• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TYKVEAntiFacebook
    ANGELINE
    ANGELINE --- ---
    Příběh nejmenované slečny:

    její přítel je magor a paranoik, nechal někoho vyhledávat o ní informace na webu,
    tedy in na fb a ona mi poslala svoje heslo, ať to rychle všechno zablokuju...
    A to jsem jí v tu chvíli znala asi dva týdny.
    Heslo k fb, heslo k emailu...když bude někdo chtít, tak může cokoliv.
    ANGELINE
    ANGELINE --- ---
    MISFIT: A to je právě ten průšvih... protože jak dobře znáš všechny, co si přidáš na facebook? I lidi, co znám třeba deset let, mě dokážou dost šeredně překvapit mimo facebook, a co pak v síti... nebo prostě jen maj na tagování jinej názor... Osobně netaguju nikoho předtím, než se ho zeptám, normální autorizace fotek...
    MISFIT
    MISFIT --- ---
    PETGRIDUS: No právě.
    GABRIELL
    GABRIELL --- ---
    NYX: A safra :) Chat mam uz od zacatku vypnuty, ale uz chapu, proc ho lide, co jsem cetl jejich rady, jak se ubranit hackerum na fb doporucovali vypnout :)
    NYX
    NYX --- ---
    GABRIELL
    GABRIELL --- ---
    Hele jenom tak pro moji zajimavost, kdyz uz je teda ten fb tak deravy a nepomuze ani spravne zabezpeceni... Kde jsou ty data nejak k dispozici nebo jak se k nim teda clovek dostane? A rovnou jako priklad vynechte ten balik dat, ktery byl na torrentech, ptze to byl pouze jmenny seznam lidi a adres jejich profilu, ktere sli verejne videt, coz je dostupnejsi mnohem snazsim zpusobem :)
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    APIN: ono to neni o fb ale spis o lidech
    APIN
    APIN --- ---
    Porád řešíte, jak si kdo nastaví soukromí a viditelnost. To ovšem nehraje roli, jakmile už něco na stupidbooku je, tak to je VEŘEJNÉ a nemá moc vliv úroveň zabezpečení, protože i kdyby to bylo sebevíc zamknuté a zakázané, fb je tak idiotská, děravá a nebezpečná aplikace, že o nějakém "soukromí" prostě nemůže být řeč...
    Na jedné akci jsem taky v pátek večer pujčil jedný holčině foťák a ač jsem příliš nedoufal, tak se mi v sobotu odpoledne vrátil s plnou 2GB kartou a kdybych chtěl, tak jsem mohl hodně lidem hezky zavařit (například kdybych zveřejnil fotku jendoho vojáka z povolání, jak si odpaluje skleněnku apod.) a to ani nejsem na fb...
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    BRASILMAN: A Orkut mas?
    BRASILMAN
    BRASILMAN --- ---
    FUCK OFF FB!
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    GABRIELL: na to je řešení vystupovatpod nickem a jen známým, které chceš mít v přátelích, poslat zprávu kdo jsi, ale uznávám, je to kostrbaté.
    GABRIELL
    GABRIELL --- ---
    KOC256: V tomhle je fb slabsi. I kdyz si nastavis maximumalni skryti, tak te pri hledani na fb najdou kamaradi kamaradu. Ale jinak se jde snadno vypnout, aby ti nenasel google, ap. a skryt uplne vsechno, takze i kdyz by te ti kamaradi kamaradu nasli, tak by nevideli nic jineho nez tvoje jmeno a tlacitko pridat si te jako kamarada ;)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GABRIELL:
    a mohl bych sebe 100% zab.lokovat pro vsechny a striktne povolovat jen urcite uzivatele? s tim ze by me neslo nikde nijak najit?
    GABRIELL
    GABRIELL --- ---
    KOC256: Nejbrutalnejsi, co bys mohl udelat je primo C zablokovat a nevidel by vubec doslova nic od tebe, proste bys pro nej neexistoval.
    Mirnejsi nastaveni by bylo nahodit, co jenom muzes na viditelnost jenom pro kamarady a ne kamarady kamaradu a samozrejme si to jeste muzes pojistit tim, ze to das pri psani doslova viditelne jenom pro daneho cloveka ;)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    konecne rozumny klub o facebooku :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GABRIELL:
    no znam to jen z doslechu ale co kdyz A kamaradi s B a B s C ale ja nechci kamaradit a nic v podste ukazovat C. Slysel jsme ze pokud ja neco napisu B tak C to automaticky vidi. je tomu tak? To by mi treba vadilo...
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    GABRIELL: Presne tak. :-)
    GABRIELL
    GABRIELL --- ---
    KOC256: Ja nejsem zase ultra pro :) Jenom si myslim, ze kdyz to clovek umi pouzivat rozumne (=spravne nastavi co chce ukazovat/co nechce, neda tam zbytecne moc dat, pridava si kamaradi opatrne, ap.), tak je to sikovna zalezitost :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GABRIELL:
    tak ja nejsem uplne proti FB ale jde presne o to jaky to je mor. jak kde kdo honi pocty lidi co te sleduji nebo te maji za pratele atd. jak vidim jake tam jsou mody na ukazovani podivnych fotek a honeni si ega kdo co zrovna dela ze proste me to strasne odrazuje. Jako pokud by to bylo neco jako spoluzaci.cz ale ve vetsim meritku tak je to naprosto v pohode...

    ale vetsim meritkem vznika prave tento neduh...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GATTA_NERA:
    horsi kdyz se nejak krizove k sobe ty skupiny dostanou...

    a neni to tak slozite. S brachou jsme od sebe 10 let a jeho spoluzak je treba bratranec od meho byvaleho spoluzaha. nebo kamarad od moji pritelkyne ktera bydli v jinem meste(vesnici) je spoluzak od spolupracovnika. a takovych rychlych propojenich na rozlisnych zajmovych skupinach by se naslo hodne...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam