• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MINETŘeč a symbolika květin/ Bílá magie a vše kolem
    ARAGONIT
    ARAGONIT --- ---
    hmmm...je ještě magie na něco užitečná,když obyčejnému člověku vlastně stačí pricipy, které byli už popsnány v mnoha knihách o pozitivním myšlení včetně třena filmu:tajemství?
    REVAN
    REVAN --- ---
    Ale ano, pár lidí jsem určitě očaroval a pár lidí očarovalo mne :), zvláště ženy ;-))
    MINET
    MINET --- ---
    REVAN: To ani tolik ne,ale líbí se mi.
    A co ty? Umíš někoho "začarovat?" :-)
    REVAN
    REVAN --- ---
    MINET: Pořád ještě bílá magie?
    MINET
    MINET --- ---
    Bohové musí být šílení :D
    MINET
    MINET --- ---
    Bílá magie-Zaklínadla - Neviditelné síly
    http://invisibleforce.mypage.cz/menu/bila-magie-zaklinadla
    MINET
    MINET --- ---
    MINET
    MINET --- ---
    Zatim toho tu moc neni,protože nemám čas se tomu tady dostatečně věnovat. Píšu svojí bibli bílé magie vlastní rukou,kterou budu vydávat,tak doufam,že se mi povede :-)

    Jinak jsem jako malá holka zkoušela Magii lásky-spojení partnerů a můžu vám s klidem říct,že mi to vyšlo,ale musíte tomu věřit a perfektně se soustředit!

    Vaše zkušenosti uvítam,tak směle do toho. Doufám,že na nyxu najdu někoho kdo si na bílé magii ulítává stejně jako já :-)

    MINET
    MINET --- ---
    MINET
    MINET --- ---
    MINET
    MINET --- ---
    Miluju zázvor. Zdraví čaj :-)



    MINET
    MINET --- ---
    MINET
    MINET --- ---
    KALIPH
    KALIPH --- ---


    Slunečnice

    Proč se slunečnice otáčejí za sluncem? Opět nahlédneme do antických mýtů. Podle jednoho z nich to má na svědomí nymfa Klytie. Zamilovala se do boha slunce Helia a ze žárlivosti ublížila jeho milence. Byla potrestána tím, že ji bohové proměnili v květinu, která se neustále otáčí za tím, koho miluje.

    V řeči květin značí slunečnice přílišnou pýchu.
    MINET
    MINET --- ---
    ROMUALDO
    ROMUALDO --- ---
    nasrat:)
    MINET
    MINET --- ---
    ROMUALDO: Románku,posli mi radši kytičku :)
    ROMUALDO
    ROMUALDO --- ---
    co to????
    MINET
    MINET --- ---
    „Nechat mluvit květinu“ nebo „něco říci květinou“ – tyto citáty naznačují význam květin v naší řeči. Protože nejenom slovy můžeme vyjádřit naše myšlenky a pocity…Dříve neměli milenci tolik možností se volně scházet jako dnes, společenská pravidla jim to nedovolala. Proto vkládali svoje přání, stížností nebo prosby do kytice. Květiny byly zašifrovaným vzkazem pro to, co chtěli lidé říct nebo na co se chtěli otázat, ale neodvážili se to vyslovit nebo prostě nemohli.

    Kdo ovládal řeč květin, mohl o něčem výmluvně přesvědčit svou milovanou/milované, a to zcela beze slov. Dnes tuto řeč příliš nevyužíváme, protože ji většina lidí neovládá. Ale to neznamená, že tomu tak je správně. Druh květiny a její barva může říct mnohem více, než bychom dokázali pouhými slovy.

    Ale jak se to vůbec stalo, že k nám květiny začaly mluvit? Kdo za to může?

    Musíme se vrátit na počátek 18. století k Lady Mary Wortley Montanu, která za svého času cestovalo do Orientu a podávala zprávy o komunikaci skrze květiny ve svých „Dopisech z Orientu“; od této doby se dostala řeč květin na veřejnost a začala se běžně používat.

    Předtím byly květiny v Evropě sice znamením lásky a galantnosti, ale teprve od této doby dostaly nový netušený rozměr. Kromě toho, že byly krásné, měly v sobě skryté tajemství.
    KALIPH
    KALIPH --- ---


    Hyacint je pod ochranou Boha Apollóna, znamená hravost, energii a optimismus:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam