• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TYKVEAntiFacebook
    PSYTKA
    PSYTKA --- ---
    !!!!FACEBOOK = FUCKBOOK!!!!
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Me naopak posledni dobou nasira a to tam ani nechodim. Napriklad na kazde reklamne na smartfone je na tom smartfonu mimo jine logo facebooku. Na kazde druhe strance je sdileni na facebooku. Kazdy druhy clovek v tramvaji, ktery mluvi a neni to samomluva nebo telefon, tak blafe o facebooku...

    je to mor
    FANAE
    FANAE --- ---
    POKE10002: Me uz facebook skoro tejden nenastval, docela pokrok:)
    POKE10002
    POKE10002 --- ---
    Dnes jsem se po roce a kousek znovu přihlásil do účtu na FB který měl být dávno smazaný (požadavkem na FB o deaktivaci). Provedl jsem tedy smazání všeho obsahu (přátel, příspěvků, dat, atd. - moc jsem tam toho neměl ale i to málo jsem prostě smazal), v nastavení jsem všude nastavil Pouze já a teď čekám co se stane ... Za pár minut, co jsem se odhlásil a znovu přihlásil mi FB sdělil že můj účet je nastaven na malé zabezpečení a že to musím hned napravit, a to vše jenom proto, že jsem neměl uvedený svůj mobilní telefon a alternativní email a že jsem neměl u některých položek v nastavení soukromý uvedeno "Mohou všichni". Fakt k smíchu :) Nedělám si iluze o tom že i to málo dat, které jsem smazal bylo skutečně smazáno, spíše označeno jako nezobrazovat. FB nevěřím a jsem rád že ho nepoužívám i když jsem v očích některých přátel "divnej" :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    Ale asi fejkový..to bude nějaká kampaň, neví o tom někdo něco?
    OTZ
    OTZ --- ---
    WTF? FB získává další rozměr, statusy jsou k vidění v metru na dveřích..
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    XCHAOS: hlavně ten článek obsahuje spoustu další AntiFa odkazů, což je fajn
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    XCHAOS: rekl bych, zes to na nyx uz daval, protoze jsem to videl a nevim jak jinak bych se na to dostal :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    jedna starší záležitost... ale odkaz na ní jsem kupodivu na NYX ještě nikdy nedal (dokonce je to z doby, kdy jsem ještě účet na FB měl :-)
    TečkaCZ - Deset důvodů, proč odejít z Facebooku
    http://teckacz.cz/989
    NYX
    NYX --- ---
    BRASILMAN
    BRASILMAN --- ---
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    ARKIN: já nevím, já na Facebooku nejsem :)
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    KEDRIGERN: otázkou ale je, zda pak takovéto „textové“ označení bere v potaz i ta automatická detekce obličejů.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ale nevím jak s kalkulem zamává označení tuny lidí na fotce s bradem pittem přejícím vánoce...
    z tohohle důvodu bych řekl jde i velice dobře fingovat život naprosto imaginární osoby
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    VON_GILOTINE: Tak to není pravda. Když dáš na FB označit, tak tam můžeš:
    a) Vyplnit uživatele z tvých přítel
    b) Napsat text (běžně tam jsou označení lidé, kteří nemají na FB účet)

    Ale je na tom hezky vidět, že FB je jen jednoduchý nástroj. Stejně tak mohu vystavit u sebe na stránkách fotku a tvrdit, že na ní někdo je...
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    VON_GILOTINE: a pokud jsem ho kdysi měl?

    Vím, že všechny údaje o mně tam prostě jsou, stejně jako materiál, který jsem tam nahrál (více či méně viditelný). Nicméně mohu např. v tomto rozpoznávání obličejů figurovat i jako býv. majitel dnes zrušeného účtu? Myslím tím z pohledu běžného uživatele, že z pohledu FB už jsem prostě nesmazatelně zapsán, to vím :)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    VON_GILOTINE: děkuju, taky mi to přišlo dost ujetý...
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    TEKKIT: dokud nemas facebook a nikdy si ho nemel, tak 1&2&3 NE
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    čau, už jsem to tu kdysi psal FB nemám a ani moc představu o tom jak funguje jeho uživatelské rozhraní...proto se chci jen zeptat (možná blbě):

    narážím na článek s "automatickým rozpoznáváním obličejů". Jak jsem pochopil lze na FB označovat (tagovat) fotky...

    1) může se tedy stát že už mě klidně mohl někdo známej na nějaký fotce označit (přidělit obličeji jméno)?
    2) je možný že na základě toho už mě FB příště pozná a rovnou označí sám?
    3) bude možný potom v nějakým vyhledávajícím okýnku zadat moje jméno a vyhledat takto tagované fotky?

    Jde mi čistě o to, že pokud ano, tak se tam v podstatě může vytvářet moje galerie o níž nemám potuchy...Pokud tam někdo má účet, tak si za to může sám, ale mě by to teda dost vadilo...

    Zdůrazňuju že mi nejde o flame, nerozumim tomu, kdo ano jen stačí 1.NE, 2.NE, 3.NE a nemusíme se v tom babrat...děkuju
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    NYX: hmm diky za podnetny informace. o tom html5 store sem premejslel jenom v souvislosti s ukladanim klice... asi je to trochu nerealny a stejne jedinej kdo by data moh prohledavat je ten user kterej je bude mit v ty cache, coz je taky problem a nemluve o tom, ze by nekdo potreboval pristup z vic prohlizecu.... to by se asi zblaznil... i kdyz nejaky rozumny cachovani... no nevim, vyhledavani to asi neresi, ale teoreticky muzes mit sifrovanej fulltext index...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam