• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TYKVEAntiFacebook
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    WANAH: a kdyz to nevyjde, alespon se vyberou prachy na neco uzitecneho :)
    WANAH
    WANAH --- ---
    KRMELEC: Náhodou příjde mi to jako super způsob jak se zbavit těhle hrůz .
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CYBERWOLF: to je vydíračka, ne antiFB :)
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    CYBERWOLF: ten článek je úplně vo hovně a na hovno a hovno z toho. Já říkám hovno! :c)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Lady Gaga se vzdala Facebooku kvůli charitě, k nápadu se přidal i Timberlake - iDNES.cz
    http://kultura.idnes.cz/lady-gaga-se-vzdala-facebooku-kvuli-charite-k-napadu-se-pridal-i-timberlake-1rl-/hudba.asp?c=A101129_185347_hudba_jaz

    Na prvni pohled docela dobry napad:)
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    NYX: díky
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NYX: předběhl si mě, teď jsem sem s tím šel :-) a tohle se mi poslední dobou děje pořád...
    CHEESS
    CHEESS --- ---
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    RUDOLF: ja bych pockal par mesicu, treba to jeste zmeni :)

    Ale ciste teoreticky, kdyby misto crawleru pouzil brigadnika, tak to proti pravidlum take neni :)
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    CYBERWOLF: postoval to nyx asi v horizontu roku
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    CYBERWOLF: o api vím, ale myslím že ten důvod ke crawlování měl.. ale na graph api versus crawlování.. ale imho je základ, přes api se nedostaneš k seznamu lidí, tj. nevytvoříš síť. např: https://graph.facebook.com/btaylor/friends? -- vyžadujete token, aby zjistil jestli jsi k tomu autirozavný, zkoušel jsem i na sobě a nepustilo mně to a to mám snad všechno veřejný .. snad kromě narození, telefonu a mailu.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    RUDOLF: to ja zas nevim, neco blizsiho by nebylo?

    Co vim, tak z api je mozne dostat veskera verejna data pouze zadavanim id (treba https://graph.facebook.com/1234567) a to jak o lidech, tak strankach nebo aplikacich. Pokud vim (samozrejme se mohu plest, ale myslim si ze ne), tak facebook k tomu ma v zasade akorat pravidlo "You will not collect users' content or information, or otherwise access Facebook, using automated means (such as harvesting bots, robots, spiders, or scrapers) without our permission."

    Takze kdyz to bude tahat rucne brigadnik, nebo facebook da svoleni pro automat, tak neni problem :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Facebook nejspíš zablokoval X-Bank Game (česká AXA Bank) * Daniel Dočekal * POOH.CZ *
    http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2016637
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    CYBERWOLF: no já si pamatuju toho chlapíka co crawloval FB, a když udělal analýzu, FB pro něm hned šmátl.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    RUDOLF: akademicka sfera muze z facebooku vymamit informaci vic nez dost i zadara ;)
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    KRMELEC: mně celkem jedno co řeší BFU, počítače přošli demokratizací a káždý hovádka je používá, FB vystihl přesně co lidi zajímá, zveřejnil osobní život - kalvínskej sen čumět si navzájem do oken je zde. Tentokrát nejen na vlnách morálky, ale na spodních proudech komodifikace. Dokonalej obraz toho, čeho se bojíme - počítačová analýza vlastních životů. Můžem bojovat pro kamerám, proti sledování pohybu telefonů, proti uchovávání našich net činností poskytovateli - ale na FB se každej dá zdarma, aby byl součástí - protože se stává součástí hry. Komerční firma byla úspěšnější než stát s jeho vrozenou snahou bdít nad svými členy. Což as si začnou státy kupovat informace na své ovečeky? Tj. vyhrožovat FB nemůžou, ale koupit si informace je přesně v intencích FB. Kapitál je mocný:-)

    A mně sere jediné, proč ty data nemůže mít akademická sféra? Protože není zákazníkem, protože z pohledu jiných firem, by dostala něco zdarma, což by ohrožilo jejich obchodní model.
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    já vám vůbec nerozumím a angličtinou to není :c(
    To je asi tím, že už na ten FB fakt nelezu...
    BACHA!, je z toho postižení sedacího ústrojí... pomalu ale velmi pomalu tam sestupuje mozek a mohli byste ho při dlouhodobém užívání FB i vysrat! V případě vysrání mozku už ani nechoďte pro radu ke svému praktickému lékaři a spláchněte se.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    RUDOLF: This is the message we received from Facebook after re-opening the Arabic page. The page was closed after a wave of malicious reports was sent about the page with false accusations.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    _A5_: dobře že s ním jde jednat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam