• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUKlobouky, čepice, hučky. Nechte na hlavě!
    ELLANOR
    ELLANOR --- ---
    Dve fotky z poulicniho trhu v Lyonu z predminuleho vikendu. Obe autorky mi sice daly vizitky, ale zadna z nich nema sve stranky :(

    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    ALEXIS: v ruce. jakoze na par hodin namocit v mydlove vode a pak poradne proplachnout, neprala sem ho tim klasickym zpusobe smrdlat latku o sebe/smrdlat ji kartackem (nevykazoval spinave fleky)
    DIABOLUS: dik, to je vec, co mne jiz napadla, ale nebyla sem si jista (porad nejsem - svou sikovnosti;-) ). Tutorial asi neexistuje, takze musim prekonat svou nesikovnost;-)
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    plst jde dobře tvarovat parou (napařit a pak parní žehlička), ale bacha na vytažení a na vysoký stupen zehlicky..
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    MOUNTBATTEN: jak si ho vyprala? ja tu mam jeden klobuk, ktory je cely zapraseny a tiez hrbolaty a nejak neviem co s nim a bojim sa mu cokolvek robit, aby som ho neznicila...
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    Jak narovnam klobouk?
    Klasicky, plsteny, jen buhvikde se leta povaloval (ja ho koupila v sekaci a bude rozhodne ne z dnesni doby, protoze je malej. Takhle maly damsky se dneska nedelaj, nejaka videnska firma ho vyrobila) a tak je strecha, no vlastne vse, ale na strese to je videt nejvic, hrbolata. Proste pomackana.
    Vyprala jsem ho a susila na balonku, ale ten cely vnitrek nevyplnil.
    Porad jsou na nem lehky kopecky a udolicka:-)
    Nejaky profik na to? (i kdyz, moc penez za to dat nechci, to priznavam predem:-) )
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    nabízím starý, ale neobnošený klobouk tonak http://www.votocvohoz.cz/zeny/klobouky/1701203-vintage-plsteny-klasicky-klobouk-tonak-hnedy
    malá velikost (53-54)
    spíše pánský, ale imho i slečna ho může unosit
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    SHAHLAH: chmmm já budu muset někde vynalézt střih i s rozměrama
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    DIABOLUS: Na zkušební verzi jsem použila tenhle: http://assets.burdastyle.com/pdf_files/assets/000/402/637/david_original.pdf?1359434454
    Ale po vyzkoušení jsem ho ještě upravila, aby měl výsledný motýlek lepší tvar.
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    SHAHLAH: pravda :) jo nemáš na něj střih? netrefila jsem tvar na klasického motýlka :(
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    DIABOLUS: Ono to není nic těžkého, když jsem šila vazacího motýlka pro kamaráda, tak jsem si řekla, že si ho pak zkusím uvázat a upřímně jsem myslela, že to bude těžsí - stačilo se podívat na video na youtube a párkrát si to zkusit :)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DIABOLUS: Já bych ho teoreticky asi zavázat uměl, ale zatím jsem ho nikde neviděl... Takže mám "pevného" černého saténového motýlka...
    A zvlášť pokud jde třeba o ručně malované hedvábné motýlky, tak ty jsou všechny "napevno"... :(

    Mno když už kravatu, tak umím jen windsora, sice jsem dřív měl i applikaci, kde byly i jiné typy, ale ve výsledku mi přišlo, že až na jednu výjimku á la "soudek nakřivo", to vypadalo všechno víceméně stejně...
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    DIABOLUS: určitě by to šlo udělat i tak že vyhotovíš vrch i podšívku komplet bez otvoru, pak předšiješ oba kusy rub na rub a olemuješ nějaký pruhem materiálu.
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    ELLANOR: bohužel fotku s majitelem nikde nemám, ale "šosíky" sahají přes uši.

    Postup byl podobný jako třeba u podšívané tažky.

    Vyhotovení vlněné vyztužené části, tzn. sešití "bočnic" a vrchního dílu kryjího hlavu.
    Vyhotovení podšívky, tzn. sešití bočnic a vrchního dílu s vynecháním otvoru pro otočení
    Předšití podšívky a vhrchového kusu líc na líc po celém dolním kraji.
    Otočení přes vynechaný tvor v podšívce, ruční sešití otvoru v podšívce.
    Po obvodu dolního kraje po otočení je udělané přichycení podšívky ručně (aby nikdy podšívka nevykoukla).

    Nejtěžší bylo vymyslet a nměřit na zákazníkovi střih, aby mu seděl.
    ELLANOR
    ELLANOR --- ---
    DIABOLUS: zajimal by me postup :).. hlavne jak se to obraci do rubu apod :).. lze to videt nekde na hlave? :)..
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    GOBERS: třeba to muže naučim :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    DIABOLUS: Vidis, ja treba jine nez vazaci uz ani nenosim...
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    COMODOR_FALKON: no to máš pravdu, zatím jsem ve svém životě nepotkala muže, který by si uměl uvázat motýlka. A protože většina jich neměla kvádro jako monterky, tak kravatu vázali s návodem :), ale to nepovažuji za moc velkou ostudu, když si člověk kravatu na sebe veme 2x do roka :)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    GOBERS: Tak to mu pak nezbývá než popřát upřmnou soustrast, protože vázací motýlek je v zemích českých tak trochu jako Yetti... :-D
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    BONEMINA: no už to bylo loni na turnaji, ale já tam nebyla, takže nevím :)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    DIABOLUS: To zas nastartuje u rejčkařů novou vlnu trumfování :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam