• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Linux 6.9 Deprecates The EXT2 File-System Driver - Phoronix
    https://www.phoronix.com/news/Linux-6.9-Deprecates-EXT2
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    jako dycky ;)
    KARIBIKCZ
    KARIBIKCZ --- ---
    REFLEX: No vida, zahada vyresena, za vsechno muze docker :-)
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    KARIBIKCZ: pardon, koukám že jsem to poslal dřív než jsem to dopsal :)

    Ale rovnou si to vyřešil, baobab nezobrazil vše, když ho pustím jako root tak mi ukáže kde se mi schovává 200GB :)

    Díky moc

    KARIBIKCZ
    KARIBIKCZ --- ---
    SPIKE411: V pohode, muj prvni napad byl uplne stejny a pak najednou koukam, ze ta treti nudle je resize2fs.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    KARIBIKCZ: Jj, záhy jsem si uvědomil, že je to blbost, navíc ten resize2fs v jednom obrázku má, tak jsem se smazal.
    KARIBIKCZ
    KARIBIKCZ --- ---
    SPIKE411: df i resize2fs mu spolehlive hlasi novou, vetsi, kapacitu
    KARIBIKCZ
    KARIBIKCZ --- ---
    REFLEX: Chybi mi v tom prispevku dotaz, jestli to neni jen konstatovani. Pokud to je konstatovani, tak si protireci. Prvni screen s df jasne ukazuje, ze vyuzitelny prostor je 429G. Nevim, odkud se vzalo tech 250GB, z posledniho screenu se da vycist, ze v uzivateli pristupnych adresarich se schovava 188GB tj. jeste je nekde 216GB schovano. Bud nekde, kam se uzivatel spoustejici to cosi z posledniho screenu nedostane (treba v /root), nebo napriklad nejake stale otevrene souborove deskriptory (to by umel spravit reboot).
    VESNACH
    VESNACH --- ---
    CHOROBA: ha, tohle je prakticky "zdroj" rootu, vetsinu toho mam v zalozkach:)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VESNACH: root v linksu.
    Twibright Labs: Links
    http://links.twibright.com/
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    Ahoj,

    mel jsem disk rozdele na dva, na jedne casti ubuntu a na druhe misto pro win.

    Nakonec jsem tu druhou partition smazal a rozsiril jsem misto pro ubuntu, ted ma teda partition cca 450GB, ale realne muzu furt pouzit jen 250GB

    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    arstechnica, foss, toms hardware, Phoronix
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    VESNACH: https://news.ycombinator.com/news hlavně diskuze, ycombinator je silicon valley inkubátor a *hodně* těch diskutujících jsou velký ryby :)
    VESNACH
    VESNACH --- ---
    DANIELSOFT: to uz je zase mozna trochu moc - nejake weby, obdoby rootu?
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    VESNACH: The Art Of Unix Programming PDF?
    VESNACH
    VESNACH --- ---
    doporucte mi co mam cist v praci, abych nemel otevreny root, to nevypada cool....
    B3TL
    B3TL --- ---
    CHOROBA: mrdam to :D
    Sn-mek-obrazovky-z-2024-03-06-23-00-40
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    B3TL: delas fork githubu jo? :D
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    B3TL: Vyderžaj, pionier.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam