• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JANOSGoogle a Google+
    M_IKESS
    M_IKESS --- ---
    SIRIEN: taky mi to dělá v opeře.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    TRIPLT: A už si zkusil změnit kódování? (s příchozíma to nepomůže, ale odchozí to zachrání).

    Mě teď deptá že kdykoliv se lognu na gmail, tak se mi všechen texy v okně zprávy konvertuje z Normal na Small. Asi to je Operou nebo nějakym extensionem, náhodou ste se s tim někdo už nesetkal?
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    HADIAK: normalne bych nepouzival (a nepouzivam), ale kdyz clovek chce vypadat kultivovane a pise emaily, ktere potrebuje aby meli vypovydajici hodnotu tak holt tu dia pouzit musi... :(
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    je to sice smutne... rok 2012; ale myslim, ze este stale nenastal cas na pouzivanie diakritiky v pocitacoch :)
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    .... Uz zas gmail dela bordel v kodovani... achjo... jestli odeme chodi tak tragicke emaily jak prichazi tak to potes...
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    SIRIEN: OK, zkusim znova....postup mam snad tedy spravny.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    HHANULKA: eh? Někde došlo ke strašné chybě, protože to co popisuješ mi nedává moc smysl... budu tiše předpokládat že máš regulerní gAccount:

    nalevo najedeš myšítkem na Collections, vedle názvu Collection se objeví šipička, na tu klikneš. Collection se otevře a rozbalí se nabídka. Dáš Share, nastavíš, potvrdíš, všem tak sdílíš složku a celý její obsah.
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    prosim vas, jak funguji sbirky (collections) v google docs? potrebovala bych pro skupinu lidi vytvorit slozky, ve kterych budou mit vsichni ty same dokumenty....jak na to?
    kdyz jsem vytvorila sbirku a dala ji nekomu nasharovat a v te slozce byl dokument, tak jsem doufala, ze se nasharuje i ten dokument, to se ale nestalo, nasharovala se jenom ta slozka
    no a kdyz jsem nasharovala ten dokument, tak ten dotycny uz ho videl, ale ne v te slozce....takze videl slozku, videl uz i dokument, ale nevidel ho ve slozce
    takze kde delam chybu? diky
    COURT
    COURT --- ---
    aha, chapu..dekuji za odpovedi, to mne nenapadlo, ale je fakt, ze zalohovat to nejak musej..i kdyz je to tak ohromny mnozstvi dat, ze si to nedokazu vubec predstavit:)....a meni se jejich obsah kazdou vterinu...:) ze je internet vec verejna a ne tajne skladiste je mi jasne, ze se s tim kseftuje taky...:) dik
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    RATTKIN: ve skutečnosti je podle všeho asi po roce odmazávaj (ty SMSky) a nejradši by to odmazávali ještě dřív, ale nějak to musej držet kvůli případným potřebám justice nebo co.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    COURT: Tak sorry za kázání. Ještě k technice, zdá se, že facebook tvoje data ukládá a prodává dál i když nejsou verejne přístupné. To že to není vidět v google nebo facebooku ještě neznamená, že je to tajný. Všechny smsky a mms co pošleš sedí někde u vodafone nebo co máš za operátora na disku na věky věků a staci
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    COURT: Z technického hlediska: Google doslova downloaduje celej internet na vlastní harddisky, když zadáš požadavek tak to najde ve vlastních souborech a pak Ti vrátí adresu která odpovídá umístění vnějšímu, "internetovému", umístění toho co našel u sebe na disku
    Jinými slovy - to že něco smažeš na netu neznamená, žes to smazal na Googlích discích.
    Ano, Googl zálohuje.
    Ano, dokonce je možné využít Google k tomu aby ses cíleně podíval na to, jak vypadal nějaký web před X lety případně jak bylo možné něco dohledat na internetu který existoval před X lety.

    Ještě jinými slovy: nepoužívej internet pod vlastním jménem na vyjádření názorů, za které se nejsi ochotný postavit. I kdyby tu nebyl strýček Google, tak tu bude bratránek Printscreen s bratránkem Sketou, který Ti to stejně omlátěj o hlavu
    COURT
    COURT --- ---
    o kázání nestojím, mě jen z technického hlediska zajímá jak je to možné, když to smažu a zda to za čas zmizí, nebo ne a proč? žádné osobní věci nemám potřebu zachraňovat:))) jen mě to překvapilo, jak je to technicky tedy udělané?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    COURT: na tyhle veci nepouzivej internet, ale dvere na zachodku, pokud se to stydis rict verejne
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    ALDEMIK: Mělo by to být ve firefoxu nástroje/možnosti/obsah/jazyky
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    BLO_GROS: Ve vyhledávacím okně vpravo je vlevo ikona preferovaného vyhledávače. U ní je šipka. Když ji rozklikneš, můžeš si vybrat + poslední volba je nastavení. Tam to můžeš zpřeházet/ubrat/přidat.

    Podobně bude asi někde v nastavení nastavitelné, že jsi v Čechách a tudíž se ti pak google bude zobrazovat česky, teď jsem to ale nenašla.
    FROGY
    FROGY --- ---
    MUI: wow!
    FROGY
    FROGY --- ---
    Česká škola: Vyhledávač Google jako grafická kalkulačka
    http://www.ceskaskola.cz/2011/12/vyhledavac-google-jako-graficka.html
    skvely
    BLO_GROS
    BLO_GROS --- ---
    PETGRIDUS: tak je to ok, jde mi ale hlavně o vyhledávání v adresním řádku a v tom vyhledávacím okně vpravo..
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    BLO_GROS: a když dáš google.cz ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam