• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    SHAHLAH
    SHAHLAH --- ---
    MUTHA: Vyrazila jsem na obhlídku v sobotu okolo třetí hodiny a už tam byla jen jedna prodávající :( Ale koupila jsem u ní mléko a sýr - obojí výborné, příště určitě opět vezmu. V pátek se chystám zas, snad zastihnu víc prodejců.
    JUDAS
    JUDAS --- ---
    no porad lepsi nez Klanovice ted o vikendu :D
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    tak prave jsem skakla na Kuban, jelikoz jsem v sobotu nezvladla Jirak a bez chleba uz jsem nemohla zit a docela zklamani - ten chleba tam vubec nebyl a zelenina taky nic moc, u nas na jiraku jsou sice jen stanky dva, za to ti jedni maji snad 6 druhu salatu, vcetne rukoly, tady to byly jen kedlubny, redkvicky, jarni cibulk a hlavkovej salat...a hodne kytek a sazenic, ktery me nezajimaj :)
    YFF
    YFF --- ---
    BALAENA: tak osobně žádný omezení zatím nemám, ale čistě mě to zajímá, třeba éčka, a co třeba vegani že? lidi, který dvají na životosprávu, tak třeba sledujou poměr žitné a pšeničné mouky, atd..takhle mi to přijde jako "upek jsem to, tak to sněz, a buď rád, že v tom nejsou švábi" jenže já jsem holt takovej trouba, že neumím dost prudit
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    YFF: mě ne. ten, kdo nemá v jídle žádný omezení, si to neumí představit, takže to nepokládá za nutný.
    YFF
    YFF --- ---
    BALAENA: no právě, ale tohle by tuplem neměl být problém ani u toho farmáře, který má narozdíl od hypru celkem omezený sortiment, přece by mu nepřidělalo tolik práce, kdyby svým p"o"davačům dal nějaký takovýhle papír, co v čem je, takže mě to docela překvapuje
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    CMLKA: ve velkých obchodech mají skutečně povinnost složení na požádání předložit. Mám ověřeno, že když v Globusu (vyzkoušeny 2 provozovny), v Tescu (3 provozovny) nebo v hypernově (1 provozovna) odchytíš někoho od pečiva a požádáš o složení, přinesou desky nebo svazeček papírů a nechají tě v tom někde stranou listovat.

    dost možná by mi ten jeden konkrétní koláč našli i sami, ale na to, aby mi tam půl hodiny listovali ve snaze najít, v čem by nebylo vejce, nemají ty ženský na place dost času, to beru, navíc já už mám to hledání v oku a mám to probraný rychleji. pak už je jen případně odchytím znovu a nechám si ukázat, který koláč je ten (dejme tomu) "Znojemský svatební"
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    YFF: jasny, vim, ze to tak neni, ale spravne by ti to meli bejt schopny rict...btw me to v kramech taky docela stve, ze jak u nebalenejch chlebu nepisou slozeni, dost casto to je pak nakup stylem pokus omyl..
    YFF
    YFF --- ---
    CMLKA: joj, no jasně:)
    tuhle jsem se ptala /ne na trhu, ale v krámu/ jaký je rozdíl mezi tukovým a pivním rohlíkem..
    ..kdo čeká, že mi paní odpověděla, že pivní se dělá z piva a tukový z tuku, tak to ne:))
    ..dozvěděla jsem se, že pivní je tužší a tukový je nadýchanější..inu, proč se nezeptat, když tohle člověk zjistí tak nějak sám, ale na složení, to aby si sebou nosil sadu malý chemik či co, pak už jsem se radši na nic ani neptala
    TERMOT
    TERMOT --- ---
    Slavnostní otevření farmářského tržiště na Praze 1

    BALAENA
    BALAENA --- ---
    LEPEK: jo? na otázku, jestli v tom šátečku je vejce, se zpravidla dozvím "jé, já nevím... no možná jo, ve většině těst je přece vejce... já tady jen prodávám"
    jen jedinkrát se mi stalo, že dotyčný přiznal, že tady jen prodává, pak dodal "ale vydržte", zvedl telefon, zavolal bráchovi, kterej to peče, a tak dlouho s ním probíral, v čem jsou nebo nejsou vejce a ořechy, až mi jeden koláček vybrali
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    LEPEK: nemusi, ale kdyz neni, tak by ti ho meli rict prave
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    nejlepší je, když jim řeknu, že mám ta a ta omezení v jídle, tak mi řeknou, no to je v pohodě, to tam není...ale co tam je, to neřeknou...

    tak se s nima pak už nebavim a jdu pryč... příště se ale připravím a trochu se s nima o tom pobavím...vždyť na jídle musí být uvedeno složení, ne?
    CIA
    CIA --- ---
    LEPEK: Řekl bych, že jsi trefil hřebíček na hlavičku.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    LEPEK: proto na farmtrzích nekupuju pečivo. dopátrat se, jestli v těstě není vejce, se ukázalo nad moje síly, a zase se mi moc nechce jako bonus ke koláči dítěti volat rychlou...
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    mě třeba hodně štve, jak někteří prodejci na věcech nemaj složení- např. medový čokokrém nebo škvarková pomazánka. Když se jich pak člověk zeptal, tak byli velice neochotní a proč to jako chci vědět. To se bojej, že to začnu vyrábět taky nebo co?! ;)
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    IKARIE: jj, prosím :)
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    srálo by dát na nástěnku?
    Farmářský trh Pardubice | České Farmářské Trhy
    http://www.ceskefarmarsketrhy.cz/farmarsky-trh-pardubice
    2. Farmářský trh - NOVÉ !!! | Město Kolín - oficiální stránky MěÚ
    http://www.mukolin.cz/2.-farmarsky-trh--nove-!!!-m613
    OLIII
    OLIII --- ---
    IKARIE: Zájem je.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam