• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    PIZI
    PIZI --- ---
    http://www.tyden.cz/rubriky/apetit/zapisnik-labuznika/zapisnik-labuznika-pozor-na-prekupniky-ovoce_176014.html

    ...A proto si pečlivě prohlídněte zeleninu nebo ovoce, které je vám nabízeno coby domácí. Obávám se, že dokonce i na těch farmářských tržištích, jejichž příchod vřele vítám, se může občas objevit nějaký vykuk, jehož zboží je stejné (nízké) kvality jako v leckterém supermarketu, avšak o něco dražší. Proto se raději vždy pro jistotu zeptejte prodávajícího, odkud ty plody pocházejí. Myslím, že snadno poznáte, jestli lže, nebo říká pravdu. Já mám na to jeden jednoduchý trik: chci ochutnat. Pěstitel mi ochotně nabídne meruňku či rajče k ochutnání. Překupník se zdráhá.
    RETAL
    RETAL --- ---
    http://cakovice.cz/1148_Venkovske-trhy
    Praha - Čakovice
    Od 4. srpna můžete každou středu od 8:00 do 17:00 hodin na náměstí J. Berana navštívit "Venkovské trhy"

    Můžete nakoupit kozí, ovčí a kravské sýry a ostatní mléčné výrobky, dále čerstvou zeleninu od farmářů, čerstvě uzené salámy a klobásy, koláče, pečivo z rodinných pekáren, mošty, med a výrobky z něj, sazenice, houby, rakytník, košíkářské výrobky, atd.

    Rada městské části měla zájem pořádat trhy o víkendu, nejlépe v sobotu dopoledne. Prozatím bohužel nebyl zájem prodejců.
    COPPY
    COPPY --- ---
    btw...na nástěnce jsou umístěny webové stránky, které by vás mohly zajímat
    COPPY
    COPPY --- ---
    Farmářský trh spolu s bleším trhem na Náplavce - zítra 17.7.!
    http://www.akce.cz/akce/799365/blesi-trh-na-naplavce-u-palackeho-namesti-praha

    RETAL
    RETAL --- ---
    SHAHLAH: Děkuju.
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    SHAHLAH: Přesně kolem toho zelináře jsem dneska šla... Ale nakupovat zeleninu mi zrovna nebylo lze.
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    RETAL: Já tam chodím odpoledne, mám pocit, že tam bývá do pěti.
    RETAL
    RETAL --- ---
    SHAHLAH: Ve kterou denní dobu tam bývá?
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    MRNOUS: Ano, prosím :)) Řekla jsem si, že to pojmu tak trochu stylově a pokusím se splácat něco lehce inspirovaného kroji - kapsář jsem šila ještě v sobotu ve tři ráno :)))
    RETAL: Soukromník, který si tam před několika lety otevřel stánek s vlastní zeleninou a ovocem... Otevřeno má ale jen po, st, pá a výběr je samozřejmě omezen tím, co právě vyrostlo :)
    RETAL
    RETAL --- ---
    SHAHLAH: Co je ten český zelinář v Kobylisích zač?
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    SHAHLAH: tos byla ty, v tom kroji s kosickem? :)) me to prislo desne stylovy :))
    jo a jeste jsem vas zvecnil u stanku s kosiky :))
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    Tak i ode mě něco ke Karlínu... Mám "svého" českého zelináře na Kobylisích (u tram. zastávky Ke Stírce), proto jsem na stánky se zeleninou a ovocem moc nehleděla a všímala si spíš ostatních. Obecně se dá říct, že jsem byla spokojená a doufám, že se trhy na Karlíně ustálí. Sice bylo vidět dosti nedostatků a možných vylepšení, ale to přičítám tomu, že se jednalo o první vlaštovku...

    MRNOUS: Koukám, že jsme byly s kamarádkou zvěčněny na odchodu :)
    CNV
    CNV --- ---
    Žádný přínosný příspěvek nemám, ale musím si pofňukat: cca před třemi lety jsem na Zelňáku v Brně na podzim koupila nejlepší jabka svého života. Něco mezi Red Delicious a malináčem, červené, sladké, šťavnaté a voňavé. Prodával je tam nějaký pán z Pálavy. A od té doby pokaždé číhám a nic, už nikdy nepřijel :(
    Koukám v supermarketech na ty debilní jonagoldy z Rakouska a brečela bych.
    COPPY
    COPPY --- ---
    SELSKÝ TRH NA SUCHDOLE
    Místo
    Suchdolské náměstí 734/3, Praha-Suchdol

    Kdy
    Akce SELSKÝ TRH NA SUCHDOLE probíhá v tyto dny:

    Čtvrtek 12:00 - 18:00 hod


    Popis akce
    SELSKÝ TRH NA SUCHDOLE se koná na Brandejsově náměstí každý čtvrtek.

    Jak se tam dostanete: BUS 107 a 147 - Zemědělská univerzita, cca 10-12 minut od metra A Dejvická.

    Přijďte se podívat a nakoupit si na víkend!
    COPPY
    COPPY --- ---
    co jsem slyšela pořadatele, tak málo zelinářu tam bylo kvůli velkým teplotám...což je pochopitelný...zvadlá zelenina přece jenom není nic moc:)
    jinak mě se to v sobotu líbilo...jenom jsem tam moc nepochopila tu kulinářskou šou...ta mě tam dost štvala:/
    RETAL
    RETAL --- ---
    Aha, už to vidím. My tam byli okolo jedenácté a to už zůstaly opravdu jen tři stánky se zeleninou obležené davy lidí. :)
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    RETAL: no ja nevim, ted jsem se to pokusil spocitat z meho fotoreportu http://picasaweb.google.com/hipposes/KarlinskeTrhy1072010#
    a napocital jsem vic jak tri :) (koukat a pocitat od konce)

    bez ohledu na to, kolik jich tam skutecne bylo, taky jsem z toho nebyl extra nadsenej, navic ja tam byl mezi devatou a desatou a k tej desatej uz to bylo dost probrany, to ovoce a zelenina ..
    proto jsem rikal, ze na ovozel Holesovicka trznice jedine zatim :) leda byste vedeli o necem jinem, lepsim :)
    RETAL
    RETAL --- ---
    MRNOUS: To nebyla "skoro celá jedna řada", to byly vážně jen tři, proložené květinami a sýrem.
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    MILUNI: stanku s ovocem a zeleninou bylo nekolik, skoro cela jedna rada .. ja bzl jinak akorat na Naplavce jednou, tam to bylo jeste horsi :)

    no ale na ovozel staci preci holesovicka trznice, ne? tam je toho habadej a cely tyden :))
    RETAL
    RETAL --- ---
    Trh nic moc
    - zbytečně roztahaný kolem kostela (stačila jedna strana)
    - spousta balených věcí, málo čerstvých
    - Halina Pawlowská srala i stánkaře podle odposlechnutého rozhovoru
    - z inzerovaných 60 stánků byly jen 3 (!) se zeleninou.

    Stánek ODS byla už jen třešnička na podivném karlínském dortu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam