• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TYKVEAntiFacebook
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HONZA911: a to je to, co lidi obdivují nejvíc, to je pravda. vlastně i kdyby celý Zuckerberg byl jen virtuální identita - tak to, že je nejmladším "miliardářem/self-made-manem" je zřejmě to, přitahuje k FB masy (spolu s tím, že je to pro ně zadarmo)

    ale co když je to celé fígl ? díky FB už ani celebrity nebudou muset být reálné :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERWOLF: já myslím, že přátelství s virtuálními umělými inteligencemi (které se na oplátku znají i s vašimi skutečnými známými, a je šance, že by třeba o vás "daly řeč"...) může být ta další módní vlna :-)

    v Japonsku se na tomto pracovalo už před lety...
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    XCHAOS: mozna, ale otazka je kdy a jak dlouho to bude trvat.

    Ja si myslim, ze FB poroste do te doby, nez bude mit vic uzivalu, nez je lidi na Zemi. Pak by treba jeste mohlo zacit nekomu vadit, ze na FB nejsou skutecni lide, jak si doted mysleli ale jakesi fiktivni identity usilujici o jejich informace, penize, zdravi, zivoty a pobodne.

    Soucasne se ale obavam, ze tomuto odhaleni zabrani novou sluzbou Facebook Pets, umoznujici zakladat profily, pripadne nejakym prulomem v programu SETI
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERWOLF: AOL byl pro Američany - zatímco FB umožňuje lidem předstírat, že jsou vlastně Američani :-) podobnosti by se našly.

    ale jinak skutečně ten postupný pokles se podle mě dá předpokládat.
    HONZA911
    HONZA911 --- ---
    Ať padne kdy padne, vyděláno už mají.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    XCHAOS: koncem roku 2012 se planuje uz ledacost, ale ze by klapnul zrovna ten pad facebooku, to se mi nejak nezda. Srovnani s AOL dle meho ponekud pokulhava, neb AOL jednak ponekud regionalni, druhak mozna padala deset let, ale predtim dalsich deset let rostla a nakonec AOL ve svem rozpuku mela nejakych 30 milionu uzivatelu, coz je k smichu i ve srovnani s Farmvillem, natoz facebookem a nakonec AOL a FB jsou uplne rozdilne veci, takze pokud k nejakemu zvratu koncem roku 2012 dojde, sazel bych spis na ten konec sveta nez konec facebooku (ten pojede jeste nejaky cas dal - kdyz armagedon, tak pekelny).
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    YBUKO: no, tak v mém článku jsem si třeba dovolil zmínit, že vzestup i pád AOL trvaly zhruba stejně dlouho. z toho by vyplývalo, že i FB by upadal v zapomnění zhruba stejně dlouho, jako rostl: tzn. pokud by přelom 2010/2011 byl jeho vrcholem, tak by cca za dva roky (někdy koncem roku 2012) mohlo dojít k pádu Facebooku.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    tak jsem dostal soukromou zprávou tady na NYXu upozornění, že s tím přirovnáváním FB k AOL mě uz předběhl Douglas Rushkoff , před cca 3 týdny. ale fakt věřím, že jsem to předtím nečetl:
    Facebook hype will fade - CNN.com
    http://edition.cnn.com/2011/OPINION/01/07/rushkoff.facebook.myspace/?hpt=Sbin
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    XCHAOS: Copak cas, ale jmeli! Jak se nam letos urodilo...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERWOLF: no ano... ale ono to tak je - rok 2011 ? rok, kdy generaci co ten rok maturovala napadlo, že Facebook není cool a trendy. prostě se Zuckerbergovi stane to, co nám všem ostatním: najednou už nebude mladý, krásný, úspěšný - ale jen nudný a bohatý, jako všichni před ním. čas nezastavíš.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    XCHAOS: ja myslel tu pasaz, ze je pro tebe odted FB oficiane mrtvy.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERWOLF: sorry... ale já jsem přesvědčený, že jsem přesně ten stejný Rushkoffův článek na CNN četl poprvé až dneska :-) holt telepatie je potvora, no.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    XCHAOS: uz zas? :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ok, poslední článek:
    TečkaCZ - Budoucnost Facebooku ? A pamatuje někdo America Online ?
    http://teckacz.cz/1101
    ... a jdu od toho. FB je pro mě odteď oficiálně mrtvý :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    tak takhle se to dělá, když vám FB bezdůvodně zruší účet :-) já trouba :-)
    Facebook-Deprived Man Sues For $500K - Slashdot
    http://yro.slashdot.org/story/11/01/31/1228201/Facebook-Deprived-Man-Sues-For-500K
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    XCHAOS: to se dá snadno vyzkoušet. stačí zkusit tyhle fiktivy nahlásit a uvidíš jak fb zareaguje.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HYNEK: jo, co je dovoleno bohovi, to není dovoleno volovi. a pokud si Prima zaplatila nějakou reklamu... dají jí pokoj.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Tak to bude ono :)
    MAREKI
    MAREKI --- ---
    CYBERWOLF: Myslím, že jo.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    MAREKI: vedle okna proti prostrednim dverim?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam