• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JANOSGoogle a Google+
    ZUZANKOVA
    ZUZANKOVA --- ---
    Zdravím,

    píši s dotazem ohledně prohlížení v chromu. Jedná se o problém při načítání nějakých stránek - konkrétněji se mi jedná o seznam.cz a veškeré stránky spojené s tímto webem (sbazar,spráce apod..). Nějakým záhadným způsobem se mi stránky nechtěj zobrazit - resp. ,,Tato webová stránka není dostupná,,. Jedná se o nějakou možnost individuálního nastavení,přenastavení, neboť si vážně nevím rady, co s tím...

    Omluvte, zvolila-li jsem špatné auditko k tomuto dotazu. Velké díky za ochotu a toleranci:) Zuzana
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    Píšu trošku opožděně ale zjistila jsem to před minutou :oD - ten text http://www se opravdu podtrhne ve chvíli kdy zmáčknete další podrobnosti - tak pak se to stane odkazem.
    Uf uf uf spadl mi kámen ze srdce

    A všem moc děkuji za reakce a rady :o)
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    VERONIKA22: no buď to appka na telefonu přeloží do aktivního odkazu sama (bez ohledu na to jestli to je link nebo ne - spousta appek dokáže rozpoznat odkaz i v prostém textu a často se dokonce ani neorientují podle úvodního http://www., ale podle koncového něco.doména) a pak to je prostě jen tap-load_in_browser...
    ...nebo to jen vypíše jako text a pak to je tap-hold-mark, copy, home/switch to browser, tap-hold-paste. Majitelé chytrých telefonů jsou tak zvyklí že už jim to ani nepřijde, takže o jejich možnost překopírovávat se bát nemusíš :)

    PECA
    PECA --- ---
    VERONIKA22: vyzkoušeno v obyčejném "Kalendář google" doinstalovném na neupravené Xperia L. Funguje. Přidal jsem si vlastní url do kolonky "další poznámky". Když jsem si pak událost otevřel, tak jsem měl odkaz aktivní a dotykem se otevřel v prohlížeči.
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    PECA: tak vyzkoušeno na chytrém telefonu u manžela a prd http://www není podtržené.
    Divný to se mi ještě nestalo, že by google neuměl to co potřebuju :oD
    PECA
    PECA --- ---
    VERONIKA22: Nezkoušel jsem, ale možný to je. V emailech se mi taky vložené URL aktivují, byť napsané jako čistý text. Dělá to jak Outlook, tak Thunderbird. V nejhorším vždycky lze použít copy&past...
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    RATTKIN: jasně odkazy se podtrhnou neb v HTML je napsáno, že je to odkaz. Ale když je to jen text tak je to text bez možnosti kliknout.

    Třeba tady druhá položka od shora speak leap english http://www.skolapecka.cz/kalendar.html . Po rozkliknutí je tam textový odkaz. Pochybuji, že by to chytrý telefon bral jako odkaz :o(

    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    VERONIKA22: na androidu se mi odkaz v textu podtrhne a funguje.
    jinak kopírování a vkládání neměl jen iPhone se začátku, pak to doplnili. ostatní smartphone to měly vždycky.
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    RATTKIN: mapa je mi právě k ničemu :o/. Kvůli usnadnění práce jsem si říkala, že bych vyplnila název akce a pak tam vložila odkaz pro více podrobností. Ale celkově třeba i kdybych tam potřebovala vložit odkaz na web společnosti, která akci pořádá :o/

    Nejsem majitel chytrého telefonu ale ti co ho mají jsou myslím bez šance nějak tu adresu zkopírovat a pak vložit do adresního řádku prohlížeče že?

    A měl by pro mě někdo nějakou radu jak ten kalendář řeší zde když tam je URL zadané ( při rozkliknutí akce)? Zase jsem si zkoušela najít nějakou radu v google a stále nic :o/
    http://skoda-virt.cz/cz/akce-a-srazy/
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    VERONIKA22: já dávám odkaz do textu a pak ho kopíruju zpět do adresy, ale často to nepotřebuju.
    Adresu místa konání schůzky když napíšeš, udělá se automaticky odkaz na mapu. Na telefonu to navigace převezme, to dělám často
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    Ahojky všem, měla bych otázku na Kalendář.

    Rozhodla jsem se ho využívat naplno a ihned jsem zjistila, že detail události neobsahuje kolonku pro vložení URL.

    Jak tedy vložit odkaz aby se sám potrhl a byl odkazem a né jen textem v popisku události?

    Předem obrovské díky za rady neb jsem fakt hledala a hledala a nikde jsem si pomoc nenašla :o/
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    FUMO: posli mi mail
    FUMO
    FUMO --- ---
    Ma nekdo pozvanku do inboxu, pls?
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Existuje v Google nejaky nastroj, kterym by se daly tvorit intuitivne mindmaps ?
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    Vyznáte se někdo v My business na google? Mám teď tři pobočky téže firmy a google mne v otmhle ohledu vesele ignoruje... :(
    JANOS
    JANOS --- ---
    Tak to vypada ze mam porad pozvanku. Zajemci do posty...
    Pozor -- vyzaduje to aplikaci na Android aby se dalo nalogovat do weboveho inboxu (alespon jednou)
    JANOS
    JANOS --- ---
    No je to uplne novy format Inboxu, jeste jsem si nezvykl a nevim zda si zvyknu.
    Proste na svoje maily muzes koukat bud na gmail.com po staru a nebo na inbox.google.com po novem.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    JANOS: a je to aspoň k něčemu dobrý? :)
    JANOS
    JANOS --- ---
    BUCKOWSKI: Mam, posli mi svuj email do posty.

    (Pro ostatni uz nezbyde, nepiste)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam