• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEJeans Fetish ~ Dark Blue World.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    Může být denim art?
    Incredible "Paintings" Made Entirely Out of Denim Jeans
    https://mymodernmet.com/ian-berry-denimu-denim-paintings/

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Asi bych to tu mel ozivit, uz ani v zahlavi neni obrazek. Nekdo nejaky fetish obrazky? Pripadne cokoliv?
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    OVERDRIVE: Těžko říct, mne moc nebavilo řešit značky...
    Ale poslední dobou jsem takovej smutnej, jak se používaj trošku jiné spřádací technologie, snižuje se gramáž, šetří se, kde se dá: Měl jsem tak nějak v paměti, jak vypadaj třeba staré Lewisky a když jsem se na nové loni v Praze díval, měl jsem pocit, že to je nějaká hnusná čínská kopie, ta látka byla oproti klasické staré džínovině neskutečně špatná. Nejen nízká gramáž, ale i mizerná vazba a kvalita vlákna. Chápu, proč píšeš, že Levisky vydržej jednu sezónu, i když tomu moje zkušenost neodpovídá (viz níže). ;) Odpovídající cena za takovou věc by podle mne byla tak pět, osm stovek...
    Tenhle pocit jsem měl nejen u Levi´s, ale prakticky u všech velkých značek, co jsem prohlížel v hypermarketech na Štěrboholích a na Chodově... Obávám se, že cena už moc neznamená. :( Kalhoty (nikoli džíny) u Ganta stály pět litrů, ale když jsem si je pořádně prohlédl, byl to stejnej low kvality shit jako kalhoty vedle v HM za šest stovek a s takovou mi můžou...

    Takže jsem se trošku rozjel, když jsem potkal sekáč s džínama v Kóbe. :D Protože Japonci v mainstreamu opovrhují věcmi z druhé ruky, jsou tam sekáče docela levné (na to, jak je to drahá země) a do Ameriky to není daleko. Po pětistovce za kus jsem si pořídil kufr plný starých, lehoučce obnošených až skoro čerstvých džín.
    Staré Levisky byly úplně jiná káva. ;) Pětsetjedničky, klasika upnutých džín (dostal jsem chytrý nápad, že budu běhat nahoru po schodech, protože moc tloustnu - tak mi v pase zase jsou 36'', ale mám na ně moc velkej zadek a stehna :D)... Asi už je někdo nosil a pak si desetiletí poležely v nějakém poměrně dobře větraném a suchém skladu: Věřím, že je nebudu nosit jen jednu sezónu. ;)
    A "U.S. montérky" - americké džíny na práci jsou skvělé. Jo, elegance je jinde. Ale porovnej to s hadrovýma montérkama z OBI. ;) Jasně, že si je nezničím při zedničině, ale na drobné čisté práce nebo na kontroly na stavbě je to krása. Pořídil jsem si i jedny džínové lacláče, až zas budu muset strávit pár dní na traktůrku, mám k nim apartní slamák vyspravený kobercpáskou. Když už white trash job, tak se vší parádou! :D Značky jako Lee, Dixies, Carhartt, Jesse James...
    Přítelkyně pak měla štěstí na jezdecké kalhoty. Vysoký a úzký pas, širší kolem stehen a lýtek (protože cowgirls nejsou oplácané, ale mají namakané nohy, což mainstreamová konfekce moc nereflektuje), pohodlné, ale pořád stylové... Rocky mountain...

    Alternativním a bližším zdrojem by mohly být pařížské Kiloshopy, až budu mít cestu kolem, zkusím nezapomenout prohlédnout a poreferovat. Za pokus by stálo i projít nějaké sekáče v Německu (české jsou dost marné, nebo mám smůlu). U džín, myslím, lehká obnošenost nevadí... A je to míň depresivní, než obcházet obchody, kde džíny stojí k pěti tisícům a stejně je to shit... Snad ten zdroj nevyschne, ve Státech se pořádné džíny pořád dělají, možná někdo vozí do Evropy i nové... ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    post-apo design
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    Tak jsem to tu trochu ozivil. A zas jednou obligatni dotaz... jakou znacku? Preference jsou drazsi kousky, klidne kalhoty za 4tisice, ale kvalita musi odpovidat cene. Mam rad upnute kalhoty, nemam rad, kdyz se vytahaji nebo jim po par mesicich zacne zlobit zip, coz se ted deje mojim ex-oblibenym EXE. Levisky zas vydrzej jednu sezonu... Zkousel nekdo Calvin Klein? Stoji to za to?
    Jinak od Levis mam bundu s "berankem" a musim rict, ze to byl nejlepsi podzimni nakup, co jsem udelal [loni] a mrzi me, ze jsem si tehda nevzal dve, protoze ta bunda co se kosy a vetru tyce, tak je neprekonatelna [navic nesusti, coz nemam rad na ruznych umelych materialech].... fakt doporucuju.

    Jinac na fotce zrovna pohrbivam sveho bileho potkana, co mi zmrznul na zahrade, pote, co me zacalo srat, ze zije v kleci a radej jsem jej pustil [vydrzel od zacatku leta az do ted, aniz by jej neco sezralo...]... takze bunda na kopani hrobu, no
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    The Denim Jeans Guide — Gentleman's Gazette
    https://www.gentlemansgazette.com/denim-jeans-guide/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam