• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JACKERKLDR - Korejská Lidově Demokratická Republika

    Aktuálně



    • Doporučuji další dvě fotoalba z KLDR. Odkazy odsud z diskuze, jsem dal na nástěnku.

    • A dále rozhovor s Kim Jong-namem, nejstarším synem Kim Jong-Ila.
      TADY.
      Kim Jong-nam měl být příštím vůdcem KLDR. Teď se podržte, cituji: Following a much-publicized botched attempt to secretly visit Japan's Disneyland in May 2001, he was thought to have fallen out of favor with his father. Vůdcem KLDR se kvůli návštěvě Disney-Landu tedy nestane.
    rozbalit záhlaví
    PIPPO_SPARK
    PIPPO_SPARK --- ---
    FUMO: to je možné, ale přeci jenom skoro 60 let rozdělení asi dělá svoje ...
    FUMO
    FUMO --- ---
    PIPPO_SPARK: tak dřív ale naopak hodně jižních korejců protestovalo proti rozdělení korei, ne? A chtěli sjednotit, ne?
    PIPPO_SPARK
    PIPPO_SPARK --- ---
    Já jsem také četl kdysi článek, že mladí jihokorejci nechtějí sjednotit koreu z důvodů, že je to už jiný stát, mají jinou kulturu a myšlení. Přejí jim tam svobodu, ale sjednotit nechtějí. Tahle myšlenka se mi taky líbí ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    TEKKIT: ja sa im ani nedivim, viem si predstavit ze hafo cinskych a juhokorejskych firiem tam ma zriadene pobocky kde maju pracovnikom prakticky zadarmo - a nemusia sa bat, ze by sa niekto stazoval, lebo kto sa bude stazovat skonci v pracovnom tabore
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DZODZO: já už jsem asi před třema rokama četl zajímavej článek o tom že "osvobození " KLDR vlastně není v ničím "zájmu" ...že to minimálně sousedům (JK, JPN, CHINA) vyhovuje jak to je....taky zajímavej pohled na věc
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Pozor na čierne labute | Fórum | komentare.sme.sk
    http://komentare.sme.sk/c/5616716/pozor-na-cierne-labute.html

    ak by sa to stalo bude chvilu trvat nez si zvyknem na "jednu" Koreu
    LOKI007
    LOKI007 --- ---
    chcete videt kde bydli kim joing il ?

    This is one Kim Jong-il's main residential complexes, located in the Ryongsong District, Pyongyang. It was constructed in the early 1980's by a Korean People's Army construction brigade. The complex includes houses for General-Secretary Kim, his sister Kim Kyong-hui and her husband Jang Song-thaek, and some members of KJI's administrative and personal staff. The complex's grounds include two banquet/function buildings; a basketball court; swimming pools; sauna; horse stables, bridal paths and race track; a shooting range; and auto racing track. This complex also includes a station for KJI's personal train and it is connected to Pyongyang's city centre by a subway system.

    DPRK Leadership Compound (Residence 22) Pyongyang(P'yŏngyang)
    http://wikimapia.org/5407284/DPRK-Leadership-Compound-Residence-22
    LOKI007
    LOKI007 --- ---
    informace o teto zoo jsou zde
    http://en.wikipedia.org/wiki/Korea_Central_Zoo
    v botanicke zahrade je mimochodem i pavilon kimchongilie
    takze pochybuji ze by se tam turista nedostal, ale asi tam jede busem
    LOKI007
    LOKI007 --- ---
    tak sem patral dal, ta zminena stanice vubec nelezi ve stejnojmene oblasti ale lezi mezi zologickou a botanickou zahradou, pobliz je i taesongsan zabavni park
    LOKI007
    LOKI007 --- ---
    ale myslim ze pravda bude prozajctejsi:

    Rakwon-dong, Potonggang-guyok, Pyongyang.
    This is the location of the headquarters and central offices of the National Defense Commission. "Rakwŏn" means "paradise".

    zdroj: http://wikimapia.org/4957945/Rakwon-dong

    ta stanice je zrejme u jejich pentagonu, tak tam proste nepustej turisty
    LOKI007
    LOKI007 --- ---
    Rakwŏn znamena raj, tak asi nechteji aby jim tam do raje chodili turisti :p jeste by tam pak chteli zustat a co s nima
    QUITE
    QUITE --- ---
    Nevíte něco o stanici metra Rakwŏn? V jednom dokumentu jsem narazil na to, že tam nepouštějí výpravy a na internetech o ní nic není. Tak by mě tak ze zvědavosti zajímalo, co tam schovávaj. :)
    LOKI007
    LOKI007 --- ---
    mimochodem o te vystave, z ktere jsou ty obrazky se mluvi i v tom rozhovoru co tu nekdo pastoval drive. s tim spanelem co se tak zblaznil do severokorejskeho rezimu ze se tam odstehoval a pracuje pro ne.
    BRAMBOROVY_KRAL
    BRAMBOROVY_KRAL --- ---
    LOKI007: Díky, díky, díky!
    QUITE
    QUITE --- ---
    PIPPO_SPARK
    PIPPO_SPARK --- ---
    ONITSUKATIGER:
    to dělá hodně společností vyvolávající fotky, já bych to prubnul a šel do toho :-)
    FUMO
    FUMO --- ---
    TEKKIT: zívá :-D
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    UGO: všimněte si že jeden uplně veprostřed ve třetí řadě zhora ZÍVÁ!!!

    "aha tak panáček se nám nudí, ona ho snad jako ta akce nebaví...mno pro takovýhle máme speciální tábory...tam je zábava od rána do večera"
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    TEKKIT: LOL! Genialni! ale v Copy Generalu na Andelu delaj puzzle z fotek..staci ji prinest na flashce...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    UGO: tak z týhle fotky udělat puzzle, tak bych vás chtěl vidět:))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam