• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEBaterky & Svítilny =€
    JIKE
    JIKE --- ---
    KA94: na blízko dost podobné, a když t onasvítíš na protější dům? jak to vypadá? podobně? kužel ?

    KA94: ty laserovky jsou jasný, kor zelený laser je viditelný paprsek i za dne. to se s bílym světlem nedá srovnat.
    ale zase je to něco nového a na něco jiného.
    teny super Olight je dobrý, ale zase nejsem v pozici, kdy bych to extrémě využil. .. je to sice paráda. ale mě stačí 2x warrior. a 1x Tiablo AA a 1x MTE AA . :D už bych byl přesvícenej :D

    BTW: dnes ode mě dostal děda a bab MTE na AA baterii s kolimátorem a s 1 modem svícení, pro jednoduchost pro stařečky.
    a byli unešení jak t osvítí, děda přitáhnul baterku ještě ze šuplíku s TUZEXU !! to jsem se mohl nasmát to srovnání. pro něj nepochopitelný. a taky se mi přiznali, že to svítilo tak málo, že na výměnu žárovky si vzali minule svíčku, mazec.. tak teď mají vystaráno. tu Maglite 2x AA co mají nachatě a ne v Praze je jim nahovno.. :D
    KA94
    KA94 --- ---
    Triton (vlevo) versus Warrior... Ohniska a dosvit podobné, Triton má kromě toho širší a méně výrazný světelný kužel kolem ohniska, zatímco Warrior spíš trochu užší a ostřeji ohraničený (užší reflektor)...

    KA94
    KA94 --- ---
    KA94: A tady zaostřená na dálku...

    KA94
    KA94 --- ---
    JIKE: Tady je - nastavená na široký kužel světla

    JIKE
    JIKE --- ---
    KA94: jo už to vidim.

    LED SVÍTILNA SE ZOOM MÓDEM (108mm) NAITECH CREE Q3 N A I T E CH - IT Technology
    http://www.naitech.eu/product/led-svitilna-se-zoom-modem-108mm-naitech-cree-q3-396/

    to je super, ale chtěl bych jí vidět v akci. a co vodotěsnost? nějak jsem to tam nenašel...
    JIKE
    JIKE --- ---
    KA94: tak to je pecka.

    co ta malá co máš? hoď link. to nevím co je naitech.. to mě zajímá, že tak svící, asi jak je malá a má ůzká reflektor. na blízko pak má zase moc ostrý kužel světla a oslńuje. ale na dálku proc ne.

    ten warrior jde odmontovat, normálně se vyšroubuje hlava, a hlava se vyšroubuje dál na výnměnu reflektrou.. mě to jde..
    KA94
    KA94 --- ---
    JIKE: Tak už je mám doma - Warriora 20 a NAITECH CREE Q3. Warrior má skvělej tvar reflektoru a menší rozptyl než Triton. Zřejmě dosvítí dál. Chtěl jsem je porovnat, ale Triton měl vybitý baterie - svítil slabě a pak se sám přepínal do nižších módů. Myslel jsem, že elektronika tu sílu svícení ohlídá - zřejmě ne zcela...
    Warrior je skvělej, ale jak jsem se díval do reflektoru, myslím, že u mého zboží není dioda úplně přesně vycentrována na prostředek reflektoru. Vadí to? Při svícení problém nevidím - je vytvořen spíše menší ostře ohraničený osvícený prostor a díky hloubce a tvaru reflektoru paprsky neunikají "pánubohu do oken"...
    Další věc: nemohu ten reflektor vyndat, abych ho vyměnil za ten hladkej. Jako by byl přilepen... Můžeš, prosím, zkusit, jestli u Tvého Warriora to jde? Teď nabíjím baterky do Tritona, ale vyzkouším to asi zítra.
    Ale co mne mile překvapilo, byl ten nejmenší přírůstek. Není sice zpracován jako Olight, ale ten protější barák přes dvě ulice - asi stopadesát metrů - osvítil naprosto výrazně a úzkým paprskem - a v tomto testu oba Olighty hladce porazil (jen 170 lm)!!! Ta čočka se reguluje prostým posunem hlavy svítilny a nemá žádné módy. Ale může mít extrémně velký rozptyl, nebo naopak úzký paprsek, který nablízko promítne na zeď obrázek diody a na dálku osvítí ostře patro ve 150 metrech. Až bude na trhu něco nad 500 lm se zoom optikou a čočkou, opravdu to bude stát za to!
    Pak sem hodím fotky...
    JIKE
    JIKE --- ---
    a tady je MTE 600lm .. míň se mi klepala ruka. paprsek je širší.ale taky dosvítí

    JIKE
    JIKE --- ---
    jinak jsem testoval dosvit svítilny na protější panelák. světla je venku sice celkem hodně. lampy, hvězdy a vůbec..

    je to focený na 4 sec tak sry za rozmazání

    ale je i vidět ten dosvit a barva světla. M20s dosvítí . panelák asi cca 100-150 m daleko + osvětelní..

    JIKE
    JIKE --- ---
    jinak, snažim se dohled výrobce týhle značky OLIGHT. a zatím jse mnačel china. ale díky kvalitě se mi to moc nezdá.. netušíte?


    JIKE
    JIKE --- ---
    MAGUMI: díky za info. takto je paráda, na tu velikost.
    vodotěsnost taky má.. supr
    rozptyl je asi malej, a kužel je užší, to je tim jak je reflektro malý ..
    typ diody má super..

    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    JIKE: No, na můj vkus by mohla mít trochu větší rozptyl, když dám ruku volně podél a svítím si pod nohy, tak hotspot nepokryje celou šířku těla, což by byl ideál. Je lepší na menší vzdálenosti, není to na noční procházky se psem v lese, ale na běžné potřeby městského člověka úplně stačí; ale když je potřeba, stačí ji postavit na stůl a prosvítí ti celou místnost nebo venku půl ulice. Ovládá se otočením hlavy, má tři stupně plus nějaké to blikání a já do ní používám primární článek, vydrží mi tak měsíc.
    JIKE
    JIKE --- ---
    KA94: kdy Ti přijde?

    btw:

    LED svítilny na AA baterie - MTE - LEDshop.cz
    http://www.ledshop.cz/index.php?vyrobce=MTE&id=led_svitilny%2Frucni_svitilny%2Fna_aa_baterie&hledej=

    tu v pravomám. nemá červený tlačítko. ale luminiscenční. a tu vlevo mám taky, ale dám ji jako dárek. je parádní. sice má 1 mod. ale svítí na 1 tužkovku velice dobře.. a za 450,- paráda..
    JIKE
    JIKE --- ---
    MAGUMI: 180 lm je feeer. co rozptyl světla a dosvit?
    ovládá se hádámotočením hlavy. vypadá dobře a je hodně malá.. článkyjsou ty RC.. co?
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    JIKE: Jj, tu mám na klíčích, je fajn.
    JIKE
    JIKE --- ---
    JIKE
    JIKE --- ---
    KA94: málo lm, velký rozptil moc velký.

    GALENIUS: to tiablo je jasná volba.
    nebo za ty prachy to malý MTE..

    KA94: jasná už jsem to pak pochopil :-) uvidíme co Ti přijde :-) štěstí je , že svítískoro stejně. defakto neznatelně tejně
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    KA94: Copak, budeš pořizovat?
    JIKE
    JIKE --- ---
    KA94: to znamená, že je to stejný? nebo že jsem si koupil tu co jsem nechtěl?


    KA94: a která je to co sis objednal? s těma 600hodinama na 5lumenů?

    nebo 150 hodinama na 10lm ,

    ?

    mě totiž přijdou na ledshop i svitilny eu uplně stejný parametrama???

    btw: ta svítivost je fakt uplně stejná... jinak kužel má stej warrior lepší.. uvidíme až budeš mít ten hladký reflektor..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam