• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    Chystáte se? Byli jste? Doporučite? Co si o nich myslíte? Cokoliv pro příznivce (možná i odpůrce?) farmářských trhů!





    FARMÁŘSKÉ TRHY NA WEBU

    Nakoupené zboží na FT nejraději ukládám do:

    191 hlasy od 161 respondentů

      rozbalit záhlaví
      PETRA_CHATEAU
      PETRA_CHATEAU --- ---
      RASTABERRY: přesně u toho pána sem taky kupovala mošt s řepou, něco tak dobrýho sem nikdy nepila
      QUAACA
      QUAACA --- ---
      RASTABERRY: tak teď jsem nevěděla, zda jsem v auditku praha 10 nebo o trzích :)
      tak to bydlíme na stejné adrese. ty paní se vždycky ptají: "a pečivo nechcete?"
      a jakej tam maj?

      jo a chutná vám někomu cvrčovický chléb? mně moc ne.
      RASTABERRY
      RASTABERRY --- ---
      inak, strasne dobry chleba maju u nas v masiarstve nad zastavkou solidarita (vyzera to jak bordel, lebo tam maju taky cerveny kriklavy neon). Maso nejem, tak tam chodim len pre ten chleba, ale pani su velice mile a snazia sa nedat najavo, ze som v ich ociach mierne.. netradicna.
      RASTABERRY
      RASTABERRY --- ---
      jupii, tiez som bola, konecne su trhy, boli sme cca o 11 a fakt dost vela ludi, ale mna to tesi, ze nie som sama mazla, kto tam rad chodi. Vzala som 10 vajec, doma som si vsimla, ze su len z podestylky a nie vybehu, ale ok, lepsie jak klece. Potom mam jabka od mojho oblubeneho mostara, co je naproti mliekomatu, kozi syr s bylinkami a kopec veci z pekarne, co je na druhej strane, jak ten mostar. Susienky si kupujem super dobre od takeho typka s fuzikmi. Tam maju ten dobry chleba?? (u toho fuzikateho maju super cokoladove susienky a teraz mali aj nejake toskanske veganske s rozmarynom, ci akym dasom). Milujem trhy, uuuu
      KAREN
      KAREN --- ---
      nejlepsi je celozitnej od nas z pekarny v Uralsky;))
      QUAACA
      QUAACA --- ---
      KUBAN88: Držkovskej je docela fain, ale nejlepší ze všech chlebů je Radotínskej. a pak taky jeden učňovskej, co prodávaj v Malešicích na zastávce Plaňanská, ale pochází z nějaký pekárny na okraji Prahy.

      CMLKA: tak to tam někdy koupím, dík za tip. já mám nejradši asi kombinaci pšenično-žitného
      PETRA_CHATEAU
      PETRA_CHATEAU --- ---
      KUBAN88: jj to bude on, zelená
      KUBAN88
      KUBAN88 --- ---
      PETRA_CHATEAU: zelená krabička? (jsem línej jít do ledničky)

      ale asi jo... ten mam rad ;)

      PETRA_CHATEAU
      PETRA_CHATEAU --- ---
      KUBAN88: sýr je od výrobce progo, chrastavec. je v takový trojúhelníkový papírový krabičce, moc dobrej.

      jj byl tam stánek s kytkama, tulipány za 20, výběr z několika barev, narcisy byly úplně zavinutý, takže by měly chvíli vydržet. koupila sem si jich 16.) a pak snad nějaký macešky a jiný hrnkový kytky, moc se v tom nevyznam
      KUBAN88
      KUBAN88 --- ---
      PETRA_CHATEAU: to tam bylo? ty brdo ;)


      PETRA_CHATEAU: a kozi syr ktery? ja kupuju pravidelne ten u vchodu...
      PETRA_CHATEAU
      PETRA_CHATEAU --- ---
      jo a eště sem koupila krásný tulipány a narcisy (3 kč za jeden, to sem fakt koukala)
      PETRA_CHATEAU
      PETRA_CHATEAU --- ---
      taky sem byla na kubáni, kolem půl desátý, příště se hecnu, abych tam byla už v osm. ale mam mrkev, vybornej mošt s řepou, toskánskej chleba právě od toho stánku, o kterym mluví cmlka, kozí sýr a sušený brusinky. chtěla sem nějaký klobásky, ale je vidět, co maj pražáci nejradši, takže tam byli největší fronty.)
      CMLKA
      CMLKA --- ---
      QUAACA: no prave zitnej, takovej od stanku, kde prodavaj susenky - ty tam jeste meli a pak maj jeste chleba se susenejma svestkama, ten taky neni spatnej, dnes jsem se jich ptala, jak se jmenujou a kde bych je nasla a pry jmeno nemaj a pres zimu nikde neprodavali :((

      drzkovskej mi nechutna, ten uz jsem zkousela nekolikrat a ruzny...
      KUBAN88
      KUBAN88 --- ---
      CMLKA: ja uz nemel silu ani na ty jablka frontu stat ;)

      - jinak ja vzdycky chodim pro ten Drzkovskej (nebo jak se jmenuje) a ten uz meli jenom malej, tak jsem vzal hned 2 :)
      QUAACA
      QUAACA --- ---
      CMLKA: a jakej je tvůj milovanej chleba?
      CMLKA
      CMLKA --- ---
      ja dorazila az ve 12 muj milovanej chleba uz nemeli, ale to se dalo cekat, u vsech uzenin mraky lidi a strasny fronty, zelenina a ovoce nejak snad vubec, jenom jablka, tak sem vzala kilo a jeden med a sla zase domu :) tak hlavne, ze uz to vypuklo...
      KUBAN88
      KUBAN88 --- ---
      tak dneska na Kubáni masakr... šílené masy lidí...

      ale nakoupil jsem - jitrnicky, uzene, tlacenku, chleba, mošt, kozí sýr a klobásky... :) tolik penez ale tolik chuti ;)
      MARTA_KLOFACOVA
      MARTA_KLOFACOVA --- ---
      Tak já 20 vajec .... klobásy, jitrnice, zeleninu na polívku, kozí sýr, jablečný mošt ... jablíčka, hrušky, trochu šunky, pěknej kus slaniny ... všecko mňam ... lidí teda fakt strašně :-O už se těšim, že příště naběhnu okolo osmé a bude větší klídek :)
      QUAACA
      QUAACA --- ---
      COPPY
      COPPY --- ---
      MARTA_KLOFACOVA: díky za info, jenom doplním, že to bude teď 6.3....
      když jsem četla postupně ty věci, tak bych to snědla všechno hned :D
      slovensko-maďarské lahůdky zní lákavě.)
      MARTA_KLOFACOVA
      MARTA_KLOFACOVA --- ---
      Kubáň:

      Masopust je opravdu v neděli a bude se zde prodávat: kořenová zelenina, ovoce, pečivo z Džkova, domácí sušenky, tradiční valašské pečivo, české buchty, paní Maruška s občerstvením, slovensko-maďarské lahůdky, grilovaná šunka, pan Bezdíček s uzeninami, uzeniny Kozel, vajíčka, ryby, rak...ytník, marmelády, mošty, svařák, sušené ovoce, nakládaný česnek a rajčata, kozí a kravské sýry, parmazán, domácí brambůrky, kořechy v karamelu, mini koblížky, marcipán, vlněné výrobky a kávička na závěr.
      MARTA_KLOFACOVA
      MARTA_KLOFACOVA --- ---
      MONELLE: Helet, ale neklesej na mysli, jestli máš velkou lednici, tak si prostě nakup na těch 14 dní - moje maminka má v lednici ještě naprosto funkční českej česnek, co koupila na posledním trhnu někdy v říjnu!

      Samozřejmně to neplatí třeba pro máslo, ale vejce, zelenina a uzeniny ti při správném uskladnění těch 14 vydrží ;)
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam