• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OMIZa málo peněz hodně muziky: PRODEJ ZE DVORA, FARMY, UDÍRNY...
    OMI
    OMI --- ---
    To je jako s burčákem: nemusí se skladovat, šlechtit, riskovat že se víno nevyvede, nemusej se čistit sudy, starat se o lahve, reklamu na víno, distribuci vína, jenom se naleje do PE-sudů a pryč s tím... a je dražší než víno.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    OMI: no prave ze to v lidech vzbuzuje pocit neceho vyjimecneho - tak to jedly nase babicky. a vubec jim nedojde ze je to proste jen surovy material ze ktereho pak bude med....

    to je proste nase posahana doba, smir se s tim.
    OMI
    OMI --- ---
    S těma plástvema to nechápu celý ty roky: dyť jednodušší přece je plástve nakrájet a basta, než stáčet med, dělat něco s voskem...
    Když jsem se je pokoušel koupit asi před deseti lety, včelaři trvali na tom, že to se přece nedělá, vosk se přece dá do výkupu a koupí se za to ...takový ty vyžehlený plástve, aby měly včely z čeho začít.
    Naprosto se mi nedařilo jim vysvětlit, že jim klidně ty listy koupím a přinesu. Prostě se to tak nikdy nedělá a basta.
    Dneska plástev stojí několikanásobek ceny medu.
    Doprčic, dyť to není FairTradeBio, co je to za módu?
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    OMI: jinak plastve sem videla na dejvickem farmarskem trhu, v mensi plastove krabicce - asi za 50kc
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    OMI: jo, a plastev mam doma uz jenom jednu, zpola snedenou :D. normalne je neprodavame, spis vyjimecne
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    LIMONADA: ale podotykam ze radsi v praze a blizkem (severozapadnim) okoli..kladno uz mam trochu vic z ruky
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    fnuk, kdyby jste mel nekdo tip na dobry med tak piste.....
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    VODOMERKA: omlouvam se pripadne za gramaticky a jiny cestinarsky chyby na tech strankach...
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    OMI: minutu od Vltavsky. na tech strankach je urcite prazska adresa :) http://www.vcelimed.eu/ vlastne dokonce tri :)). domenu jsem kdysi koupil tatovi k naozeninam :)
    MILLY
    MILLY --- ---
    A co takhle domácí vajíčka v Praze? .-) Má někdo tip na to, kde koupit?
    OMI
    OMI --- ---
    ARGANNAH: Já tam pracoval, měřil sjem tam když se tam razil ten kanál, takže já tam byl furt, ráno, večer... pořád. Takže jsem párkrát viděl jak vybalujou ta pětikilová balení z igelitů... Byl vždycvky velmi nerad, že jsem ho u toho zmerčil, jenomže já chodím jako zloděj koček... :_)
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    OMI: Je fakt, že přesně, jak říkáš, ve chvíli, kdy se tam prostřídali prodavači, tak ta kvalita dost klesla. Já jsem tam pak přestala dost jezdit, tak možná, že jsem si jenom prostě nevšimla, že prodává Davli
    OMI
    OMI --- ---
    VODOMERKA: a to bude kde?
    A co plástve?
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    med i u nas :) www.vcelimed.eu ale az pristi rok. letos strasne rychle vyprodano
    OMI
    OMI --- ---
    Kdyby někdo chtěl med, ať se zeptá idéčka EXCITE,
    bral jsem ho na Kladně a jsem s ním spokojen.

    A kdyby tady na západ od Prahy někdo měl tip na kravín s mlíkem... nemlžu furt jezdit do těch Koněprus...
    OMI
    OMI --- ---
    ARGANNAH: nevím kde bere ten česnekovej špek a takovýho věci, každopádně sýrový párky jsou Davle, špekbuřty Davle, značnou část jeho dalšího sortimentu najdeš taky v Komořanech když zahneš asi sto metrů dál do řeznictví naproti rohový hospody, která je od něj přímo vidět, nepamatuju se jméno dodavatele, Davle to nebyla.
    Nicméně je to podnik, firma, uzenářstí: drobná lokální udírna to byla v době, kdy tam neprodával ten divnej dědek, ale asi před pěti lety, kdy tam byl takovej velikej mohutnej usměvavej kluk, přísahal bych na to, že to fakt douzoval, několikrát jsem od něj držel věci ještě teplý, vonící kouřem...

    Začíná se mi to zase prolínat, ta fora... sory, tohle napravíme zapochodu.
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    OMI: Hele, to je mi nějaké divné, já Davelské uzeniny znám a přijde mi, že ten řezník prodává něco dost jiného
    OMI
    OMI --- ---
    ARGANNAH: Ten na modřanským parkovišti, bohužel, není nějakej malej uzenář, to je jenom taková finta-firma: oni berou ze zdrojů a prodávaj to pod designem rodinné udírny.
    Ten v Modřanech bere obvykle Davelské uzeniny, v jiných stáncích tohohle řetězce berou zase jiné zdroje.
    Což spíš je věc do toho primárního fora, ale musím napřed udělat rošádu, aby se to tam trochu uvolnilo a zpřehlednilo... abych řekl kulantně -- dostal jsem šach a udělám rošádu, doufám, že si toho porušení šachové etikety nebude nikdo všímat.
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    Taky mívá dobré uzeniny řezník, co stojí v přívěsu v Modřanech před strojírnami. A pokud jste od kaskády, tak u benzínky na kopci nad Štěchovicemi byl celé léto stánek s domácímo klobásami, vřele doporučuju, nejlepší, co jsem jedla. :)
    SSTTAANNAA
    SSTTAANNAA --- ---
    WAKO: no vicemene v tom, ze sli s cenama az moc nahoru...me osobne to zas tak neprijde, vzhledem k tomu ze moje spotreba neni az tak velka...a pak par lidi co ma vyrazne vyzsi spotrebu nez ja parkrat melo problemy se zasmradlou varkou klobas a masa (tusim ze od te doby nakupujou jinde)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam