• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FRANILL: zkousel si tomu prikazu mount rici jaky filesystem ma pouzit. podle toho cobylo puvodne na tom raidu?

    napriklad: mount -t ext2 /dev/sdb1 /mnt/sdb1
    FRANILL
    FRANILL --- ---
    sdd = sdb - nainstaloval sem si Ubuntu uz primo, z toho livecd to uplne moc rychle neslo
    FRANILL
    FRANILL --- ---
    NELDOR: odpovi unknown filesystem type "linux_raid_member"
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    FRANILL: Jaktoze v tom vypisu mdadm jsou jen sda a sdb, kdyz tam predtim bylo sda, sdb a sdd?
    Kazdopadne - vypada to, ze to je opravdu raid1, coz znamena, ze bys to mel byt schopen primountovat jako normalni partisnu. Tj. proste "mkdir -p /mnt/sdb1 ; mount /dev/sdb1 /mnt/sdb1" (resp. sdd) apod.
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    DANYSEK: modprobe bcm43xx
    FATAL: Module bcm43xx not found.
    rfkill list
    0: hci0: Bluetooth
    Soft blocked: no
    Hard blocked: no
    Podle toho navodu, na ktery tu bzl odkaz je to ale OK:
    cat /etc/modprobe.d/* | egrep 'bcm'
    blacklist bcm43xx
    FRANILL
    FRANILL --- ---
    posilam hned
    FRANILL
    FRANILL --- ---
    Dostal sem na opravu linux server ktery uz nestartoval, nepotrebuju ho opravit systemove, staci mi jenom ty data z tech disku.
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    FRANILL: Aha... A proc nebootujes to Ubuntu rovnou na tom serveru, ktery se snazis spravit? :-) No to je fuk, hod sem jeste ty vypis z mdadm --examine, at zjistime co tam vlastne bylo za ty RAIDy...
    FRANILL
    FRANILL --- ---
    bootuju Ubuntu z usb z Macbooku, k nemu je pripojeny ten disk sdd pres usb - to je ten disk ktery potrebuju mountnout
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    FRANILL: Kdyztak jeste prihod vystp "lshw"

    FRANILL: Co je zac ten disk sda, ze pouziva GPT?! Disk sdb je predpokladam ten USB disk, ze ktereho bootujes. Sdd je zrejme asi nejaky z tech systemovych disku. Kde zmizelo sdc?
    FRANILL
    FRANILL --- ---
    NELDOR: Diky.

    fdisk - https://dl.dropbox.com/u/561859/fdisk.JPG
    mdadm poslu hned
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    FRANILL: Nabootuj to ubuntu a posli sem (nebo radsi pomoci treba pastebin) vystupy nasledujicich prikazu (vse pod rootem):
    fdisk -l
    mdadm --examine /dev/sd*
    FRANILL
    FRANILL --- ---
    Zdravim, potreboval bych poradit. Mam linux server - Suse Enterprise 10 ale nejak prestal startovat. Instalaci jsem nedelal ja a úrilis mnoho zkusenosti se spravou Linuxu nemam, ale za tenhle vikend jsem toho dost precetl. Co potrebuji je mountnout ten disk a obnovit z neho data. Mam Mac os 10.8 ale tam zrejmne neni reseni. Zkusil sem si udelat bootovaci USB ubuntu a nastartuju v pohode s ni do ubuntu 12.10. Ale disk se mi stale nedari precist. Infomace co vidis v Disk Utility na mac os nebo v Disks je jenom 3 oddily, sdd1, sdd2, sdd3 - a ze je ro Raid Linux. Nic moc jineho. Jak moho mountnout ten disk a precist z neho data. Byl tam dle vseho RAID1, softwarovy. Uz sem v koncich. Nasel sem navod ze v terminalu muzu nainstalovat disktype - ten mi nejde a na spravu RADI mdadm. Ale disk se nedari porad mountnout. :( Pls, poradte :)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    KILLER_BEE: modprobe bcm43xx (pod rootem) udela co?
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    taxem to udelal podle navodu, ale porad tu wifi vubec nikde nevidim. Poradite prosim?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DICK85: super :). Hlavně, že to funguje. Je to docela piplačka takové věci najít.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    DELVIT: tak jsem to ještě jedno překontroloval a ano měl jsi pravdu já měl celou cestu nastavenou takto chmod 770 /home/name/share_folder. Ale když jsem to zopakoval jen chmod +x /home/name/share_folder tak to najednou začalo celé makat.
    Tak ještě jednou děkuji za pomoc.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DICK85: podle me tam mas bud spatne privilegia nebo uzivatele: (podle hlasky canonicalize_connect_path failed for service v logu):

    mas urcite?:
    chmod +x /home
    chmod +x /home/name
    chmod +x /home/name/share_folder. Muzes dat pastebin log na tu cestu? (users a permissions?)
    DICK85
    DICK85 --- ---
    DELVIT: a log samby přímo uživatele kterej se snaží připojit : http://pastebin.com/LYWADqtX
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam