• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    Chystáte se? Byli jste? Doporučite? Co si o nich myslíte? Cokoliv pro příznivce (možná i odpůrce?) farmářských trhů!





    FARMÁŘSKÉ TRHY NA WEBU

    Nakoupené zboží na FT nejraději ukládám do:

    191 hlasy od 161 respondentů

      rozbalit záhlaví
      SUNY
      SUNY --- ---
      LINOLEUMKA: bohužel nemám, ale kdybys sehnala, poděl se :) je fakt geniální!
      LINOLEUMKA
      LINOLEUMKA --- ---
      SUNY: jo ,)) nekdo recept?
      SUNY
      SUNY --- ---
      btw taky jste závislí na Louskáčkovi? :)
      COPPY
      COPPY --- ---
      letos chodím na kubáň poprvý, tak nemůžu srovnávat s loňským rokem. je ale fakt, že zatím je tam ovoce a zeleniny pomálu. co se mi ale, jako novopečenému zahrádkáří, líbí je spousta sazeniče. pro ty, co bydlí v bytě by snad mohl být zajímavý velký výběr bylinek za pěknou cenu od 10/15/20 Kč. já jsem si třeba pořídila mátu, kopr, mají tam bazalku, červenou bazalku, šalvěj, majoránku, pažitku, libeček?, tymián, rozmarýnu. dneska jsem pořídila sazeničky rajčat za 15,- do zahrádky. ale měli i rajčátka na balkón a myslím, že i jahody na balkón. jiank spoustu kytiček afrikány (7,-), macešky, muškáty taky do 15,- atd.
      a jak už jsem psala sazeničky od 2Kč saláty, ledové saláty, kedlubny, myslím snad i kapustu ... víc už si nevzpomenu:)
      OIIIK
      OIIIK --- ---
      HRANIKA:Trhy na Kubani nove provozuje mesto samo, slysela jsem ze jsou horsi nez byly, imho je to jen tim, ze zatim neni zelenina a ovoce tak to vypada ze tam nic neni, ale farmari a prodejci se tam presunuli skoro komplet.
      SOLEI
      SOLEI --- ---
      Nevím jak Náplavka a taky nevím co na trhu obvykle sháníš. Ale Jiřák je stále stejně nepřehledný a firem neubylo jen se trošku pozměnily. Řekla bych, že přibylo občerstvovacích stánků kam si okolní jdou na něco k obědu. Trochu moc se rozšiřuje fish point.
      HRANIKA
      HRANIKA --- ---
      Slysela jsem ze trhy na Kubani jsou letos pod mestem a uz ne pod tou firmou co dela Jirak a Naplavku. Pry to neni co to byvalo, zaznamenali jste nekdo rozdil? Mam to trochu z ruky, tak se chci nejdriv informovat nez vyrazim, diky
      KRKA
      KRKA --- ---
      COPPY: me prave jeden znamej tvrdil ze ve stredu, proto se radsi ptam nekoho, kdo tam byl - diky!
      COPPY
      COPPY --- ---
      jen připomínám. asi nejucelenější přehled českých trhů. jsou tam k nalezení právě i termíny konání: http://www.ceskefarmarsketrhy.cz/
      COPPY
      COPPY --- ---
      KRKA: jsou tam v úterý a ve čtvrtek. a určitě i v sobotu...
      KRKA
      KRKA --- ---
      COPPY: prosim te, na ty Kubani jsou ve stredu nebo v utery?
      COPPY
      COPPY --- ---
      na kubáni tento týden taky začali trhy. zatím jen stánky z pečivem a cukrářskými výrobky a uzeniny. ovoce a zelenina jen asi jablka, brambory, kořenová zelenina a česnek (koupila jsem moravský, tak jsem na něj zvědavá, protože ho neznám). pažitky, sazeničky salátu a kedluben, kytičky. byl tam stánek, kde grilovali pstruhy a jiné ryby (cena takhle na oběd přijatelná 80,-). taky koření...
      no a pobavila mě paní, co měla stánek se ze zavařenýma polívkama a omáčkama:) .. ale věřím, že to měla podstivý

      v kobylisých na metru už taky fungujou trhy, ale co jsem tam byla zhruba před týdnem, měli to ještě celkem chudé...
      SAMOUT
      SAMOUT --- ---
      OIIIK: Na Náplavku vždycky jezdilo rybářství Liběchov (obec vedle Mělníka)
      OIIIK
      OIIIK --- ---
      supr, díky moc za info
      (jinak to rybářství Chlumec píše, že přímo u nich pstruh ze sádek za 120,-kč/kg)
      SOLEI
      SOLEI --- ---
      Info je ověřené tak, že jsem tam tento pátek byla a domů donesla tříkilového kapra v bezvadné kondici. A co se týká adresy to bude horší, na internetu to neumím najít a nejsem si moc jistá jestli se to opravdu jmenuje Ráj ryb.
      Fakt nechápu chlumecké rybářství proč nemají na svých stránkách seznam odběratelských prodejen.
      OIIIK
      OIIIK --- ---
      SOLEI: to máš ověřené info_? mohl by jsi mi zjistit co je to za rybářství? moc díky
      SOLEI
      SOLEI --- ---
      Ta cena je bohužel vysokohorská přirážka, zvlášť když si uvědomím, že jsou to stejné rybky ze stejného rybářství jako v Tescu kde mi je picnou kdykoliv taky.
      OIIIK
      OIIIK --- ---
      SUNY: na Jiřáku určitě bude mít kuřata farma Štěpánovsko
      na Náplavku jezdí s kuřatama Beranovi, pstruzi jsou tam živí v kádích, na místě ti je picnou, cena je tuším 147,-Kč za kilo
      SUNY
      SUNY --- ---
      SOLEI: už vím :-) já tam jezdila do školy, to najdu, děkuju! Vyrazím už dnes, ve středu zkusím ty na jiřáku :)
      SOLEI
      SOLEI --- ---
      Uf, já ti nevím jak to přesně popsat, tušíš co je to Rokytka? Není to naproti přes cestu jak je Galerie je to na stejné straně. Myslím, že je to Sokolovská 570 nejsem si moc jista. Jdeš podél tramvajových kolejí z kopce tak že máš galerii za zády, po levé straně mineš úřad, potraviny (Rokytka, je tam i sekáč na váhu), hospodu a dojdeš k malilinkatému krámku kde kromě ryb mají i zvěřinu a drůbež jako husy, kachny a tak. Je to malinký krámek, ale neměl by být problém ho najít.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam