsem dlouho váhal jestli napsat do pošty, ale raději napšíi sem veřejně. Třeba z toho vykvete rozvětvená diskuze. Mohl by jsi prosímtě nějak uvést příklady z praxe - s čím obchodujete, co (a jak) nabízíte, v jakém měřítku, zkušenosti se známými lidmi nebo s cizími ? A co vlatně nabízíte ?
  KAILASH
  KAILASH --- ---
  JUNIOR: my na tom delame predevsim lokalne. Jak vypadaji celostatni aktivity ukazuje treba Hearth.net, ktery ma za sebou miliony ..... ale vysledek ?!

  Lepe je pragmaticky a krucek po krucku.
  JUNIOR
  JUNIOR --- ---
  KAILASH: Jup, tohle už jsem zkoumal. Máš nějak osobní zkušenosti ? Co třeba tohle ? http://alternativazdola.cz/liferay/o-nas
  KAILASH
  KAILASH --- ---
  JUNIOR: www.budsob.cz
  jedeme v lokalni mene. Druha moznost je nekde v Brne...
  JUNIOR
  JUNIOR --- ---
  Prosím vás, je tady někdo kdo má PŘÍMOU a OSOBNÍ zkušenost s platbou/příjmem alternativních měn nebo barter za služby a výrobky ? Rozjíždím jeden projekt a chtěl bych (jsem ochoten) nabízet sužby za "alternativní" měny. Hledám někoho s kým bych se o tom mohl pobavit.
  VSOUKOLOHLOR
  VSOUKOLOHLOR --- ---
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam