• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    Chystáte se? Byli jste? Doporučite? Co si o nich myslíte? Cokoliv pro příznivce (možná i odpůrce?) farmářských trhů!





    FARMÁŘSKÉ TRHY NA WEBU

    Nakoupené zboží na FT nejraději ukládám do:

    191 hlasy od 161 respondentů

      rozbalit záhlaví
      YFF
      YFF --- ---
      BALAENA: no právě, ale tohle by tuplem neměl být problém ani u toho farmáře, který má narozdíl od hypru celkem omezený sortiment, přece by mu nepřidělalo tolik práce, kdyby svým p"o"davačům dal nějaký takovýhle papír, co v čem je, takže mě to docela překvapuje
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      CMLKA: ve velkých obchodech mají skutečně povinnost složení na požádání předložit. Mám ověřeno, že když v Globusu (vyzkoušeny 2 provozovny), v Tescu (3 provozovny) nebo v hypernově (1 provozovna) odchytíš někoho od pečiva a požádáš o složení, přinesou desky nebo svazeček papírů a nechají tě v tom někde stranou listovat.

      dost možná by mi ten jeden konkrétní koláč našli i sami, ale na to, aby mi tam půl hodiny listovali ve snaze najít, v čem by nebylo vejce, nemají ty ženský na place dost času, to beru, navíc já už mám to hledání v oku a mám to probraný rychleji. pak už je jen případně odchytím znovu a nechám si ukázat, který koláč je ten (dejme tomu) "Znojemský svatební"
      CMLKA
      CMLKA --- ---
      YFF: jasny, vim, ze to tak neni, ale spravne by ti to meli bejt schopny rict...btw me to v kramech taky docela stve, ze jak u nebalenejch chlebu nepisou slozeni, dost casto to je pak nakup stylem pokus omyl..
      YFF
      YFF --- ---
      CMLKA: joj, no jasně:)
      tuhle jsem se ptala /ne na trhu, ale v krámu/ jaký je rozdíl mezi tukovým a pivním rohlíkem..
      ..kdo čeká, že mi paní odpověděla, že pivní se dělá z piva a tukový z tuku, tak to ne:))
      ..dozvěděla jsem se, že pivní je tužší a tukový je nadýchanější..inu, proč se nezeptat, když tohle člověk zjistí tak nějak sám, ale na složení, to aby si sebou nosil sadu malý chemik či co, pak už jsem se radši na nic ani neptala
      TERMOT
      TERMOT --- ---
      Slavnostní otevření farmářského tržiště na Praze 1

      BALAENA
      BALAENA --- ---
      LEPEK: jo? na otázku, jestli v tom šátečku je vejce, se zpravidla dozvím "jé, já nevím... no možná jo, ve většině těst je přece vejce... já tady jen prodávám"
      jen jedinkrát se mi stalo, že dotyčný přiznal, že tady jen prodává, pak dodal "ale vydržte", zvedl telefon, zavolal bráchovi, kterej to peče, a tak dlouho s ním probíral, v čem jsou nebo nejsou vejce a ořechy, až mi jeden koláček vybrali
      CMLKA
      CMLKA --- ---
      LEPEK: nemusi, ale kdyz neni, tak by ti ho meli rict prave
      LEPEK
      LEPEK --- ---
      nejlepší je, když jim řeknu, že mám ta a ta omezení v jídle, tak mi řeknou, no to je v pohodě, to tam není...ale co tam je, to neřeknou...

      tak se s nima pak už nebavim a jdu pryč... příště se ale připravím a trochu se s nima o tom pobavím...vždyť na jídle musí být uvedeno složení, ne?
      CIA
      CIA --- ---
      LEPEK: Řekl bych, že jsi trefil hřebíček na hlavičku.
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      LEPEK: proto na farmtrzích nekupuju pečivo. dopátrat se, jestli v těstě není vejce, se ukázalo nad moje síly, a zase se mi moc nechce jako bonus ke koláči dítěti volat rychlou...
      LEPEK
      LEPEK --- ---
      mě třeba hodně štve, jak někteří prodejci na věcech nemaj složení- např. medový čokokrém nebo škvarková pomazánka. Když se jich pak člověk zeptal, tak byli velice neochotní a proč to jako chci vědět. To se bojej, že to začnu vyrábět taky nebo co?! ;)
      LEPEK
      LEPEK --- ---
      IKARIE: jj, prosím :)
      LEPEK
      LEPEK --- ---
      srálo by dát na nástěnku?
      Farmářský trh Pardubice | České Farmářské Trhy
      http://www.ceskefarmarsketrhy.cz/farmarsky-trh-pardubice
      2. Farmářský trh - NOVÉ !!! | Město Kolín - oficiální stránky MěÚ
      http://www.mukolin.cz/2.-farmarsky-trh--nove-!!!-m613
      OLIII
      OLIII --- ---
      IKARIE: Zájem je.
      IKARIE
      IKARIE --- ---
      v pondelnim tydnu jako hlavni tema farmarske trhy, nevyznelo to moc pozitivne (co se tyce puvodu ovozelu, nespravne vazeni etc.)
      z prazskych vyzdvihli klanovice a jirak. kdyby byl zajem, muzu naskenovat.
      KRALIK
      KRALIK --- ---
      CHARVYBURGER: co / kde konkretne byste radi prodavali?
      CHARVYBURGER
      CHARVYBURGER --- ---
      Zdravim, chteli bychom zacit prodavat na trhu. Ma tu s tim nekdo zkusenosti. Jak co se tyce potravinarske kontroly a co se tyce poplatku a tak. Klidne do posty. Diky.
      KUBAN88
      KUBAN88 --- ---
      MILUNI: teď to sem nesu... dobytek jeden řeznickej
      MILUNI
      MILUNI --- ---
      ZUZIPA
      ZUZIPA --- ---
      Mě na to ta křupavá strouhanka strašně chutná - naopak už jí nemáčim znova v másle;)
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam