• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    RIP
    RIP --- ---
    Pokud někdo občas zabrousíte do Klánovic, hlásím, že se tam zase objevili lidi prodávající olivový olej a olivy ze svého statku v Andalusii, blízko Jaen. Dvoulitrovka oleje stojí skoro pět kilo, ale je to o tolik lepší než valná většina toho, co se běžně koupí v maloobchodě, že se to dá bez zaváhání doporučit.
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    RASTABERRY: pán s moštem mi taky chybí, ale ten mi řikal už loni, že asi přestane kvůli rodině, měli nějaký rozepře o cenách či co.
    ty jo hudbu sem tam loni snad nikdy nepotkala a můj oblíbený zeleninový stánek tam furt je
    RASTABERRY
    RASTABERRY --- ---
    PETRA_CHATEAU: konkretne mam na mysli veci, rpe ktore som na Kuban rada chodila. Vzdy v sobotu tam iniciativa Buskerville robila koncerty, takze tam bola hudba, dobre kafe, miesali sa tam drinky, proste super atmosfera. Odkedy to vzala do ruk mestska cast, tak tam predavaju len predajci, ktori sa s mestskou castou dohodnu. Neviem, ako tie podmienky vyzeraju, ale pri mafianskej politike Prahy 10 z nejakeho dovodu vidim cernotu. Faktom ale je, ze sa na to vykaslali predajcovia, u ktorych som kupovala najcastejsie - pan, co predaval jablecny most, dalsi pan, co predaval vajicka a moje oblubene susienky. Je tam zrazu vela vina a pekarni. Ak si chcem teda kupit mrkvu, na trhu ju kupim, ale podla mna tie trhy stratili spirit. Jedina vyhoda, ktoru v prevzati mestskou castou vidim je, ze tam chodi polovica ludi, takze sa clovek netlaci.
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    RASTABERRY:
    muzes to prosim trochu rozepsat?
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    RASTABERRY: nepřijde mi nějak zásadní rozdíl oproti minulýmu roku
    RASTABERRY
    RASTABERRY --- ---
    PETRA_CHATEAU: a aj to tak vypada...uz tam nechodime. :|
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    CULI: kubáň letos provozuje měststká část
    CULI
    CULI --- ---
    MARIPOSA: diky .)
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    CULI:
    Farmářské trhy - Vitalia.cz
    http://www.vitalia.cz/kalendar/farmarske-trhy/201227/1/

    jinak ta kuban je v utery, ctvrtek a sobotu
    CULI
    CULI --- ---
    na strankach farmarsketrziste.cz pisou, ze provozuji pouze naplavku a jirak :( nevite o nejakych pondelnich trzich?
    Mohla bych to zkusit na kuban, jednou jsem jela kolem, vypsane byly myslim ctvrtky,ale byl uplne jiny den ....
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    že by prázdniny?
    CHANA
    CHANA --- ---
    Dnes jsem vyrazila do Modřan na Sofijské náměstí, kde má být trh a není tam! Nevíte někdo proč? Žádné vysvětlení tam nikde neviselo
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    ted o vikendu na jiraku probehnou farmarsky trhy ala italie, vic info tu:
    Italští farmáři jsou v Praze, zítra začne Gusto del Cilento (Praha 3)
    http://www.praha3.cz/mestska-cast/zajimavosti/italsti-farmari-jsou-v-praze-zitra-zacne.html
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    SUNY: Asi jsem to zapomněla odeslat nebo to někde zmizelo, tož ještě jednou. :-) Rajčata (ze Slovenska) i skleníkové okurky jsem kupovala minulý pátek na trzích na Andělu. Rajčata výborný, ale docela drahý to tam mají..
    LINOLEUMKA
    LINOLEUMKA --- ---
    OIIIK: proc by davali.. taky bych nedala ale kdyz jeste ho prodavala melnicka pekarna tak rikali ze je tam nejaky sirup, ktery tomu dava tu chut
    SUNY
    SUNY --- ---
    OIIIK: hm myslela jsem si to, ale škoda.
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    OIIIK: tak nedali

    rajčata začnou nejdřív koncem května, papriky ještě trochu později
    RIP
    RIP --- ---
    SUNY: To víme zcela přesně: až uzrajou.
    SUNY
    SUNY --- ---
    OIIIK: to jsem zvědavá, jestli ho dají, trochu o tom pochybuji :)

    Jinak nevíte od kdy začnou být rajčata, okurky apod?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam