• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Jak je to Spectrou a Meltdownem na Linuxu? Uz mam updatovat kernel nebo se vyplati pockat. Koluji dost hruzostrasne hiatorky o mrznoucich pocitacich a samovolnych restartech na platforme Woken.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Asi tak. Skener na diáky co zapnu za X let. Widle s ovladačem na SD kartě. Boot z karty. Udělat práci. Karta zpátky do krabice se skenerem. Vlastně je to nedokonalá variace na neexistující Live distribuci Windows. Widle mají své C: na té kartě.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    AQUARIUS: a na třetí stranu je to HP....
    KAERO
    KAERO --- ---
    VYHULENY_UFO: mame pres to pripojene ruzne merici karty, celkem specializovane, a virtualbox si ani neskrt. navic maji velke prenosove rychlosti, ideal je pripojeni do pci sbernice v desktopu, ale v labine je desktop ponekud nepohodlny narozdil od notebooku.

    CHOROBA: holt merici pristroje v cene 0,5 mega a vic maji vetsi zivotnost nez pocitacove sbernice, to je bezne. treba kvuli jednomu specialu udrzujem funkcni windows xp, jinak to proste nejede.
    SUK
    SUK --- ---
    CHOROBA: Avolites Titan Mobile ve virtualu nefunguje sam o sobe nijak moc dobre. A zvukovym vecem bude ta vrstva navic pravdepodobne pridavat nejakou tu latenci.

    Takze, ackoliv spousta toho beha dobre, neco proste ne :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    exprescard :-o sem si musel najit co to je tyve. pcmcia stary. Tak to sem asi nikdy nezkousel.
    wireless survey jedu pres usb a to mi ve virtualu jede ;)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KAERO: zkousel jsem to jenom parkrat, ale v podstate mi expresscard ve virtualizovanych widlich sel (virtualbox, promapovani pcie), ale jako chapu.
    KAERO
    KAERO --- ---
    CHOROBA: expresscard pres zadny virtual nejede poradne.

    VYHULENY_UFO: ty nemyslis, ja to vim. prave jsi me poznal :) ve virtualu nejede expresscard, tak mereni poustim z winu. ale na praci (zpracovani dat) mam linux, jinak bych se z windowsu zblaznil
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    SUK: sw kterej komunikuje s hw mi funguje ve virtualu s widlema normalne.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SUK: nemyslim, ze takova situace nastane, jestli jo, tak vzacne. vlastne neznam nikoho, kdo by kvuli praci rebootoval komp do dualbootu. to proste zdrzuje.
    SUK
    SUK --- ---
    VYHULENY_UFO: A kdyz k praci proste potrebuju oboje? Obcas to a obcas neco? :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SUK: o tom zadna, ale pak se vyseru na dualbooty nebo virtualizaci a proste pouzivam jen jeden operacni system, ktery k praci potrebuju.
    SUK
    SUK --- ---
    VYHULENY_UFO: Ono toho je vic. SW, ktery slouzi ke komunikaci s nejakym specifickym hardwarem, nizkolatencni hard realtime SW (zvuk atd)...
    SATAI
    SATAI --- ---
    FATBOZZ: moje x399 Taichi a další už to řeší i tak, že si z DHCP mohou vzít IP a novou verzi si sosnou...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RAGNAROK: no pokud mas dokumenty bez maker a bez nejakyho slozitejsiho formatovani, tak jo.
    ale naprikla hlasovaci predsednicka tabulka, kam pisu vysledky hlasovani ze schuzi spolecenstvi a ktera mi pocita kvorum (platne/neplatne), mi pod libreoffice nefunguje :D
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    VYHULENY_UFO:
    tak kuli temhle vecem nepotrebujes snad ani ten virtual
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SUK: no, snad jenom ty, ktery si trvaj na graficky akceleraci. pro vetsinu uzivatelu, kteri potrebuji prohlizec, postu, word a excel tofakt staci.
    SUK
    SUK --- ---
    VYHULENY_UFO: Protoze nektery veci proste ve virtualu nefunguji :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    proc dualboot, kdyz mame virtualizaci. linux na ntb a windows jenom ve virtualu.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    TEAPACK: Update biosu jde resit pres bios. Vyrobci uz delaji to ze muzes pri startu zmacknout nejakou F kavesu a skrz nejake TUI / UEFI se te to zepta na soubor - fleska atp. Pak ho tam nahrajes. Nevidim v tom problem. Pro dalsi veci tu je napriklad
    LVFS: Home
    https://fwupd.org/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam